"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне дене шынықтыру және спорт мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2019 жылғы 13 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2020 жылғы 28 қаңтардағы № 12-ө өкімі
1. Қоса беріліп отырған "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне дене шынықтыру және спорт мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2019 жылғы 13 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі - тізбе) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт министрлігі:
1) тізбеге сәйкес құқықтық актілердің жобаларын әзірлесін және белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Үкіметіне бекітуге енгізсін;
2) тиісті ведомстволық құқықтық актілерді қабылдасын және олар қабылданған күннен бастап бір ай мерзімнен кешіктірмей қабылданған шаралар туралы Қазақстан Республикасының Үкіметін хабардар етсін.
Премьер-Министр А. Мамин
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2020 жылғы 28 қаңтардағы
№ 12-ө өкімімен
бекітілген

О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 13 декабря 2019 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам физической культуры и спорта"
Распоряжение Правительства Республики Казахстан от 28 января 2020 года № 12-р
1. Утвердить прилагаемый перечень правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 13 декабря 2019 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам физической культуры и спорта" (далее - перечень).
2. Министерству культуры и спорта Республики Казахстан:
1) разработать и в установленном порядке внести на утверждение в Правительство Республики Казахстан проекты правовых актов согласно перечню;
2) принять соответствующие ведомственные правовые акты и не позднее месячного срока со дня их принятия проинформировать Правительство Республики Казахстан о принятых мерах.
Премьер-Министр А. Мамин
Утвержден
распоряжением
Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 28 января 2020 года l2-p
Перечень

"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне дене шынықтыру және спорт мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2019 жылғы 13 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет құқықтық актілердің тізбесі
Р/ с №
Құқықтық актінің атауы
Актінің нысаны
Орындауға жауапты мемлекеттік орган
Орындалу мерзімі
Құқықтық актілердің сапасына, уақтылы әзірленуі мен енгізілуіне жауапты адам
1
2
3
4
5
6
1.

правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 13 декабря 2019 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам физической культуры и спорта"
№ п/п Наименование правового акта Форма акта Государственный орган, ответственным за исполнение Срок исполнения Лицо, ответственное за качество, своевременность разработки и внесения правовых актов
1 2
3
4 5 6
1

"Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 23 қыркүйектегі № 1003 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
МСМ
2020 жылғы ақпан
Е.М. Рамазанов
2.
Дене шынықтыру мен спортты дамытуға бағытталған бюджеттен тыс ақша қаражатын бөлу жөніндегі бірыңғай операторды айқындау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
МСМ
2020 жылғы ақпан
Е.М. Рамазанов
3.
Халықаралық спорт жарыстарының тізбесін бекіту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
МСМ
2020 жылғы ақпан
Е.М. Рамазанов
4.
Халықаралық спорттық жарыстардың чемпиондары мен жүлдегерлеріне, жаттықтырушыларға және спорт түрлері бойынша Қазақстан Республикасы құрама командаларының (спорт түрлері бойынша ұлттық құрама командалардың) мүшелеріне ақшалай көтермелеудің мөлшерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
МСМ
2020 жылғы ақпан
Е.М. Рамазанов
5.
Халықаралық спорттық жарыстардың чемпиондары мен жүлдегерлеріне, жаттықтырушыларға және спорт түрлері бойынша Қазақстан Республикасы кұрама командаларының (спорт түрлері бойынша ұлттық құрама командалардың) мүшелеріне ақшалай көтермелеуді төлеу және оны қайтару қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
МСМ
2020 жылғы ақпан
Е.М. Рамазанов
6.
"Спорттық атақтар, разрядтар және біліктілік санаттарын беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Спорт және дене шынықтыру істері агенттігі төрағасының 2014 жылғы 29 шілдедегі № 300 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің бұйрығы
МСМ
2020 жылғы ақпан
Е.М. Рамазанов
7.
"Оқу-жаттығу процесі, спорт резервін және жоғары дәрежедегі спортшыларды даярлау жүзеге асырылатын дене шынықтыру-спорт ұйымдары үшін үлгілік штаттарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2017 жылғы 30 мамырдағы № 155 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің бұйрығы
МСМ
2020 жылғы ақпан
Е.М. Рамазанов
8.
Республикалық және жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын спорттық іс-шараларға, оның ішінде дене шынықтыру-спорт ұйымдары үшін оқу-жаттығу жиындарына бөлінетін ақша қаражатын жұмсау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің бұйрығы
МСМ
2020 жылғы ақпан
Е.М. Рамазанов
9.
"Олимпиадалық резервтің республикалық мамандандырылған мектеп-интернаттар-колледждері және спорттағы дарынды балаларға арналған облыстық мектеп-интернаттар қызметінің қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2014 жылғы 3 қарашадағы № 69 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің бұйрығы
МСМ БҒМ
2020 жылғы ақпан
Е.М. Рамазанов Ш.Т. Каринова
10.
Дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізу бойынша ақылы қызмет түрлерін көрсету және олардың тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуден түсетін ақшаны жұмсау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің бұйрығы
МСМ
2020 жылғы ақпан
Е.М. Рамазанов
11.
Қазақстан Республикасының спорттық әдебін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің бұйрығы
МСМ
2020 жылғы ақпан
Е.М. Рамазанов
12.
Балалар-жасөспірімдер спорт мектептері желісінің ең төменгі мемлекеттік нормативтерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің бұйрығы
МСМ
2020 жылғы ақпан
Е.М. Рамазанов
13.
Дене шынықтыру мен спортты дамытуға бағытталған бюджеттен тыс ақша қаражатын бөлу жөніндегі қағидаларды бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің бұйрығы
МСМ
2020 жылғы ақпан
Е.М. Рамазанов
14.
Олимпиадалық, Паралимпиадалық және Сурдлимпиадалық ойындардың чемпиондары мен жүлдегерлеріне тұрғынжай беру және оны пайдалану қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің бұйрығы
МСМ
2020 жылғы ақпан
Е.М. Рамазанов
15.

