"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне мәдениет мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2020 жылғы 2 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2020 жылғы 2 желтоқсандағы № 153-ө өкімі.
1. Қоса беріліп отырған "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне мәдениет мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2020 жылғы 2 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі – тізбе) бекітілсін.

О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 2 ноября 2020 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам культуры"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 2 декабря 2020 года № 153-р
1. Утвердить прилагаемый перечень правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 2 ноября 2020 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам культуры" (далее – перечень).

2. Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары:
1) тізбеге сәйкес құқықтық актілердің жобаларын әзірлесін және белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Үкіметіне бекітуге енгізсін;
2) тізбеге сәйкес тиісті ведомстволық құқықтық актілерді қабылдасын және ай сайын, келесі айдың 10-күнінен кешіктірмей қабылданған шаралар туралы Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт министрлігін хабардар етсін.
3. Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт министрлігі тоқсан қорытындылары бойынша ұсынылған ақпаратты жинақтасын және есепті тоқсаннан кейінгі айдың 20-күнінен кешіктірмей Қазақстан Республикасының Үкіметін хабардар етсін.
Премьер-Министр А. Мамин
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2020 жылғы 2 желтоқсандағы
№ 153-ө өкімімен
бекітілген
"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне мәдениет мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2020 жылғы 2 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет құқықтық актілердің тізбесі
1
Р/с № Құқықтық актінің атауы Актінің нысаны Орындауға жауапты мемлекеттік орган Орындау мерзімі Құқықтық актінің сапасына, уақтылы әзірленуі мен енгізілуіне жауапты тұлға
1
2
3
4
5
6
1.

2. Государственным органам Республики Казахстан:
1) разработать и в установленном порядке внести на утверждение в Правительство Республики Казахстан проекты правовых актов согласно перечню;
2) принять соответствующие ведомственные правовые акты согласно перечню и ежемесячно не позднее 10 числа следующего месяца проинформировать Министерство культуры и спорта Республики Казахстан о принятых мерах.
3. Министерству культуры и спорта Республики Казахстан обобщить представленную информацию по итогам квартала и не позднее 20 числа месяца, следующего за отчетным кварталом, проинформировать Правительство Республики Казахстан.
Премьер-Министр А. Мамин
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 2 декабря 2020 года № 153-р
Перечень
правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 2 ноября 2020 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам культуры"
п/п
Наименование правового акта Форма акта Государственный орган, ответственный за исполнение Сроки исполнения Лицо, ответственное за качество, своевременность разработки и внесения правового акта
1 2 3 4 5 6
1.

"Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 23 қыркүйектегі № 1003 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
МСМ
2021 жылғы қаңтар
Н. Дәуешов
2.
"Қоғамдық маңызы бар әдебиетті сатып алу мәселелері жөніндегі ведомствоаралық комиссия туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2017 жылғы 10 қазандағы № 145-ө өкімінің және "Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің кейбір өкімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2019 жылғы 29 мамырдағы № 96-ө өкімімен бекітілген Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің кейбір өкімдеріне өзгерістер мен толықтырулардың 1-тармағының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің өкімі
МСМ
2021 жылғы қаңтар
Н. Дәуешов
3.
"Тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуден түсетін ақша өз иелігінде қалатын мемлекеттік архивтердің оларды өткізу бойынша ақылы қызмет түрлерін көрсетуі және олардың тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуден түскен ақшаны жұмсауы қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2018 жылғы 26 қыркүйектегі № 275 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің бұйрығы
МСМ, Қаржымині
2021 жылғы қаңтар
Ө. Бисақаев
4.
Мемлекеттік архивтер өткізетін тауарларға (жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге) бағалар белгілеу туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің бұйрығы
МСМ
2021 жылғы қаңтар
Ө. Бисақаев
5.
"Қоғамдық маңызы бар әдебиетті сатып алу, басып шығару және тарату қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2017 жылғы 18 шілдедегі № 210 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің бұйрығы
МСМ
2021 жылғы қаңтар
Н. Дәуешов
6.
"Мемлекеттік кітапханалардың, мемлекеттік музейлер мен музей-қорықтардың тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді өткізу жөніндегі ақылы қызмет түрлерін көрсету және олардың тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді өткізуден түскен ақшаны жұмсау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2015 жылғы 26 қаңтардағы № 21 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің бұйрығы
МСМ, Қаржымині
2021 жылғы қаңтар
Н. Дәуешов
7.
Мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанында құрылған мемлекеттік кітапханалар, мемлекеттік музейлер мен музей-қорықтар өткізетін тауарларға (жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге) бағалар белгілеу туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің бұйрығы
МСМ
2021 жылғы қаңтар
Н. Дәуешов
8.

