"Қазақстан Республикасының дипломатиялық кызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2021 жылғы 3 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2021 жылғы 13 сәуірдегі № 79-ө өкімі.
1. Қоса беріліп отырған "Қазақстан Республикасының дипломатиялық қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2021 жылғы 3 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі - тізбе) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары (келісу бойынша) тізбеге сәйкес құқықтық актілердің жобаларын әзірлесін және белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Үкіметіне бекітуге енгізсін.
3. Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі тиісті ведомстволық құқықтық актілерді қабылдасын және кұқықтық актілер қабылданған күннен бастап бір ай мерзімнен кешіктірмей қабылданған шаралар туралы Қазақстан Республикасының Үкіметін хабардар етсін.
Премьер-Министр А.Мамин
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2021 жылғы 13 сәуірдегі
№ 79-ө өкімімен бекітілген

О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 3 марта 2021 года "О внесении изменений и дополнений в Закон Республики Казахстан "О дипломатической службе Республики Казахстан"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 13 апреля 2021 года № 79-р.
1. Утвердить прилагаемый перечень правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 3 марта 2021 года "О внесении изменений и дополнений в Закон Республики Казахстан "О дипломатической службе Республики Казахстан" (далее - перечень).
2. Государственным органам Республики Казахстан (по согласованию) разработать и в установленном порядке внести на утверждение в Правительство Республики Казахстан проекты правовых актов согласно перечню.
3. Министерству иностранных дел Республики Казахстан принять соответствующие ведомственные правовые акты и не позднее месячного срока со дня принятия правовых актов проинформировать Правительство Республики Казахстан о принятых мерах.
Премьер-Министр А. Мамин
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 13 апреля 2021 года №73-р
Перечень

"Қазақстан Республикасының дипломатиялық қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2021 жылғы 3 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет құқықтық актілердің тізбесі
Р
Құқықтық актінің атауы
Актінің нысаны
Орындауға жауапты мемлекеттік орган
Орындау мерзімі
Құкықтық актінің сапасына, уақтылы әзірленуі мен енгізілуіне жауапты адам
1
2
3
4
5
6
1
Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір жарлықтарына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы
СІМ
2021 жылғы мамыр
A.Ғ.Саинов
2

правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 3 марта 2021 года "О внесении изменений и дополнений в Закон Республики Казахстан "О дипломатической службе Республики Казахстан"
Сноска. Перечень с изменением, внесенным распоряжением Премьер-Министра РК от 14.09.2021 № 147-р.
п/п
Наименование правового акта Форма акта Государственный орган, ответственный за исполнение Срок
исполнения
Лицо, ответственное за качественную и своевременную разработку и внесение правового акта
1 2 3 4 5 6
1
О внесении изменений в некоторые указы Президента Республики Казахстан
Указ
Президента
Республики
Казахстан
МИД
май 2021 года
Саинов А.Г.
2

"Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 1996 жылгы 1 сәуірдегі № 2922 Жарлығына толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы
ҰҚК (келісу бойынша)
2021 жылғы мамыр
Ғ.Ж.Байжанов
3
"Шет елдердегі дипломатиялық қызмет персоналының еңбек шарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 6 қаңтардағы № 23 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
СІМ
2021 жылғы мамыр
A.Ғ.Саинов
4
"Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 28 қазандағы № 1118 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
СІМ
2021 жылғы мамыр
A.Ғ.Саинов
5
Қазақстан Республикасы дипломатиялық қызметінің ардагерлеріне ақшалай төлемді жүзеге асыру қағидаларын және оның мөлшерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
СІМ
2021 жылғы желтоқсан
A.Ғ.Саинов
6
Дипломатиялық поштаның кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
СІМ
2021 жылғы мамыр
A.Ғ.Саинов
7
"Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің Шаруашылық басқармасы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнын қайта ұйымдастыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 26 желтоқсандағы № 1598 қаулысына толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
СІМ
2021 жылғы мамыр
A.Ғ.Саинов
8
Сыртқы саясат, халықаралық қатынастар және халықаралық құқық мәселелері бойынша зерттеулер жүргізетін заңды тұлғаны айқындау туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
СІМ
2021 жылғы мамыр
М.Б.Баймұхан
9
Қызмет бабында пайдалану үшін
8
Сыртқы саясат, халықаралық қатынастар және халықаралық құқық мәселелері бойынша зерттеулер жүргізетін заңды тұлғаны айқындау туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
СІМ
2021 жылғы мамыр
М.Б.Баймұхан
10
"Қазақстан Республикасының дипломатиялық қызмет персоналын ротациялау қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің 2020 жылғы 17 тамыздағы № 11-1-4/227 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің бұйрығы
СІМ
2021 жылғы маусым
А.Ғ.Саинов
11
Қазақстан Республикасының, шет елдердегі мекемелерінде бухгалтерлік есепке алу жөніндегі жалпы ережелерді қолдану тәртібі туралы нұсқаулықты бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің бұйрығы
СІМ
2021 жылғы маусым
А.Ғ.Саинов
12
Қазақстан Республикасының шет елдердегі мекемелерінің бюджетті жоспарлау, бекіту, қаржыландыру және атқару қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің бұйрығы
СІМ
2021 жылғы маусым
А.Ғ.Саинов
13
Қазақстан Республикасының шет елдердегі мекемелерінде жұмыс істеген уақытында- бюджет қаражатының есебінен Қазақстан Республикасының дипломатиялық қызметі персоналының балаларына мектепке дейінгі тәрбие мен оқытуға, бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беруге ақы төлеу қағидалары мен мөлшерлерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің бұйрығы
СІМ
2021 жылғы маусым
А.Ғ.Саинов
14
Дипломатиялық қызмет қызметкері немесе дипломатиялық қызмет жұмыскері шет елде қызметтік міндеттерін орындау кезінде қаза тапқан не шет елде қызметтік міндеттерін орындау кезінде алған жарақаты салдарынан бір жыл ішінде қайтыс болған, оған шет елде қызметтік міндеттерін орындау кезінде ауруы, мертігуі, (жаралануы, жарақаттануы, контузия алуы) салдарынан болған мүгедектік белгіленген жағдайда және шет елде қызметтік міндеттерін орындау кезінде мүгедектікке алып келмеген мертігуі (жаралануы, жарақаттануы, контузия алуы) жағдайында біржолғы өтемақы төлеу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің бұйрығы
СІМ
2021 жылғы маусым
А.Ғ.Саинов
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
СІМ - Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі
ҰҚК - Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті

О внесении дополнения в Указ Президента Республики Казахстан от 1 апреля 1996 года № 2922 "Об утверждении Положения о Комитете национальной безопасности Республики Казахстан"
Указ
Президента
Республики
Казахстан
КНБ
(по согласованию)
май 2021 года
Байжанов Г.Ж.
3
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 6 января 2006 года № 23 "Об утверждении условий труда персонала дипломатической службы за рубежом"
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МИД
май 2021 года
Саинов А.Г.
4
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года № 1118 "Вопросы Министерства иностранных дел Республики Казахстан"
постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МИД
май 2021 года
Саинов А.Г.
5
Об утверждении Правил осуществления и размера денежной выплаты ветеранам дипломатической службы Республики Казахстан
постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МИД
декабрь 2021 года
Саинов А.Г.
6
О некоторых вопросах дипломатической почты
постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МИД
май 2021 года
Саинов А.Г.
7
"Об определении организации по работе с дипломатическими представительствами"
постановление Правительства Республики Казахстан
МИД
май 2021 года
Руководитель аппарата
8
Об определении юридического лица, проводящего исследования по вопросам внешней политики, международных отношений и международного права
постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МИД
май 2021 года
Баймухан М.Б.
9
для служебного пользования
10
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра иностранных дел Республики Казахстан от 17 августа 2020 года № 11-1-4/227 "Об утверждении Правил ротации персонала дипломатической службы Республики Казахстан"
приказ
Министра
иностранных
дел
Республики
Казахстан
МИД
июнь 2021 года
Саинов А.Г.
11
Об утверждении Инструкции о порядке применения общих положений по бухгалтерскому учету в загранучреждениях Республики Казахстан
приказ
Министра
иностранных
дел
Республики
Казахстан
МИД
июнь 2021 года
Саинов А.Г.
12
Об утверждении Правил планирования, утверждения, финансирования и исполнения бюджета загранучреждениями Республики Казахстан
приказ
Министра
иностранных
дел
Республики
Казахстан
МИД
июнь 2021 года
Саинов А.Г.
13
Об утверждении Правил и размеров оплаты дошкольного воспитания и обучения, начального, основного среднего и общего среднего образования детей персонала дипломатической службы Республики Казахстан за счет бюджетных средств во время работы в загранучреждении Республики Казахстан
приказ
Министра
иностранных
дел
Республики
Казахстан
МИД
июнь 2021 года
Саинов А.Г.
14
Об утверждении Правил выплаты единовременной компенсации в случае гибели сотрудника дипломатической службы или работника дипломатической службы при исполнении служебных обязанностей за границей либо смерти в течение года вследствие травмы, полученной при исполнении служебных обязанностей за границей, установления ему инвалидности, наступившей в результате заболевания, увечья (ранения, травмы, контузии), полученных при исполнении служебных обязанностей за границей, и получения увечья (ранения, травмы, контузии), не повлекшего (не повлекшей) инвалидности, при исполнении служебных обязанностей за границей
приказ
Министра
иностранных
дел
Республики
Казахстан
МИД
июнь 2021 года
Саинов А.Г.
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МИД - Министерство иностранных дел Республики Казахстан
КНБ - Комитет национальной безопасности Республики Казахстан