"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне қылмыстық процесте азаматтардың құқықтарын қорғауды және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимылды күшейту мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2020 жылғы 19 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2021 жылғы 19 қаңтардағы № 6-ө өкімі.
1. Қоса беріліп отырған "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне қылмыстық процесте азаматтардың құқықтарын қорғауды және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимылды күшейту мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2020 жылғы 19 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі – тізбе) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы (келісу бойынша):
1) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен тізбеге сәйкес құқықтық актілерді әзірлесін және қабылдасын;
2) келесі тоқсандағы айдың 20-күнінен кешіктірмей қабылданған шаралар туралы Қазақстан Республикасының Үкіметін хабардар етсін.
Премьер-Министр А. Мамин
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2021 жылғы 19 қаңтардағы
№ 6-ө өкімімен
бекітілген
"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне қылмыстық процесте азаматтардың құқықтарын қорғауды және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимылды күшейту мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2020 жылғы 19 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет құқықтық актілердің тізбесі
Р/с № Нормативтік кұқықтық актінің атауы Нормативтік кұқықтық актінің нысаны Орындалуына жауапты мемлекеттік орган Орындау мерзімі Құқықтық актілерді сапалы, уақтылы әзірлеуге және енгізуге жауапты адам
1 2 3 4 5 6
1.
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының "Қылмыстық қудалау органдарының жұмысы туралы" № 1-Е нысанды статистикалық есепті және оны құрастыру Нұсқаулығын бекіту туралы" 2014 жылғы 1 қазандағы № 102 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының бұйрығы
БП (келісу бойынша)
2021 жылғы наурыз
М.М. Ахметжанов
2.
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының "Тіркелген қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы" №1-М есеп нысанын және оны қалыптастыру жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" 2019 жылғы 24 сәуірдегі № 29 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының бұйрығы
БП (келісу бойынша)
2021 жылғы наурыз
М.М. Ахметжанов
Ескертпе: аббревиатураның толық жазылуы:
БП – Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы

О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 19 декабря 2020 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам усиления защиты прав граждан в уголовном процессе и противодействия коррупции"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 19 января 2021 года № 6-р
1. Утвердить прилагаемый перечень правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 19 декабря 2020 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам усиления защиты прав граждан в уголовном процессе и противодействия коррупции" (далее – перечень).
2. Генеральной прокуратуре Республики Казахстан (по согласованию):
1) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке разработать и принять правовые акты согласно перечню;
2) не позднее 20 числа месяца следующего квартала проинформировать Правительство Республики Казахстан о принятых мерах.
Премьер-Министр А. Мамин
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 19 января 2021 года № 6-р
Перечень
правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 19 декабря 2020 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам усиления защиты прав граждан в уголовном процессе и противодействия коррупции"
№ п/п Наименование нормативного правового акта Форма нормативного правового акта Государственный орган, ответственный за исполнение Срок исполнения Лицо, ответственное за качество, своевременность разработки и принятие правовых актов
1 2 3 4 5 6
1.
О внесении изменений в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 1 октября 2014 года № 102 "Об утверждении формы статистического отчета № 1-Е "О работе органов уголовного преследования" и Инструкции по его составлению"
приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан
ГП (по согласованию)
март
2021 года
Ахметжанов М.М.
2.
О внесении изменений в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 24 апреля 2019 года № 29 "Об утверждении формы отчета № 1-М "О зарегистрированных уголовных правонарушениях" и Инструкции по его формированию"
приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан
ГП (по согласованию)
март
2021 года
Ахметжанов М.М.
Примечание: расшифровка аббревиатур:
ГП – Генеральная прокуратура Республики Казахстан