"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне жер қойнауын пайдалану, газ және газбен жабдықтау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2019 жылғы 30 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2020 жылғы 27 қаңтардағы № 11-ө өкімі
1. Қоса беріліп отырған "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне жер қойнауын пайдалану, газ және газбен жабдықтау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2019 жылғы 30 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі - тізбе) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары тізбеге сәйкес белгіленген тәртіппен тиісті ведомстволық құқықтық актілерді қабылдасын және тізбеде белгіленген мерзімде қабылданған шаралар туралы Қазақстан Республикасының Энергетика министрлігін хабардар етсін.
3. Қазақстан Республикасының Энергетика министрлігі ұсынылған ақпаратты жинақтасын және құқықтық актілер қабылданған күннен бастап бір ай мерзімнен кешіктірмей Қазақстан Республикасының Үкіметін қабылданған шаралар туралы хабардар етсін.
Премьер-Министр А. Мамин
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2020 жылғы 27 қаңтардағы
№ 11-ө өкімімен
бекітілген

О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 30 декабря 2019 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам недропользования, газа и газоснабжения"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 27 января 2020 года № 11-р
1. Утвердить прилагаемый перечень правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 30 декабря 2019 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам недропользования, газа и газоснабжения" (далее - перечень).
2. Государственным органам Республики Казахстан принять в установленном порядке соответствующие ведомственные правовые акты согласно перечню и проинформировать Министерство энергетики Республики Казахстан о принятых мерах в установленный перечнем срок.
3. Министерству энергетики Республики Казахстан обобщить представленную информацию и не позднее месячного срока со дня принятия правовых актов проинформировать Правительство Республики Казахстан о принятых мерах.
Премьер-Министр А. Мамин
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 27 января 2020 года № 11-р
Перечень

"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне жер қойнауын пайдалану, газ және газбен жабдықтау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2019 жылғы 30 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет құқықтық актілердің тізбесі
Р/с №
Құқықтық актінің атауы
Актінің нысаны
Орындалуына жауапты мемлекеттік орган
Орындау мерзімі
Құқықтық актінің сапасына, уақтылы әзірленуі мен енгізілуіне жауапты адам
1
2
3
4
5
6
1.
Көмірсутектер бойынша жер қойнауын пайдалану құқығын беруге арналған электрондық аукциондар операторын айқындау туралы
бұйрық
ЭМ
2020 жылғы шілде
Ж.Ғ. Қарағаев
2.
Көмірсутектер бойынша жер қойнауын пайдалану құқығын беруге арналған электрондық аукциондар операторын айқындау өлшемшарттарды бекіту туралы
бұйрық
ЭМ
2020 жылғы шілде
Ж.Ғ. Қарағаев
3.
Көмірсутектер бойынша жер қойнауын пайдалану құқығын беру жөніндегі комиссия туралы ережені бекіту туралы
бұйрық
ЭМ
2020 жылғы шілде
Ж.Ғ. Қарағаев
4.
Көмірсутектер бойынша жер қойнауын пайдалану құқығын беруге арналған электрондық аукциондар операторының интернет-ресурсын пайдалана отырып, электрондық нысанда аукцион еткізу қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
ЭМ
2020 жылғы шілде
Ж.Ғ. Қарағаев
5.
Тәуелсіз сараптама операторының базалық жобалау құжаттары мен әзірлеуді талдауларының тәуелсіз сараптамасын ұйымдастыру мен жүргізуге арналған шығындарын айқындау қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
ЭМ
2020 жылғы наурыз
Ж.Ғ. Қарағаев
6.
Базалық жобалау құжаттарының және әзірлеуді талдауларының тәуелсіз сараптамасын жүргізу үшін тәуелсіз сарапшыларды біліктілік іріктеу жөніндегі талаптарды бекіту туралы
бұйрық
ЭМ
2020 жылғы наурыз
Ж.Ғ. Қарағаев
7.
"Қазақстан Республикасының көмірсутек кен орындарын барлау және әзірлеу жөніндегі орталық комиссия туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2018 жылғы 28 мамырдағы № 214 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
бұйрық
ЭМ
2020 жылғы наурыз
Ж.Ғ. Қарағаев
8.
Электр станцияларының тізбесіне тұтынушыларды енгізу қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
ЭМ
2020 жылғы наурыз
С.Қ. Есімханов
9.
Мұнай-газ-химия өнімдерін өндіру жөніндегі инвестициялық жобалардың тізбесін қалыптастыру қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
ЭМ
2020 жылғы наурыз
М.О. Жөребеков
10.
"Қазақстан Республикасының ішкі нарығында тауарлық газды көтерме саудада өткізудің шекті бағаларын және Қазақстан Республикасының ішкі нарығына сұйытылған мұнай газын электрондық сауда алаңдарынан тыс жеткізу жоспары шеңберінде іске асырылатын сұйытылған мұнай газының шекті бағаларын айқындау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2014 жылғы 15 желтоқсандағы № 209 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
бұйрық
ЭМ
2020 жылғы наурыз
М.О. Жөребеков
11.

правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 30 декабря 2019 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам недропользования, газа и газоснабжения"
п/п
Наименование правового акта Форма
акта
Государственный орган, ответственный за исполнение Срок
исполнения
Лицо, ответственное за качество, своевременность разработки и внесения правовых актов
1 2 3 4 5 6
1.
Об определении оператора электронных аукционов на предоставление права недропользования по углеводородам
приказ
МЭ
июль
2020 года
Карагаев Ж. Г.
2.
Об утверждении критериев по определению оператора электронных аукционов на предоставление права недропользования по углеводородам
приказ
МЭ
июль
2020 года
Карагаев Ж. Г.
3.
Об утверждении положения о комиссии по предоставлению права недропользования по углеводородам
приказ
МЭ
июль
2020 года
Карагаев Ж. Г.
4.
Об утверждении правил проведения аукциона с использованием интернет-ресурса оператора электронных аукционов на предоставление права недропользования по углеводородам в электронной форме
приказ
МЭ
июль
2020 года
Карагаев Ж. Г.
5.
Об утверждении правил определения затрат оператора независимой экспертизы на организацию и проведение независимой экспертизы базовых проектных документов и анализов разработки
приказ
МЭ
март
2020 года
Карагаев Ж. Г.
6.
Об утверждении требований по квалификационному отбору независимых экспертов для проведения независимой экспертизы базовых проектных документов и анализов разработки
приказ
МЭ
март
2020 года
Карагаев Ж. Г.
7.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 28 мая 2018 года № 214 "Об утверждении Положения о центральной комиссии по разведке и разработке месторождений углеводородов Республики Казахстан"
приказ
МЭ
март
2020 года
Карагаев Ж. Г.
8.
Об утверждении правил включения потребителей в перечень электростанций
приказ
МЭ
март
2020 года
Есимханов С.К.
9.
Об утверждении правил формирования перечня инвестиционных проектов по производству нефтегазохимической продукции
приказ
МЭ
март
2020 года
Журебеков М.У.
10.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 15 декабря 2014 года № 209 "Об утверждении Правил определения предельных цен оптовой реализации товарного газа на внутреннем рынке Республики Казахстан и предельных цен сжиженного нефтяного газа, реализуемого в рамках плана поставки сжиженного нефтяного газа на внутренний рынок Республики Казахстан вне электронных торговых площадок"
приказ
МЭ
март
2020 года
Журебеков М.У.
11.

"Қоғамдық маңызы бар нарықтарда баға белгілеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2017 жылғы 1 ақпандағы № 36 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
бұйрық
ҰЭМ
2020 жылғы наурыз
М.Т. Такиев
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
ҰЭМ - Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі;
ЭМ - Қазақстан Республикасының Энергетика министрлігі.

О внесении изменений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 1 февраля 2017 года № 36 "Об утверждении Правил ценообразования на общественно значимых рынках"
приказ
МНЭ
март
2020 года
Такиев М.Т.
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МНЭ - Министерство национальной экономики Республики Казахстан;
МЭ - Министерство энергетики Республики Казахстан.