Ғылыми зерттеулер жөніндегі қорғаныстық ғылыми-техникалық комиссия құру туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2019 жылғы 18 қыркүйектегі № 176-ө өкімі. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 29 сәуірдегі № 268 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 29.04.2022 № 268 қаулысымен.
"Қорғаныс өнеркәсібі және мемлекеттік қорғаныстық тапсырыс туралы" 2019 жылғы 18 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабының 4) тармақшасына сәйкес:
1. Ғылыми зерттеулер жөніндегі қорғаныстық ғылыми-техникалық комиссия (бұдан әрі - Комиссия) құрылсын.
2. Қоса беріліп отырған:
1) Комиссия туралы ереже;
2) Комиссияның құрамы бекітілсін.
Премьер-Министр А. Мамин
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2019 жылғы 18 қыркүйектегі
№ 176-ө өкімімен
бекітілген
Ғылыми зерттеулер жөніндегі қорғаныстық ғылыми-техникалық комиссия туралы ереже
1. Жалпы ережелер
1. Ғылыми зерттеулер жөніндегі қорғаныстық ғылыми-техникалық комиссия (бұдан әрі - Комиссия) Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы консультативтік-кеңесші орган болып табылады және мемлекеттік қорғаныстық тапсырыс жобасына енгізу үшін ғылыми зерттеулерді таңдауды сараптама кеңестері берген ғылыми зерттеулер бойынша қорытындылардың негізінде жүзеге асырады.
2. Комиссия өз қызметінде Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының заңдарын, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілерін және Қазақстан Республикасының өзге де нормативтік құқықтық актілерін, сондай-ақ осы Комиссия туралы ережені басшылыққа алады.
3. Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Комиссияның жұмыс органы болып табылады.
4. Комиссия отырыстары қажеттілігіне қарай өткізіледі.
2. Комиссияның міндеттері
5. Комиссияның міндеттері:
1) мемлекеттік қорғаныстық тапсырыс шеңберінде қорғаныс өнеркәсібінің ғылыми, ғылыми-техникалық және инновациялық қызметін дамытуға бағытталған стратегиялық міндеттер мен басымдықтарды қалыптастыру;
2) мамандандырылған ғылыми бағыттарды қарау және мақұлдау;
3) ғылыми зерттеулерді республикалық бюджеттен қаржыландыру бойынша ұсыныстарды әзірлеу;
4) орындалған ғылыми зерттеулер бойынша есептерді қарау болып табылады.
3. Комиссия жұмысының ұйымдастырылуы мен оның тәртібі
6. Комиссия жұмысының ұйымдастырылуы мен оның тәртібі Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 16 наурыздағы № 247 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы консультативтік-кеңесші органдар мен жұмыс топтарын құру тәртібі, қызметі мен таратылуы туралы нұсқаулыққа сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2019 жылғы 18 қыркүйектегі
№ 176-ө өкімімен
бекітілген
Ғылыми зерттеулер жөніндегі қорғаныстық ғылыми-техникалық комиссияның құрамы

О создании Оборонной научно-технической комиссии по научным исследованиям
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 18 сентября 2019 года № 176-р. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 апреля 2022 года № 268.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 29.04.2022 № 268.
В соответствии с подпунктом 4) статьи 5 Закона Республики Казахстан от 18 марта 2019 года "Об оборонной промышленности и государственном оборонном заказе":
1. Создать Оборонную научно-техническую комиссию по научным исследованиям (далее - Комиссия).
2. Утвердить прилагаемые:
1) Положение о Комиссии;
2) состав Комиссии.
Премьер-Министр А. Мамин
Утверждено
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 18 сентября 2019 года № 176-р
Положение
об Оборонной научно-технической комиссии по научным исследованиям
1. Общие положения
1. Оборонная научно-техническая Комиссия по научным исследованиям (далее - Комиссия) является консультативно-совещательным органом при Правительстве Республики Казахстан и осуществляет выбор научных исследований для включения в проект государственного оборонного заказа на основании заключений по научным исследованиям, выданных экспертными советами.
2. Комиссия в своей деятельности руководствуется Конституцией Республики Казахстан, законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан и иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан, а также настоящим Положением о Комиссии.
3. Рабочим органом Комиссии является Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
4. Заседания Комиссии проводятся по мере необходимости.
2. Задачи Комиссии
5. Задачами Комиссии являются:
1) формирование стратегических задач и приоритетов, направленных на развитие научной, научно-технической и инновационной деятельности оборонной промышленности в рамках государственного оборонного заказа;
2) рассмотрение и одобрение специализированных научных направлений;
3) выработка предложений по финансированию научных исследований из республиканского бюджета;
4) рассмотрение отчетов по выполненным научным исследованиям.
3. Организация и порядок работы Комиссии
6. Организация и порядок работы Комиссии осуществляются в соответствии с Инструкцией о порядке создания, деятельности и ликвидации консультативно-совещательных органов при Правительстве Республики Казахстан и рабочих групп, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 марта 1999 года № 247.
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 18 сентября 2019 года №176-р
Состав
Оборонной научно-технической комиссии по научным исследованиям