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 23 сентября 2014 года № 1003 "Вопросы Министерства культуры и спорта Республики Казахстан"
постановление Правительства Республики Казахстан МКС февраль 2020 года Рамазанов Е.М.
2
Об утверждении правил определения единого оператора по распределению внебюджетных денежных средств, направленных на развитие физической культуры и спорта
постановление Правительства Республики Казахстан МКС февраль 2020 года Рамазанов Е.М.
3
Об утверждении перечня международных спортивных соревнований и признании утратившими силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан
постановление Правительства Республики Казахстан МКС февраль 2020 года Рамазанов Е.М.
4
Об утверждении размеров денежных поощрений чемпионам и призерам международных спортивных соревнований, тренерам и членам сборных команд Республики Казахстан по видам спорта (национальных сборных команд по видам спорта)
постановление Правительства Республики Казахстан МКС февраль 2020 года Рамазанов Е.М.
5
Об утверждении правил выплат денежных поощрений чемпионам и призерам международных спортивных соревнований, тренерам и членам сборных команд Республики Казахстан по видам спорта (национальных сборных команд по видам спорта) и их возврата
постановление Правительства Республики Казахстан МКС февраль 2020 года Рамазанов Е.М.
6
О внесении изменения в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры от 29 июля 2014 года № 300 "Об утверждении Правил присвоения спортивных званий, разрядов и квалификационных категорий"
приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан МКС февраль 2020 года Рамазанов Е.М.
7
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 30 мая 2017 года № 155 "Об утверждении Типовых штатов для физкультурно-спортивных организаций, в которых осуществляются учебно-тренировочный процесс, подготовка спортивного резерва и спортсменов высокого класса"
приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан МКС февраль 2020 года Рамазанов Е.М.
8
Об утверждении правил расходования денежных средств, выделяемых на спортивные мероприятия, в том числе на учебно-тренировочные сборы для физкультурно-спортивных организаций, финансируемых из республиканского и местного бюджетов
приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан
МКС
февраль 2020 года
Рамазанов Е.М.
9
О внесении изменения в приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 3 ноября 2014 года № 69 "Об утверждении Правил деятельности республиканских специализированных школ- интернатов-колледжей олимпийского резерва и областных школ-интернатов для одаренных в спорте детей"
приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан
МКС МОН
февраль 2020 года
Рамазанов Е.М. Каринова Ш.Т.
10
Об утверждении правил оказания платных видов деятельности по реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями в области физической культуры и спорта и расходования ими денег от реализации товаров (работ, услуг)
приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан
МКС
февраль 2020 года
Рамазанов Е.М.
11
Об утверждении спортивной этики Республики Казахстан
приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан
МКС
февраль 2020 года
Рамазанов Е.М.
12
Об утверждении минимальных государственных нормативов сети детско- юношеских спортивных школ
приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан
МКС
февраль 2020 года
Рамазанов Е.М.
13
Об утверждении правил по распределению внебюджетных денежных средств, направленных на развитие физической культуры и спорта
приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан
МКС
февраль 2020 года
Рамазанов Е.М.
14
Об утверждении правил предоставления жилища чемпионам и призерам Олимпийских, Паралимпийских и Сурдлимпийских игр и пользования им
приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан
МКС
февраль 2020 года
Рамазанов Е.М.
15

"Спорт түрі бойынша Қазақстан Республикасының құрама және штаттық құрама командаларының (спорт түрі бойынша ұлттық құрама командалардың) құрамын қалыптастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Спорт және дене шынықтыру істері агенттігі төрағасының 2014 жылғы 25 шілдедегі № 289 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің бұйрығы
МСМ
2020 жылғы ақпан
Е.М. Рамазанов
16.
"Қазақстан Республикасының Допингке қарсы қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2014 жылғы 19 қыркүйектегі № 18 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің бұйрығы
МСМ
2020 жылғы ақпан
Е.М. Рамазанов
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
МСМ - Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт министрлігі
БҒМ - Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі

О внесении изменений и дополнений в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры от 25 июля 2014 года № 289 "Об утверждении Правил формирования составов сборных и штатных сборных команд Республики Казахстан по видам спорта (национальных сборных команд по видам спорта)"
приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан
МКС
февраль 2020 года
Рамазанов Е.М.
16
О внесении изменения в приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 19 сентября 2014 года № 18 "Об утверждении антидопинговых правил Республики Казахстан"
приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан
МКС
февраль 2020 года
Рамазанов Е.М.
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МКС - Министерство культуры и спорта Республики Казахстан
МОН - Министерство образования и науки Республики Казахстан