"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне аудиторлық қызмет мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 3 шілдедегі Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2020 жылғы 7 тамыздағы № 109-ө өкімі
1. Қоса беріліп отырған "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне аудиторлық қызмет мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 3 шілдедегі Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі – тізбе) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары (келісу бойынша):
1) тізбеге сәйкес құқықтық актінің жобасын әзірлесін және белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Үкіметіне бекітуге енгізсін;
2) тізбеге сәйкес тиісті ведомстволық актілерді қабылдасын және Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігін қабылданған шаралар туралы хабардар етсін.
3. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі ұсынылған ақпаратты жинақтасын және құқықтық актілер қабылданған күннен бастап бір ай мерзімнен кешіктірмей Қазақстан Республикасының Үкіметін қабылданған шаралар туралы хабардар етсін.
Премьер-Министр А. Мамин
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2020 жылғы 7 тамыздағы
№ 109-ө өкімімен
бекітілген

О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 3 июля 2020 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам аудиторской деятельности"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 7 августа 2020 года № 109-р
1. Утвердить прилагаемый перечень правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 3 июля 2020 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам аудиторской деятельности" (далее – перечень).
2. Государственным органам Республики Казахстан (по согласованию):
1) разработать и в установленном порядке внести на утверждение в Правительство Республики Казахстан проект правового акта согласно перечню;
2) принять соответствующие ведомственные акты согласно перечню и проинформировать Министерство финансов Республики Казахстан о принятых мерах.
3. Министерству финансов Республики Казахстан обобщить представленную информацию и не позднее месячного срока со дня принятия правовых актов проинформировать Правительство Республики Казахстан о принятых мерах.
Премьер-Министр А. Мамин
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 7 августа 2020 года № 109-р
Перечень

"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне аудиторлық қызмет мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 3 шілдедегі Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет құқықтық актілердің тізбесі
Р/с №
Құқықтық актінің атауы
Нормативтік құқықтық актінің нысаны
Орындауға жауапты мемлекеттік орган
Орындау мерзімі
Құқықтық актінің сапалы және уақтылы әзірленуі мен енгізілуіне жауапты тұлға
1
2
3
4
5
6
1.

правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 3 июля 2020 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам аудиторской деятельности"
№ п/п Наименование правового акта Форма
нормативного правового акта
Государственный орган, ответственный за исполнение Срок исполнения Лицо, ответственное за качественную и своевременную разработку и внесение правового акта
1 2 3 4 5 6
1.

"Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 24 сәуірдегі № 387 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан РеспубликасыҮкіметінің қаулысы
Қаржымині
2021 жылғы маусым
Р.Б. Бекетаев
2.
"Міндетті аудит жүргізетін аудиторлық ұйымдарға қойылатын ең аз талаптарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 30 наурыздағы № 231 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан РеспубликасыҚаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині, ҚНРДА (келісу бойынша)
2021 жылғы маусым
Р.Б. Бекетаев
3.
"Аудиторлыққа кандидаттарды аттестаттаудан өткiзу ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2006 жылғы 26 шілдедегі № 273 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан РеспубликасыҚаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2021 жылғы маусым
Р.Б. Бекетаев
4.
"Қазақстан Республикасының аудиторлығына кандидаттарды аттестаттау жөніндегі біліктілік комиссиясы қызметін қалыптастыру және жүзеге асыру ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2009 жылғы 19 наурыздағы № 115 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан РеспубликасыҚаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2021 жылғы маусым
Р.Б. Бекетаев
5.
Аудиторлық ұйымдардың сапасына сыртқы бақылау жүргізудің үлгілік қағидаларын, оның ішінде аудиторлық және кәсіби ұйымдарды тексеру өлшемдерін бекіту туралы
Қазақстан РеспубликасыҚаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2021 жылғы маусым
Р.Б. Бекетаев
6.
"Аудиторлардың біліктілігін арттыру курсынан өткені туралы сертификаттар беру ережесін бекіту" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2006 жылғы 31 шілдедегі № 278 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан РеспубликасыҚаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2021 жылғы маусым
Р.Б. Бекетаев
7.
"Камералдық бақылау жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 30 қарашадағы № 598 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан РеспубликасыҚаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2021 жылғы маусым
Р.Б. Бекетаев
8.
"Ішкі мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 19 наурыздағы № 392 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан РеспубликасыҚаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині, ЕК (келісу бойынша)
2021 жылғы маусым
Р.Б. Бекетаев
9.
"Ішкі аудит қызметтері туралы үлгілік ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 30 қарашадағы № 599 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан РеспубликасыҚаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2021 жылғы маусым
Р.Б. Бекетаев
10.