Ескерту. Құрамға өзгеріс енгізілді – ҚР Премьер-Министрінің 11.06.2021 № 107-ө өкімімен.
Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрі, төраға
Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министрі, төрағаның орынбасары
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Қорғаныс өнеркәсібі кешенін дамыту департаментінің директоры, хатшы
Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрінің орынбасары
Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрінің орынбасары
Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар вице-министрі
Қазақстан Республикасының Қаржы бірінші вице-министрі
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика вице-министрі
Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті төрағасының орынбасары (келісу бойынша)
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік күзет қызметі бастығының орынбасары (келісу бойынша)
"Қазақстан инжиниринг" (Kazakhstan Engineering) ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамының басқарма төрағасы (келісу бойынша)
"Әскери ғылым академиясы" республикалық қоғамдық бірлестігінің президенті (келісу бойынша)
"Әскери-стратегиялық зерттеулер орталығы" акционерлік қоғамының президенті (келісу бойынша)
"Қазақстан ГАЖ орталығы" акционерлік қоғамының президенті (келісу бойынша)
"Ұлттық ғарыштық зерттеулер мен технологиялар орталығы" акционерлік қоғамының президенті (келісу бойынша)
Әбрайымов Досай Қасымұлы – Қазақстан Республикасы білім және ғылым саласының құрметті қызметкері, әскери ғылымдар докторы, Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Шекара академиясының профессоры (келісу бойынша)
Асылов Нұрғали Жұмажанұлы – Қазақстан Республикасының еңбек сіңірген қайраткері, әскери ғылымдар докторы, әлеуметтану ғылымдарының докторы, Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Шекара академиясының профессоры (келісу бойынша)
Ахметов Жұмабек Хатиоллаұлы - әскери ғылымдар докторы, профессор, Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті - Елбасы атындағы Ұлттық қорғаныс университеті Ұлттық ұлан факультетінің бастығы (келісу бойынша)
Шлейко Михаил Евстратович - әскери ғылымдар докторы, профессор, Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі Радиоэлектроника және байланыс әскери-инженерлік институтының доценті (келісу бойынша).

Сноска. Состав с изменением, внесенным распоряжением Премьер-Министра РК от 11.06.2021 № 107-р.
Министр индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан, председатель
вице-министр индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан, заместитель председателя
директор Департамента развития оборонно-промышленного комплекса Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан, секретарь
заместитель Министра обороны Республики Казахстан
заместитель Министра внутренних дел Республики Казахстан
вице-министр по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
первый вице-министр финансов Республики Казахстан
вице-министр национальной экономики Республики Казахстан
заместитель Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан (по согласованию)
заместитель начальника Службы государственной охраны Республики Казахстан (по согласованию)
председатель правления акционерного общества "Национальная компания "Казахстан инжиниринг" ("Kazakhstan Engineering") (по согласованию)
президент республиканского общественного объединения "Академия военных наук" (по согласованию)
президент акционерного общества "Центр военно-стратегических исследований" (по согласованию)
президент акционерного общества "Казахстан ГИС Центр" (по согласованию)
президент акционерного общества "Национальный центр космических исследований и технологий" (по согласованию)
Абраимов Досай Касымович – почетный работник образования и науки Республики Казахстан, доктор военных наук, профессор Пограничной академии Комитета национальной безопасности Республики Казахстан (по согласованию)
Асылов Нургали Жумажанович - заслуженный деятель Республики Казахстан, доктор военных наук, доктор социологических наук, профессор Пограничной академии Комитета национальной безопасности Республики Казахстан (по согласованию)
Ахметов Жумабек Хатиоллаевич - доктор военных наук, профессор, начальник факультета Национальной гвардии Национального университета обороны имени Первого Президента Республики Казахстан - Елбасы (по согласованию)
Шлейко Михаил Евстратович - доктор военных наук, профессор, доцент Военного инженерного института радиоэлектроники и связи Министерства обороны Республики Казахстан (по согласованию).