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 23 сентября 2014 года № 1003 "Вопросы Министерства культуры и спорта Республики Казахстан"
постановление Правительства Республики Казахстан
МКС
январь 2021 года
Н. Дауешов
2.
О признании утратившими силу распоряжения Премьер-Министра Республики Казахстан от 10 октября 2017 года № 145-р "О Межведомственной комиссии по вопросам приобретения общественно значимой литературы" и пункта 1 изменений и дополнений в некоторые распоряжения Премьер-Министра Республики Казахстан, утвержденных распоряжением Премьер-Министра Республики Казахстан от 29 мая 2019 года № 96-р "О внесении изменений и дополнений в некоторые распоряжения Премьер-Министра Республики Казахстан"
распоряжение Премьер-Министра
Республики Казахстан
МКС
январь 2021 года
Н. Дауешов
3.
О внесении изменений в приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 26 сентября 2018 года № 275 "Об утверждении Правил оказания платных видов деятельности по реализации товаров (работ, услуг) государственными архивами, деньги от реализации которых остаются в их распоряжении и расходования ими денег от реализации товаров (работ, услуг)"
приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан
МКС,
МФ
январь 2021 года
У. Бисакаев
4.
Об установлении цен на товары (работы, услуги), реализуемые государственными архивами
приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан
МКС
январь 2021 года
У. Бисакаев
5.
О внесении изменений в приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 18 июля 2017 года № 210 "Об утверждении Правил приобретения, издания и распространения общественно значимой литературы"
приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан
МКС
январь 2021 года
Н. Дауешов
6.
О внесении изменений в приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 26 января 2015 года № 21 "Об утверждении Правил оказания платных видов деятельности по реализации товаров, работ, услуг государственными библиотеками, государственными музеями и музеями-заповедниками и расходования ими денег от реализации товаров, работ, услуг"
приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан
МКС,
МФ
январь 2021 года
Н. Дауешов
7.
Об установлении цен на товары (работы, услуги), реализуемые государственными библиотеками, государственными музеями и музеями-заповедниками, созданными в организационно-правовой форме государственного учреждения
приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан
МКС
январь 2021 года
Н. Дауешов
8.