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 24 апреля 2008 года № 387 "О некоторых вопросах Министерства финансов Республики Казахстан"
постановление Правительства Республики Казахстан
МФ
июнь
2021 года
Бекетаев Р.Б.
2.
О внесении изменения в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 30 марта 2015 года № 231 "Об утверждении минимальных требований к аудиторским организациям, которые проводят обязательный аудит"
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ,
АРРФР
(по согласованию)
июнь
2021 года
Бекетаев Р.Б.
3.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 26 июля 2006 года № 273 "Об утверждении Правил проведения аттестации кандидатов в аудиторы"
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
июнь
2021 года
Бекетаев Р.Б.
4.
О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 19 марта 2009 года № 115 "Об утверждении Правил формирования и осуществления деятельности Квалификационных комиссий по аттестации кандидатов в аудиторы Республики Казахстан"
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
июнь
2021 года
Бекетаев Р.Б.
5.
Об утверждении Типовых правил проведения внешнего контроля качества аудиторских организаций, в том числе критерии проверок аудиторских и профессиональных организаций
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
июнь
2021 года
Бекетаев Р.Б.
6.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 31 июля 2006 года № 278 "Об утверждении Правил выдачи сертификатов о прохождении курсов повышения квалификации аудиторов"
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
июнь
2021 года
Бекетаев Р.Б.
7.
О внесении изменений и дополнения в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 30 ноября 2015 года № 598 "Об утверждении Правил проведения камерального контроля"
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
июнь
2021 года
Бекетаев Р.Б.
8.
О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 19 марта 2018 года № 392 "Об утверждении Правил проведения внутреннего государственного аудита и финансового контроля"
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ,
СК
(по согласованию)
июнь
2021 года
Бекетаев Р.Б.
9.
О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 30 ноября 2015 года № 599 "Об утверждении типового положения о службах внутреннего аудита"
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
июнь
2021 года
Бекетаев Р.Б.
10.

"Ішкі мемлекеттік аудит жөніндегі уәкілетті органның аудиторлық есебіне немесе қаржылық есептілік бойынша аудиторлық есебіне, камералдық бақылау нәтижелері бойынша анықталған бұзушылықтарды жою туралы хабарламасына қарсылықтарды қарау жөніндегі апелляциялық комиссияның құрамы мен ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары – Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2020 жылғы 20 наурыздағы № 302 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан РеспубликасыҚаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2021 жылғы маусым
Р.Б. Бекетаев
11.
"Сыртқы мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитетінің 2015 жылғы 30 қарашадағы № 17-НҚ қаулысына өзгерістер енгізу туралы
нормативтік қаулы
ЕК (келісу бойынша)
2021 жылғы маусым
К.Ф. Плотников
12.
"Сыртқы мемлекеттік аудиттің және қаржылық бақылаудың рәсімдік стандарттарын бекіту туралы" Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитетінің 2016 жылғы 31 наурыздағы № 5-НҚ нормативтік қаулысына өзгерістер енгізу туралы
нормативтік қаулы
ЕК (келісу бойынша)
2021 жылғы маусым
К.Ф. Плотников
13.
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2021 жылғы маусым
Р.Б. Бекетаев
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
ЕК – Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитеті;
Қаржымині – Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі;
ҚНРДА – Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту жөніндегі агенттігі.

О внесении изменений и дополнений в приказ Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 20 марта 2020 года № 302 "Об утверждении состава и Положения об апелляционной комиссии по рассмотрению возражений к аудиторскому отчету или аудиторскому отчету по финансовой отчетности, уведомлению об устранении нарушений, выявленных по результатам камерального контроля уполномоченного органа по внутреннему государственному аудиту"
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
июнь
2021 года
Бекетаев Р.Б.
11.
О внесении изменений в нормативное поставновление Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета от 30 ноября 2015 года № 17-НҚ "Об утверждении Правил проведения внешнего государственного аудита и финансового контроля"
нормативное постановление
СК
(по согласованию)
июнь
2021 года
Плотников К.Ф.
12.
О внесении изменений в нормативное поставновление Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета от 31 марта 2016 года № 5-НҚ "Об утверждении процедурных стандартов внешнего государственного аудита и финансового контроля"
нормативное постановление
СК
(по согласованию)
июнь
2021 года
Плотников К.Ф.
13.
О признании утратившими силу некоторых приказов Министра финансов Республики Казахстан
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
июнь
2021 года
Бекетаев Р.Б.
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МФ – Министерство финансов Республики Казахстан;
АРРФР – Агентство Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка;
СК – Счетный комитет по контролю за исполнением республиканского бюджета.