"Қазақстан ұлттық электрондық кітапханасын қалыптастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2017 жылғы 3 шілдедегі № 201 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің бұйрығы
МСМ
2021 жылғы қаңтар
Н. Дәуешов
9.
"Көркемөнерпаздар ұжымдарына "Халықтық" (үлгілі) атағын беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің 2007 жылғы 28 наурыздағы № 93 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің бұйрығы
МСМ, ЦДИАӨМ
2021 жылғы қаңтар
Н. Дәуешов
10.
Мемлекеттік мәдениет ұйымдарындағы билеттерді дайындау мен өткізу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрі нің
бұйрығы
МСМ
2021 жылғы қаңтар
Н. Дәуешов
11.
Қазақстан кітапханаларының жиынтық электрондық каталогын пайдалану қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрі нің
бұйрығы
МСМ
2021 жылғы қаңтар
Н. Дәуешов
12.
Музыкалық туындыларды орындау кезінде фонограммалардың пайдаланылуы туралы көрерменге хабарлау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің бұйрығы
МСМ,
АҚДМ
2021 жылғы қаңтар
Н. Дәуешов
13.
Театр, музыкалық және концерттік қызмет, цирк өнері, кітапхана ісі, музей ісі және археология, бейнелеу өнері, сәулет және дизайн, әдебиет және кітап басып шығару жөнінде салалық көркемдік кеңестер құрудың кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің бұйрығы
МСМ
2021 жылғы қаңтар
Н. Дәуешов
14.
Өңірлік көркемдік кеңестер туралы үлгі ережені бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің бұйрығы
МСМ
2021 жылғы қаңтар
Н. Дәуешов
15.
Қоғамдық маңызы бар әдебиетке мүліктік құқықтарды белгілі бір мерзімге сатып алу және (немесе) оны басып шығару жөніндегі сараптама комиссиясы туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің бұйрығы
МСМ
2021 жылғы қаңтар
Н. Дәуешов
16.
Қоғамдық маңызы бар әдебиетке мүліктік құқықтарды белгілі бір мерзімге сатып алу және (немесе) оны басып шығару жөніндегі ведомствоаралық комиссия туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің бұйрығы
МСМ
2021 жылғы қаңтар
Н. Дәуешов
17.
Қоғамдық маңызы бар әдебиетке мүліктік құқықтарды белгілі бір мерзімге сатып алғаны үшін авторларға, сондай-ақ сараптама қорытындысын бергені үшін сарапшыларға сыйақы мөлшерлемелерін белгілеу туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің бұйрығы
МСМ
2021 жылғы қаңтар
Н. Дәуешов
18.
Өңірлік көркемдік кеңестер құру және олар туралы ережелерді бекіту туралы
Әкімдіктердің қаулылары
ЖАО
2021 жылғы қаңтар
облыстар, республикалық маңызы бар қалалар, астана әкімдерінің аппарат басшылары
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
АҚДМ – Қазақстан Республикасының Ақпарат және қоғамдық даму министрлігі
ЖАО – облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдары
Қаржымині – Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі
МСМ – Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт министрлігі
ЦДИАӨМ – Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі

О внесении изменений в приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 3 июля 2017 года № 201 "Об утверждении Правил формирования Казахстанской национальной электронной библиотеки"
приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан
МКС
январь 2021 года
Н. Дауешов
9.
О внесении изменений в приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан от 28 марта 2007 года № 93 "Об утверждении Правил присвоения звания "Народный" (образцовый) коллективам художественной самодеятельности"
приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан
МКС,
МЦРИАП
январь 2021 года
Н. Дауешов
10.
Об утверждении Правил изготовления и реализации билетов в государственных организациях культуры
приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан
МКС
январь 2021 года
Н. Дауешов
11.
Об утверждении Правил пользования сводным электронным каталогом библиотек Казахстана
приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан
МКС
январь 2021 года
Н. Дауешов
12.
Об утверждении Правил информирования зрителя об использовании фонограмм при исполнении музыкальных произведений
приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан
МКС,
МИОР
январь 2021 года
Н. Дауешов
13.
О некоторых вопросах создания отраслевых художественных советов по театральной, музыкальной и концертной деятельности, цирковому искусству, библиотечному делу, музейному делу и археологии, изобразительному искусству, архитектуре и дизайну, литературе и книгоизданию
приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан
МКС
январь 2021 года
Н. Дауешов
14.
Об утверждении Типового положения о региональных художественных советах
приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан
МКС
январь 2021 года
Н. Дауешов
15.
Об Экспертной комиссии по приобретению на определенный срок имущественных прав на общественно значимую литературу и (или) ее изданию
приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан
МКС
январь 2021 года
Н. Дауешов
16.
О Межведомственной комиссии по приобретению на определенный срок имущественных прав на общественно значимую литературу и (или) ее изданию
приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан
МКС
январь 2021 года
Н. Дауешов
17.
Об установлении ставок вознаграждения авторам за приобретение на определенный срок имущественных прав на общественно значимую литературу, а также экспертам за предоставление экспертного заключения
приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан
МКС
январь 2021 года
Н. Дауешов
18.
Об утверждении составов региональных художественных советов и положений о них
постановление
акиматов
МИО
январь 2021 года
руководители аппаратов акимов областей, городов республиканского значения, столицы
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МИОР – Министерство информации и общественного развития Республики Казахстан
МИО – местные исполнительные органы областей, городов республиканского значения, столицы
МФ – Министерство финансов Республики Казахстан
МКС – Министерство культуры и спорта Республики Казахстан
МЦРИАП – Министерство цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан