Волонтерлікті дамытудың 2021 – 2023 жылдарға арналған жол картасын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2021 жылғы 22 сәуірдегі № 84-ө өкімі.
Қазақстан Республикасында волонтерлік қозғалысты дамыту мақсатында:
1. Қоса беріліп отырған Волонтерлікті дамытудың 2021 – 2023 жылдарға арналған жол картасы (бұдан әрі – Жол картасы) бекітілсін.
2. Жол картасын орындауға жауапты орталық және жергілікті атқарушы органдар, облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы, Шымкент қалалары әкімдері және ұйымдар (келісу бойынша):

Об утверждении Дорожной карты развития волонтерства на 2021 – 2023 годы
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 22 апреля 2021 года № 84-р
В целях развития волонтерского движения в Республике Казахстан:
1. Утвердить прилагаемую Дорожную карту развития волонтерства на 2021 – 2023 годы (далее – Дорожная карта).
2. Центральным и местным исполнительным органам, акиматам областей, городов Нур-Султана, Алматы, Шымкента и организациям (по согласованию), ответственным за исполнение Дорожной карты:

1) Жол картасын іске асыру жөнінде қажетті шаралар қабылдасын;
2) жылына бір рет есепті жылдан кейінгі айдың 25-күнінен кешіктірмей Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрлігіне Жол картасының орындалу барысы туралы ақпарат берсін.
3. Қазақстан Республикасының Ақпарат және қоғамдық даму министрлігі есепті жылдан кейінгі жылдың 1 наурызынан кешіктірмей Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Кеңсесіне Жол картасы іс-шараларының орындалу барысы туралы жиынтық ақпарат берсін.

1) принять необходимые меры по реализации Дорожной карты;
2) один раз в год, не позднее 25 числа месяца, следующего за отчетным годом, представлять в Министерство информации и общественного развития Республики Казахстан информацию о ходе реализации Дорожной карты.
3. Министерству информации и общественного развития Республики Казахстан не позднее 1 марта года, следующего за отчетным годом, представлять в Канцелярию Премьер-Министра Республики Казахстан сводную информацию о ходе реализации Дорожной карты.

4. Осы өкімнің орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ақпарат және қоғамдық даму министрлігіне жүктелсін.
Премьер-Министр А. Мамин
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2021 жылғы 22 сәуірдегі
№ 84-ө өкімімен
бекітілген
Волонтерлікті дамытудың 2021 – 2023 жылдарға арналған жол картасы
р/с №
Іс-шараның атауы
Аяқталу нысаны
Жауапты орындаушылар
Орындау мерзімі
Болжамды шығыстар (мың тг.)
Қаржыландыру көздері
Сапалық көрсеткіштер
1
2
3
4
5
6
7
8
I. Волонтерлік қызмет үшін қолайлы ортаны дамыту
1.
"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне волонтерлік қызмет және қайырымдылық мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Заңының жобасын әзірлеу
Қазақстан Республикасының Заңы
АҚДМ, Еңбекмині, БҒМ, ДСМ, ТЖМ, МСМ, облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері, "ҰВЖ" ЗТБ (келісу бойынша), ҮЕҰ (келісу бойынша)

4. Контроль за исполнением настоящего распоряжения возложить на Министерство информации и общественного развития Республики Казахстан.
Премьер-Министр А. Мамин
Утверждена
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 22 апреля 2021 года № 84-р
Дорожная карта развития волонтерства на 2021 – 2023 годы
п/п
Наименование мероприятия Форма завершения Ответственные исполнители Срок
исполнения
Предполагаемые расходы
(тыс.тг.)
Источники финансирования Качественные показатели
1 2 3 4 5 6 7 8
I. Развитие благоприятной среды для волонтерской деятельности
1.
Разработка проекта Закона Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам волонтерской деятельности и благотворительности"
Закон Республики Казахстан
МИОР, МТСЗН, МОН, МЗ, МЧС, МКС, акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, ОЮЛ "НВС" (по согласованию),
НПО (по согласованию)

2021 – 2022 жылдар
қаржыландыруды талап етпейді
-
"Волонтерлік қызмет және қайырымдылық мәселелері бойынша Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Заңын қабылдау
2.
Волонтерлік қызметті қолдау стандартын әзірлеу
әдістемелік ұсынымдар
АҚДМ, "ҰВЖ" ЗТБ (келісу бойынша), БҰҰЕ (келісу бойынша)
2021 жыл
9 688,0
РБ 001 "Ақпарат және қоғамдық даму саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру" бағдарламасы
волонтерлік қызметті қолдау стандартын енгізу
3.
Волонтерлік ұйымдар мен ҮЕҰ статистикалық есептілігін Ұлттық статистика бюросына енгізу арқылы волонтерлік қызметтің еліміздің әлеуметтік-экономикалық дамуына қосқан үлесін бағалауды енгізу
Үкіметке ақпарат
АҚДМ, СЖРА, "ҰВЖ" ЗТБ (келісу бойынша), БҰҰЕ (келісу бойынша)
2021 – 2023 жылдар
қаржыландыруды талап етпейді
-
волонтерлік қызметтің үлесін елдің әлеуметтік-экономикалық даму көрсеткіштеріне енгізу
4.
Мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс және мемлекеттік гранттар негізінде волонтерлік ұйымдардың бастамаларына жүйелі қолдауды ұйымдастыру
АҚДМ-ға ақпарат
облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
2021 – 2023 жылдар
көзделген қаражат шегінде
ЖБ
кемінде 100 волонтерлік жобаны іске асыру
5.
Бизнес пен жеке тұлғаларды қайырымдылық және волонтерлік жобаларға қатысуға жанама ынталандырудың тиімді тетіктерін әзірлеу және енгізу
Үкіметке ұсыныстар
АҚДМ, облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
2022 жыл
қаржыландыруды талап етпейді
-
кемінде 50 волонтерлік жобаны іске асыру
II. Волонтерлік қызмет бойынша инфрақұрылымды дамыту және оған қатысушылардың әлеуетін арттыру
6.
Волонтерлік бастамалар мен жобаларды жүйелі дамыту және үйлестіру үшін волонтерлердің республикалық фронт-офисінің қызметін ұйымдастыру
Үкіметке ақпарат
АҚДМ
2021 жыл
79 395, 0
РБ 001 "Ақпарат және қоғамдық даму саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру" бағдарламасы
белсенді волонтерлер үлесін кемінде 20% - ға ұлғайту
7.
Волонтерлердің жүйелі дамыту бастамалар мен жобаларды жүйелі дамыту және үйлестіру үшін волонтерлердің өңірлік фронт-офистерінің қызметін ұйымдастыру
АҚДМ-ға ақпарат
облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
2021 – 2023 жылдар
көзделген қаражат шегінде
ЖБ
өңірлерде белсенді волонтерлер үлесін кемінде 20% - ға ұлғайту
8.
Жергілікті жерлерде волонтерлік қызметті дамыту үшін ұзақ мерзімді негізде қажетті инфрақұрылыммен қамтамасыз ету, оның ішінде волонтерлік ұйымдарға мемлекеттік меншік объектілерін пайдалану бойынша жеңілдіктер беру
АҚДМ-ға ақпарат
облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
2021 – 2023 жылдар
бюджеттен тыс қаражат есебінен
-
волонтерлік қызметті дамыту үшін кемінде 30 волонтерлік ұйымға жеңілдетілген шарттарды ұсыну
9.
Әртүрлі бағыттар бойынша волонтерлерді даярлаудың бірыңғай бағдарламасын әзірлеу және енгізу
Үкіметке ақпарат
АҚДМ, ІІМ, БҒМ, Еңбекмині, МСМ, Қаржымині, ТЖМ, "ҰВЖ" ЗТБ (келісу бойынша), БҰҰЕ (келісу бойынша)
2021 – 2023 жылдар
қаржыландыруды талап етпейді
-
әртүрлі деңгейлерде кемінде 7 бағыт бойынша волонтерлерді даярлау бағдарламасын енгізу
10.
Барлық білім беру ұйымдарында волонтерлік және қайырымдылық қызмет негіздері бойынша оқу тақырыптары мен факультативтік сағаттарды енгізу
АҚДМ-ға ақпарат
БҒМ, "ҰВЖ" ЗТБ (келісу бойынша)
2021 жыл
қаржыландыруды талап етпейді
-
волонтерлік және қайырымдылық саласы бойынша тақырыптар мен факультатив сағаттарды ұйымдастыру
11.
Елдегі жоғары оқу орындарының жалпы білім беру пәндері циклінің мазмұнына (Community Service) волонтерлік қызмет жөніндегі бөлімді енгізу мәселесін пысықтау
АҚДМ-ға ақпарат
БҒМ
2021 жыл
қаржыландыруды талап етпейді
-
жалпы білім беретін пәндер циклінің мазмұнын волонтерлікке қатысты тақырыптармен қамтамасыз ету
12.
Әлеуметтік қызметкердің екі волонтермен өзара іс-қимыл жасауы бойынша жұмыс жүргізу
АҚДМ-ға ақпарат
Еңбекмині, облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
2021 – 2023 жылдар
қаржыландыруды талап етпейді
-
әлеуметтік қызмет көрсету жүйесін жаңғырту
13.
Халықтың құқықтық сауаттылығын арттыру және азаматтарға құқықтық мәселелер бойынша консультациялық көмек көрсету жөніндегі жұмысқа волонтер- заңгерлерді тарту бойынша "Probono волонтерлері" жобасын іске асыру
Үкіметке ақпарат
АҚДМ, Әділетмині, ЖОО-лар, облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
2021 – 2023 жылдар
қаржыландыруды талап етпейді
-
жыл сайын кемінде 1000 консультация беру
14.
Телеграмм әлеуметтік желісінде "Онлайн дәрігерлер" жобасын іске асыру
консультациялар
АҚДМ, облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
2021 – 2023 жылдар
қаржыландыруды талап етпейді
-

2021 – 2022 годы
не требует финансирования
-
принятие Закона Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам волонтерской деятельности и благотворительности"
2.
Разработка стандарта поддержки волонтерской деятельности
методические рекомендации
МИОР, ОЮЛ "НВС"
(по согласованию),
ДООН
(по согласованию)
2021 год
9 688,0
РБ 001 "Формирование государственной политики в сфере информации и общественного развития"
внедрение стандарта поддержки волонтерской деятельности
3.
Внедрение оценки вклада волонтерской деятельности в социально-экономическое развитие страны через включение статистической отчетности волонтерских организаций и НПО в Бюро национальной статистики
информация в Правительство
МИОР, АСПиР,
ОЮЛ "НВС" (по согласованию), ДООН (по согласованию)
2021 – 2023 годы
не требует финансирования
-
включение вклада волонтерской деятельности в показатели социально-экономического развития страны
4.
Организация системной поддержки инициатив волонтерских организаций на основе государственного социального заказа и государственных грантов
информация в МИОР
акиматы
областей,
городов
Нур-Султана, Алматы и Шымкента
2021 – 2023 годы
в рамках предусмотренных средств
МБ
реализация не менее 100 волонтерских проектов
5.
Разработка и внедрение эффективных механизмов косвенного стимулирования бизнеса и физических лиц к участию в благотворительных и волонтерских проектах
предложения в Правительство
МИОР, акиматы
областей,
городов
Нур-Султана, Алматы и Шымкента
2022 год
не требует финансирования
-
реализация не менее 50 волонтерских проектов
II. Развитие инфраструктуры по волонтерской деятельности и повышение потенциала ее участников
6.
Организация деятельности республиканского фронт-офиса волонтеров для системного развития и координации волонтерских инициатив и проектов
информация в Правительство
МИОР
2021 год
79 395,0
РБ 001 "Формирование государственной политики в сфере информации и общественного развития"
увеличение доли активных волонтеров, не менее-, чем на 20%
7.
Организация деятельности региональных фронт-офисов волонтеров для системного развития и координации волонтерских инициатив и проектов
информация в МИОР
акиматы
областей,
городов
Нур-Султана, Алматы и Шымкента
2021 – 2023 годы
в рамках предусмотренных средств
МБ
увеличение доли активных волонтеров в регионах, не менее-, чем на 20 %
8.
Обеспечение необходимой инфраструктурой для развития волонтерской деятельности на местах на долгосрочной основе, в том числе предоставление льгот по использованию объектов государственной собственности волонтерским организациям
информация в МИОР
акиматы
областей,
городов
Нур-Султана, Алматы и Шымкента
2021 – 2023 годы
за счет внебюджетных средств
-
предоставление не менее 30 волонтерским организациям льготных условий для развития волонтерской деятельности
9.
Разработка и внедрение единой программы подготовки волонтеров по различным направлениям
информация в Правительство
МИОР, МВД, МОН, МТСЗН, МКС, МФ, МЧС,
ОЮЛ "НВС"
(по согласованию),
ДООН
(по согласованию)
2021 – 2023 годы
не требует финансирования
-
внедрение программы подготовки волонтеров по не менее 7- направлениям на различных уровнях
10.
Внедрение во всех организациях образования учебных тем и факультативных часов по основам волонтерства и благотворительной деятельности
информация в МИОР
МОН, ОЮЛ "НВС"
(по согласованию)
2021 год
не требует финансирования
-
организация факультативных часов и тем по волонтерской и благотворительной отрасли
11.
Проработка вопроса включения раздела по волонтерской деятельности в содержание цикла общеобразовательных дисциплин (Community Service) вузов страны
информация в МИОР
МОН
2021 год
не требует финансирования
-
обеспечение содержания цикла общеобразовательных дисциплин темами касательно волонтерства
12.
Проведение работы по взаимодействию социального работника с двумя волонтерами
информация в МИОР
МТСЗН, акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
2021 – 2023 годы
не требует финансирования
-
модернизация системы социального обслуживания
13.
Реализация проекта "Волонтеры "ProBono" по привлечению волонтеров-юристов к работе по повышению правовой грамотности населения и оказанию консультационной помощи гражданам по правовым вопросам
информация в Правительство
МИОР, МЮ, вузы, акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
2021 – 2023 годы
не требует финансирования
-
не менее 1000 консультаций ежегодно
14.
Реализация проекта "Онлайн - врачи" в социальной сети телеграмм
консультации
МИОР, акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
2021 – 2023 годы
не требует финансирования
-

жыл сайын кемінде 10 000 консультация беру
III. Азаматтардың волонтерлік қызметке қатысуын кеңейту
15.
Азаматтарды волонтерлікке тарту үшін ынталандырудың әртүрлі кезеңдерін көздейтін "Волонтер жолы" пилоттық жобасын іске қосу
жобаның тұжырымдамасы
АҚДМ, облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері, "ҰВЖ" ЗТБ (келісу бойынша)
2022 жыл
қаржыландыруды талап етпейді
-
жобаға кемінде 5000 волонтер тарту
16.
Халықтың әртүрлі топтарын цифрлық, қаржылық, тілдік, компьютерлік сауаттылыққа оқытуда волонтерлік көмек көрсету жөніндегі "Birgemiz: Bilim" жалпыұлттық жобасын іске асыру
Үкіметке ақпарат
АҚДМ, облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
2021 – 2023 жылдар
2021 жылы – 19 762,0* 2022 жылы – 28 147,0** 2023 жылы – 28 147,0**
РБ * 004 "Азаматтық қоғам институттары мен мемлекеттің өзара қарым - қатынасын нығайтуды қамтамасыз ету" республикалық бюджеттік бағдарламасы
қатысқан және оқытылған 500 волонтердің волонтерлік бастамаларды қолдауға кемінде 30 шағын грант беру
17.
Денсаулық сақтау саласына волонтерлерді тарту, науқастарды күтуде, оның ішінде хоспистерде, онкологиялық диспансерлерде және т.б. көмек көрсету жөніндегі "Birgemiz: Saýlyq" жалпыұлттық жобасын іске асыру
Үкіметке ақпарат
АҚДМ, ДСМ облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
2021 – 2023 жылдар
2021 жылы – 23 420,0* 2022 жылы – 28 147,0** 2023 жылы – 28 147,0**
РБ * 004 "Азаматтық қоғам институттары мен мемлекеттің өзара қарым - қатынасын нығайтуды қамтамасыз ету" республикалық бюджеттік бағдарламасы
500 волонтер қатысқан, волонтерлік бастамаларды қолдауға кемінде 20 шағын грант беру
18.
Халықты әлеуметтік қорғау жүйесінің әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында балалар үйлеріндегі балаларға және жастарға, өмірде қиын жағдайға тап болған балаларға қатысты волонтерлердің тәлімгерлік тәжірибесін енгізу жөніндегі "Birgemiz: Sabaqtastyq" жалпыұлттық жобасын іске асыру
Үкіметке ақпарат
АҚДМ, БҒМ, Еңбекмині, облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
2021 – 2023 жылдар
2021 жылы – 23 420,0* 2022 жылы – 28 147,0** 2023 жылы – 28 147,0**
РБ * 004 "Азаматтық қоғам институттары мен мемлекеттің өзара қарым - қатынасын нығайтуды қамтамасыз ету" республикалық бюджеттік бағдарламасы
тәлімгерлік практикасын енгізу – қиын жағдайға тап болған 200 бала мен жастар үшін кемінде 200 тәлімгер, волонтерлік бастамаларды қолдауға кемінде 20 шағын грант беру
19.
Қоршаған ортаны қорғау, өзендер мен ормандарды тазалау, ағаш отырғызу, қоқыстарды сұрыптауға үйрету жөніндегі "Birgemiz: Taza Álem" жалпыұлттық жобасын іске асыру
Үкіметке ақпарат
АҚДМ, ЭГТРМ, облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
2021 – 2023 жылдар
2021 жылы – 23 420,0* 2022 жылы – 28 147,0** 2023 жылы – 28 147,0**
РБ* 004 "Азаматтық қоғам институттары мен мемлекеттің өзара қарым - қатынасын нығайтуды қамтамасыз ету" республикалық бюджеттік бағдарламасы
қатысқан және оқытылған 500 волонтер, волонтерлік бастамаларды қолдауға кемінде 20 шағын грант беру
20.
Тарихи-мәдени мұра объектілерін сақтау жөніндегі "Birgemiz: Asyl mura" жалпыұлттық жобасын іске асыру
Үкіметке ақпарат
АҚДМ, МСМ, облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
2021 – 2023 жылдар
2021 жылы – 23 420,0* 2022 жылы – 28 147,0** 2023 жылы – 28 147,0**
РБ * 004 "Азаматтық қоғам институттары мен мемлекеттің өзара қарым - қатынасын нығайтуды қамтамасыз ету" республикалық бюджеттік бағдарламасы
қатысқан және оқытылған 500 волонтер, волонтерлік бастамаларды қолдауға кемінде 20 шағын грант беру
21.
Қарттар үйлеріне, халықты әлеуметтік қорғау жүйесінің әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарына волонтерлерді тарту жөніндегі "Birgemiz: Qamqor" жалпыұлттық жобасын іске асыру
Үкіметке ақпарат
АҚДМ, Еңбекмині, облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
2021 – 2023 жылдар
2021 жылы – 23 420,0* 2022 жылы – 28 147,0** 2023 жылы – 28 147,0**
РБ * 004 "Азаматтық қоғам институттары мен мемлекеттің өзара қарым - қатынасын нығайтуды қамтамасыз ету" республикалық бюджеттік бағдарламасы
қатысқан және оқытылған 500 волонтер, волонтерлік бастамаларды қолдауға кемінде 20 шағын грант беру
22.
Жоғалған адамдарды іздеу, зілзала қауіп-қатерін азайту, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар салдарын жою, оның ішінде отандастарымыздың Ұлы Отан соғысындағы ерлігі туралы баяндайтын құжаттарды іздестіру жобаларына волонтерлерді тарту жөніндегі "Birgemiz: Úmit" жалпыұлттық жобасын іске асыру
Үкіметке ақпарат
АҚДМ, ІІМ, ТЖМ, Қорғанысмині, облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
2021 – 2023 жылдар
2021 жылы – 23 420,0*
2022 жылы – 28 147,0**
2023 жылы – 28 147,0**
РБ * 004 "Азаматтық қоғам институттары мен мемлекеттің өзара қарым - қатынасын нығайтуды қамтамасыз ету" республикалық бюджеттік бағдарламасы
қатысқан және оқытылған 500 волонтер, волонтерлік бастамаларды қолдауға кемінде 20 шағын грант беру
23.
Жануарларға жауапкершілікпен қарауды қалыптастыру үшін волонтерлерді тартуға бағытталған "Birgemiz: Ayala" жобасын іске асыру
Үкіметке ақпарат
АҚДМ
2021 – 2023 жылдар
2021 жылы – 9 153, 0 2022 жылы – 28 147,0** 2023 жылы – 28 147,0**
РБ 004 "Азаматтық қоғам институттары мен мемлекеттің өзара қарым - қатынасын нығайтуды қамтамасыз ету" республикалық бюджеттік бағдарламасы

не менее 10 000 консультаций ежегодно
III. Расширение участия граждан в волонтерской деятельности
15.
Запуск пилотного проекта "Волонтер жолы", предусматривающего различные этапы стимулирования граждан для вовлечения в волонтерство
концепция проекта
МИОР, акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, ОЮЛ "НВС" (по согласованию)
2022 год
не требует финансирования
-
вовлечение в проект не менее 5000 волонтеров
16.
Реализация общенационального проекта "Birgemiz: Bilim" по оказанию волонтерской помощи в обучении различных групп населения цифровой, финансовой, языковой, компьютерной грамотности
информация в Правительство
МИОР,
акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
2021 – 2023 годы
2021 год – 19 762,0*
2022 год – 28 147,0**
2023 год – 28 147,0**
РБ*
республиканская бюджетная программа 004 "Обеспечение укрепления взаимоотношения институтов гражданского общества и государства"
500 привлеченных волонтеров,
предоставление не менее 30 малых грантов на поддержку волонтерских инициатив
17.
Реализация общенационального проекта "Birgemiz: Saýlyq" по привлечению волонтеров в сферу охраны здоровья, для оказания помощи в уходе за больными, в том числе в хосписах, онкологических диспансерах и др.
информация в Правительство
МИОР, МЗ,
акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
2021 – 2023 годы
2021 год – 23 420, 0*
2022 год – 28 147,0**
2023 год – 28 147,0**
РБ*
республиканская бюджетная программа 004 "обеспечение укрепления взаимоотношения институтов гражданского общества и государства"
500 привлеченных волонтеров,
предоставление не менее 20 малых грантов на поддержку волонтерских инициатив
18.
Реализация общенационального проекта "Birgemiz: Sabaqtastyq" по внедрению практики наставничества волонтерами в отношении детей, находящихся в детских домах, и молодежи, детей, оказавшихся в трудной жизненной ситуации в центрах социального обслуживания системы социальной защиты населения
информация в Правительство
МИОР,
МОН, МТСЗН, акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
2021 – 2023 годы
2021 год – 23 420, 0*
2022 год – 28 147,0**
2023 год – 28 147,0**
РБ*
республиканская бюджетная программа 004 "Обеспечение укрепления взаимоотношения институтов гражданского общества и государства"
внедрение практики наставничества – не менее 200 наставников для 200 детей и молодежи, оказавшихся в трудной жизненной ситуации, предоставление не менее 20 малых грантов на поддержку волонтерских инициатив
19.
Реализация общенационального проекта "Birgemiz: Taza Álem" по защите окружающей среды, очистке рек и лесов, посадке деревьев, обучению сортировке мусора
информация в Правительство
МИОР, МЭГПР, акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
2021 – 2023 годы
2021 год – 23 420,0*
2022 год –28 147,0**
2022 год – 28 147,0**
РБ*
республиканская бюджетная программа 004 "Обеспечение укрепления взаимоотношения институтов гражданского общества и государства"
500 привлеченных и обученных волонтеров, предоставление не менее 20 малых грантов на поддержку волонтерских инициатив
20.
Реализация общенационального проекта "Birgemiz: Asyl mura" по сохранению объектов историко-культурного наследия
информация в Правительство
МИОР, МКС,
акиматы областей, городов
Нур-Султана, Алматы и Шымкента
2021 – 2023 годы
2021 год – 23 420,0*
2022 год – 28 147,0**
2023 год – 28 147,0**
РБ*
республиканская бюджетная программа 004 "Обеспечение укрепления взаимоотношения институтов гражданского общества и государства"
500 привлеченных и обученных волонтеров,
предоставление не менее 20 малых грантов на поддержку волонтерских инициатив
21.
Реализация общенационального проекта "Birgemiz: Qamqor" по привлечению волонтеров в дома престарелых, центры социального обслуживания системы социальной защиты населения
информация в Правительство
МИОР, МТСЗН,
акиматы областей, городов
Нур-Султана, Алматы и Шымкента
2021 – 2023 годы
2021 год – 23 420,0*
2022 год – 28 147,0**
2023 год – 28 147,0**
РБ*
республиканская бюджетная программа 004 "Обеспечение укрепления взаимоотношения институтов гражданского общества и государства"
500 привлеченных и обученных волонтеров, предоставление не менее 20 малых грантов на поддержку волонтерских инициатив
22.
Реализация общенационального проекта "Birgemiz: Úmit" по привлечению волонтеров к проектам по поиску пропавших людей, снижению рисков бедствий и ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, в том числе по поиску документов, повествующих о подвигах наших соотечественников в Великой Отечественной войне
информация в Правительство
МИОР, МВД, МЧС, МО, акиматы областей, городов
Нур-Султана, Алматы и Шымкента
2021 – 2023 годы
2021 год – 23 420,0*
2022 год – 28 147,0**
2023 год – 28 147,0**
РБ*
республиканская бюджетная программа 004 "Обеспечение укрепления взаимоотношения институтов гражданского общества и государства"
500 привлеченных и обученных волонтеров,
предоставление не менее 20 малых грантов на поддержку волонтерских инициатив
23.
Реализация проекта "Birgemiz: Ayala", направленного к привлечению волонтеров для формирования ответственного отношения к животным
информация в Правительство
МИОР
2021 – 2023 годы
2021 год – 9 153, 0
2022 год – 24 835,0**
2023 год – 24 835,0**
РБ 004 "Обеспечение укрепления взаимоотношения институтов гражданского общества и государства"

қатысқан және оқытылған 100 волонтер, волонтерлік бастамаларды қолдауға кемінде 5 шағын грант беру
24.
Композиторлар арасында волонтерлер әнұранын шығаруға шығармашылық конкурс ұйымдастыру
волонтерлер әнұраны
АҚДМ, МСМ, "ҰВЖ" ЗТБ (келісу бойынша)
2022 жыл
бюджеттен тыс қаражат есебінен
-
кемінде 20 қатысушыны қамту
25.
Аға ұрпақты волонтерлік қызметке тарту бойынша "Күміс волонтерлік" жобасын іске асыру
Үкіметке ақпарат
АҚДМ, облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
2021 – 2023 жылдар
2021 жылы – 11 332,0 2022 жылы – 14 375,0** 2023 жылы – 14 375,0**
РБ 004 "Азаматтық қоғам институттары мен мемлекеттің өзара қарым - қатынасын нығайтуды қамтамасыз ету" республикалық бюджеттік бағдарламасы
жыл сайын 350 аға буын азаматтың волонтерлік қызметке қатысуы
26.
Шеберлер, қолөнершілер, зергерлер, тоқымашылар, тігіншілер және т. б. қатарынан күміс волонтерлерді тарта отырып, ұлдарға арналған "Ата көрген оқ жонар" және қыздарға арналған "Ана көрген тон пішер" тегін үйірмелерін ұйымдастыру
АҚДМ-ға ақпарат
облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
2021 – 2023 жылдар
бюджеттен тыс қаражат есебінен
-
үйірмелерге 500 мектеп оқушысы мен студенттің қатысу
27.
Медиа-волонтерлікті ілгерілету бойынша "Жақсылық жаршысы" жобасын іске асыру
Үкіметке ақпарат
АҚДМ, облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
2021 – 2023 жылдар
бюджеттен тыс қаражат есебінен
-
кемінде 50 волонтер-журналисті қамту
28.
Жобаға ҮЕҰ өкілдерін тарта отырып, автоволонтерлердің бірыңғай желісін құру
Үкіметке ақпарат
АҚДМ, облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері, ҮЕҰ (келісім бойынша)
2021 – 2023 жылдар
қаржыландыруды талап етпейді
-
кемінде 50 автоволонтерді қамту
29.
Еңбек ұжымдарында корпоративтік волонтерліктің оң практикасын енгізу
Үкіметке ақпарат
АҚДМ
2021 – 2023 жылдар
қаржыландыруды талап етпейді
-
корпоративтік волонтерлікті дамыту
30.
Волонтерлік ұйымдардың (топтардың) басшылары мен үйлестірушілерін төтенше жағдайлар туындаған кездегі қорғану тәсілдері мен іс-қимылдарға оқыту
АҚДМ-ға ақпарат
ТЖМ
2021 – 2023 жылдар
қаржыландыруды талап етпейді
-
кемінде 300 оқытылған волонтер
31.
Волонтерлік ұйымдар мен волонтерлерді есірткі қылмысына қарсы іс-қимыл бөлімшелері өткізетін іс-шараларға қатысуға тарту
АҚДМ-ға ақпарат
ІІМ
2021 – 2023 жылдар
қаржыландыруды талап етпейді
-
кемінде 100 волонтерді қамту
32.
Экологиялық проблемалардың интерактивті картасын жүргізу
ЭГТРМ-ға ақпарат
облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
тоқсан сайын
қаржыландыруды талап етпейді
-
халықтың экологиялық ақпаратқа қол жеткізуін кеңейту
33.
"Жер сағаты" дүниежүзілік акциясын өткізу
АҚДМ-ға ақпарат
ЭГТРМ, облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
2021 жыл
қаржыландыруды қажет етпейді
-
климаттың өзгеру проблемасына, жарықтың ластануы және басқа да экологиялық тақырыптарға қызығушылықты ынталандыру
34.
"Бірге таза Қазақстан" республикалық акциясын өткізу
АҚДМ-ға ақпарат
ЭГТРМ, облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
2021 жыл
қаржыландыруды талап етпейді
-
аумақты тазарту жөніндегі іс-шараларды жүргізу
35.
Ең үздік волонтерлік топтар көшбасшыларының слетін өткізу
АҚДМ-ға ақпарат
Алматы, Қызылорда облыстарының әкімдіктері
2021 жыл
көзделген қаражат шегінде
ЖБ
кемінде 100 волонтерді қамту
36.
"Жыл волонтері" сыйлығын алуға облыстық конкурс өткізу
АҚДМ-ға ақпарат
Қызылорда облысының әкімдігі
2021 жыл
көзделген қаражат шегінде
ЖБ
конкурста жеңіске жеткен кемінде 10 волонтерді марапаттау
37.
"Волонтерлер корпусы" жастар жобасын ұйымдастыру және өткізу
АҚДМ-ға ақпарат
Маңғыстау облысының әкімдігі
2021 жыл
көзделген қаражат шегінде
ЖБ
волонтерлік бастамашыл топтар құру арқылы оқу орындарында волонтерлік қызметті насихаттау
38.
"Волонтерлер мектебі" жобасы аясында кәсіби волонтерлерді даярлау
АҚДМ-ға ақпарат
Нұр-Сұлтан қаласының және Қостанай облысының әкімдіктері
2021 жыл
көзделген қаражат шегінде
ЖБ
400 волонтерді оқыту, оқуды аяқтағаннан кейін сертификаттар тапсыру
39.
Әлеуметтік волонтерлік жобалар жәрмеңкесін өткізу
АҚДМ-ға ақпарат
Қостанай облысының әкімдігі
2021 жыл
көзделген қаражат шегінде
ЖБ
кемінде 2 жәрмеңке
40.
Әртүрлі жағдайлардағы қауіпсіз жүріс-тұрыс қағидалары және жалпы қауіпсіздік мәдениетінің деңгейін арттыру туралы халықты ақпараттандыру бойынша телеграмм-ботты іске қосу
телеграмм-ботты іске қосу
АҚДМ, ТЖМ, "ҰВЖ" ЗТБ (келісу бойынша)
2022 жыл
бюджеттен тыс қаражат есебінен
-
жылына 300 консультация беру
41.
Волонтерлердің бірыңғай іс-қимыл күндерін кеңінен жария ете отырып, өткізу:
Халықаралық волонтер күні - желтоқсан;
"Өмірді сақта" атты донор ретінде ерікті қан тапсыру акциясы – сәуір;
Атаулы әлеуметтік көмек беру акциясы "Жылулық сыйла" – мамыр;
"Бірыңғай қауіпсіздік күні" – маусым;
"Зооқамқорлық" атты жануарлар баспаналарына көмек беру күні – тамыз;
Табиғатты аялау күніне орай "Таза планета" марафоны – қыркүйек
іс-шаралар
АҚДМ, "ҰВЖ" ЗТБ (келісу бойынша), облыстардың,
Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
2021 – 2023 жылдар
қаржыландыруды талап етпейді
-
волонтерлікті танымал ету
42.
Тәжірибе алмасу үшін және ашық диалог алаңында волонтерлік ҮЕҰ, бастамашыл топтар мен қоғамдық пікір көшбасшыларын жинау және Қазақстан Республикасында волонтерлік қызметті дамыту жөніндегі ұсыныстар мен перспективасын талқылау
іс-шаралар
АҚДМ, "ҰВЖ" ЗТБ (келісім бойынша), облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
2021 – 2023 жылдар
қаржыландыруды талап етпейді
-
жылына кемінде 2 рет
IV. Волонтерлік қызмет бойынша халықаралық ынтымақтастықты дамыту
43.
Мемлекет басшысының БҰҰ БА-ның 75-ші сессиясында даму мақсатында волонтерлерді жұмылдырудың халықаралық жылын жариялау туралы сөйлеген сөзі барысында айтылған бастамаларын ілгерілету жөніндегі процестерді ұйымдастыру
Үкіметке ақпарат
АҚДМ, СІМ, БҰҰЕ (келісу бойынша)
2022 жыл
қаржыландыруды талап етпейді
-
даму мақсатында волонтерлерді жұмылдырудың халықаралық жылын іске асыру жөніндегі іс-қимыл алгоритмі
44.
Қазақстанның мүдделерін әлемдік деңгейде ілгерілету мақсатында волонтерлік ұйымдардың халықаралық диалог алаңдарына онлайн немесе оффлайн форматта қатысу
Үкіметке ақпарат
АҚДМ, СІМ, БҰҰЕ (келісу бойынша)
2021, 2023 жылдар
2021 жылы –25 704,0* 2023 жылы – 26 256,0**
РБ * 004 "Азаматтық қоғам институттары мен мемлекеттің өзара қарым - қатынасын нығайтуды қамтамасыз ету" республикалық бюджеттік бағдарламасы
Қазақстанның халықаралық аренадағы өкілдігін арттыру. Кемінде 10 волонтердің шетелге сапары
45.
Оң практика алмасу мақсатында волонтерлікті дамытудың шетелдік тәжірибесін талдау
ақпараттық-талдамалық материалдар
АҚДМ, СІМ, БҰҰЕ (келісу бойынша)
2021 – 2023 жылдар
қаржыландыруды талап етпейді
-
волонтерлікті дамытуға бағытталған іс-шараларды ұйымдастыру кезінде есепке алу мақсатында талдамалық базаны қалыптастыру
46.
"Жыл волонтері" халықаралық сыйлығын ұйымдастыру
сыйлықты табыстау рәсімі
АҚДМ, СІМ, облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
2021 – 2023 жылдар
2021 жылы – 17 469,0* 2022 жылы – 17 557,0**2023 жылы – 17 557,0**
РБ 004* "Азаматтық қоғам институттары мен мемлекеттің өзара қарым - қатынасын нығайтуды қамтамасыз ету" республикалық бюджеттік бағдарламасы

100 привлеченных и обученных волонтеров, предоставление не менее 5 малых грантов на поддержку волонтерских инициатив
24.
Организация творческого конкурса среди композиторов на создание гимна волонтеров
гимн волонтеров
МИОР, МКС,
ОЮЛ "НВС"
(по согласованию)
2022 год
за счет внебюджетных средств
-
охват не менее 20 участников
25.
Реализация проекта "Серебряное волонтерство" по вовлечению старшего поколения в волонтерскую деятельность
информация в Правительство
МИОР, акиматы областей, городов
Нур-Султана, Алматы и Шымкента
2021 – 2023 годы
2021 год – 11 332,0
2022 год – 14 375,0**
2023 г. – 14 375,0**
РБ 004 "Обеспечение укрепления взаимоотношения институтов гражданского общества и государства"
участие не менее 350 граждан старшего поколения в волонтерской деятельности
26.
Организация бесплатных кружков "Ата көрген оқ жонар" для мальчиков и "Ана көрген тон пішер" для девочек с привлечением серебряных волонтеров из числа мастеров, ремесленников, ювелиров, ткачей, портных и т.д.
информация в МИОР
акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
2021 – 2023 годы
за счет внебюджетных средств
-
участие не менее 500 учеников школ и студентов в кружках
27.
Реализация проекта "Жақсылық жаршысы" по продвижению медиа- волонтерства
информация в Правительство
МИОР, акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
2021 – 2023 годы
за счет внебюджетных средств
-
охват не менее 50 волонтеров-журналистов
28.
Создание единой сети автоволонтеров с привлечением к проекту представителей НПО
информация в Правительство
МИОР, акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, НПО (по согласованию)
2021 – 2023 годы
не требует финансирования
-
охват не менее 50 автоволонтеров
29.
Внедрение в трудовых коллективах положительных практик корпоративного волонтерства
информация в Правительство
МИОР
2021 – 2023 годы
не требует финансирования
-
развитие корпоративного волонтерства
30.
Обучение руководителей и координаторов волонтерских организаций (групп) способам защиты и действиям при возникновении чрезвычайных ситуаций
информация в МИОР
МЧС
2021 – 2023 годы
не требует финансирования
-
не менее 300 обученных волонтеров
31.
Привлечение волонтерских организаций и волонтеров к участию в мероприятиях, проводимых подразделениями по противодействию наркопреступности
информация в
МИОР
МВД
2021 – 2023 годы
не требует финансирования
-
охват не менее 100 волонтеров
32.
Ведение интерактивной карты экологических проблем
информация в МЭГПР
акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
ежеквартально
не требует финансирования
-
расширение доступа населения к экологической информации
33.
Проведение всемирной акции "Час земли"
информация в
МИОР
МЭГПР, акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
2021 год
не требует финансирования
-
стимулирование интереса к проблеме изменения климата, светового загрязнения и другим экологическим темам
34.
Проведение республиканской акции "Бірге таза Қазақстан"
информация в
МИОР
МЭГПР,
акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
2021 год
не требует финансирования
-
проведение мероприятий по очистке территории
35.
Проведение слета лидеров лучших волонтерских групп
информация в
МИОР
акиматы Алматинской и Кызылординской областей
2021 год
в рамках предусмотренных средств
МБ
охват не менее 100 волонтеров
36.
Проведение областного конкурса на соискание премии "Волонтер года"
информация в МИОР
акимат Кызылординской области
2021 год
в рамках предусмотренных средств
МБ
награждение 10 активных волонтеров, победивших в конкурсе
37.
Организация и проведение молодежного проекта "Корпус волонтеров"
информация в МИОР
акимат Мангистауской области
2021 год
в рамках предусмотренных средств
МБ
пропаганда волонтерской деятельности в учебных заведениях путем создания волонтерских инициативных групп
38.
Подготовка профессиональных волонтеров в рамках проекта "Школа волонтеров"
информация в МИОР
акиматы города Нур-Султана и Костанайской области
2021 год
в рамках предусмотренных средств
МБ
обучение 400 волонтеров, вручение сертификатов по окончании обучения
39.
Проведение ярмарки социальных волонтерских проектов
информация в МИОР
акимат Костанайской области
2021 год
в рамках предусмотренных средств
МБ
не менее 2 ярмарок
40.
Запуск телеграм бота по информированию населения о правилах безопасного поведения в различных ситуациях и повышению уровня культуры безопасности в целом
запуск телеграм бота
МИОР, МЧС,
ОЮЛ "НВС" (по согласованию)
2022 год
за счет внебюджетных средств
-
не менее 300 консультаций в год
41.
Проведение единых дней действий волонтеров с широким освещением:
Международный день волонтера – декабрь;
акция "Спаси жизнь" по добровольной сдаче крови в качестве донора – апрель;
акция по оказанию адресной социальной помощи "Подари тепло" – май;
акция "Единый день безопасности" – июнь;
День помощи приютам животных "зоозабота" – август;
марафон "Чистая планета" ко Дню бережного отношения к природе – сентябрь
мероприятия
МИОР,
ОЮЛ "НВС" (по согласованию),
акиматы
областей,
городов
Нур-Султана, Алматы и Шымкента
2021 – 2023 годы
не требует финансирования
-
популяризация волонтерства
42.
Сбор волонтерских НПО, инициативных групп и лидеров общественного мнения на открытой диалоговой площадке для обмена опытом, обсуждения предложений и перспектив развития волонтерской деятельности в Республике Казахстан
мероприятия
МИОР,
ОЮЛ "НВС" (по согласованию), акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
2021 – 2023 годы
не требует финансирования
-
не менее 2 раз в год
IV. Развитие международного сотрудничества по волонтерской деятельности
43.
Организация процессов по продвижению инициатив Главы государства, озвученных в ходе выступления на 75-й сессии ГА ООН о провозглашении Международного года мобилизации волонтеров в целях ее развития
информация в Правительство
МИОР, МИД,
ДООН (по согласованию)
2022 год
не требует финансирования
-
алгоритм действий по реализации Международного года мобилизации волонтеров в целях развития
44.
Участие волонтерских организаций на международных диалоговых площадках с целью продвижения интересов Казахстана на мировом уровне оффлайн или онлайн- формате
информация в Правительство
МИОР,
МИД,
ДООН (по согласования)
2021, 2023 годы
2021 год –25 704,0*
2023 год – 26 256,0**
РБ*
республиканская бюджетная программа 004 "Обеспечение укрепления взаимоотношения институтов гражданского общества и государства"
повышение представительства Казахстана на международной арене, поездка не менее 10 волонтеров за рубеж
45.
Анализ зарубежного опыта развития волонтерства в целях обмена положительных практик
информационно-аналитические материалы
МИОР,
МИД, ДООН (по согласованию)
2021 – 2023 годы
не требует финансирования
-
формирование аналитической базы в целях учета при организации мероприятий, направленных на развитие волонтерства
46.
Организация международной премии "Волонтер года"
церемония вручения премии
МИОР, МИД,
акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
2021 – 2023
годы
2021 год – 17 469,0*
2022 год –17 557,0**
2023 год – 17 557,0**
РБ*
республиканская бюджетная программа 004 "Обеспечение укрепления взаимоотношения институтов гражданского общества и государства"

волонтерлік қызметтің беделін арттыру, марапатталатын адамдар саны – 48 адам, қатысушылар саны – 1000 белсенді волонтер
V. Волонтерлікті дәріптеу
47.
Өңірлердегі волонтерліктің оң практикасын жинау, талдау, қорытындылау және елдегі тәжірибені мультипликациялау
оң тәжірибелер жинағы
АҚДМ, облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері, "ҰВЖ" ЗТБ (келісу бойынша)
2021 – 2023 жылдар
қаржыландыруды талап етпейді
-
жыл сайын кемінде 50 оң тәжірибе
48.
Волонтерлік қызметті дамытуға бағытталған имидждік іс-шаралар өңірлік деңгейде өткізу
конкурстар, семинарлар, тренингтер
облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
2021 – 2023 жылдар
көзделген қаражат шегінде
ЖБ
әр өңірден 50-ден астам волонтер қамту
49.
Талдамалық мақалаларды баспа БАҚ-та жариялау және елдегі волонтерлікті дамыту бойынша телеарналарда жаңалықтар/өзге де сюжеттерді тарату
дайджестер
АҚДМ, облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
2021 – 2023 жылдар
көзделген қаражат шегінде
РБ 003 "Мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу"
волонтерлік қызметті насихаттау
Ескертпе:
* Шығыстар 2021 – 2023 жылдарға арналған республикалық бюджетті нақтылау кезінде заңнамада белгіленген тәртіппен қаралатын болады.
** Шығыстар 2022 – 2024 жылдарға арналған республикалық бюджетті қалыптастыру кезінде заңнамада белгіленген тәртіппен қаралатын болады.
аббревиатуралардың толық жазылуы:
АҚДМ
Қазақстан Республикасының Ақпарат және қоғамдық даму министрлігі
Әділетмині
Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі
БҒМ
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
БҰҰЕ
Біріккен Ұлттар Ұйымының Еріктілер бағдарламасы
ДСМ
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
Еңбекмині
Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
ЖБ
жергілікті бюджет
ЖОО
жоғары оқу орны
Қаржымині
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі
Қорғанысмині
Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі
МСМ
Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт министрлігі
РБ
республикалық бюджет
СЖРА
Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі
СІМ
Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі
ТЖМ
Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар министрлігі
"ҰВЖ" ЗТБ
"Ұлттық волонтерлер желісі" заңды тұлғалар бірлестігі
ҮЕҰ
үкіметтік емес ұйымдар
ІІМ
Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі
ЭГТРМ
Қазақстан Республикасының Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі
БҰҰ БА
Біріккен Ұлттар Ұйымының Бас Ассамблеясы

повышение престижа волонтерской деятельности, количество награждаемых лиц – 48 чел., количество участников – 1000 активных волонтеров
V. Популяризация волонтерства
47.
Сбор, анализ, обобщение положительных практик волонтерства в регионах и мультипликация опыта в стране
сборник положительных практик
МИОР, акиматы
областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, ОЮЛ "НВС" (по согласованию)
2021 – 2023 годы
не требует финансирования
-
не менее 50 положительных практик ежегодно
48.
Проведение на региональном уровне имиджевых мероприятий, направленных на развитие волонтерской деятельности
конкурсы, семинары, тренинги
акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
2021 – 2023 годы
в рамках предусмотренных средств
МБ
охват более 50 волонтеров с каждого региона
49.
Публикация аналитических статей в печатных СМИ и транслирование новостных/иных сюжетов на телеканалах по развитию волонтерства в стране
дайджесты
МИОР, акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
2021 – 2023 годы
в рамках предусмотренных средств
РБ 003 "Проведение государственной информационной политики"
популяризация волонтерской деятельности
Примечание:
*Расходы будут рассмотрены в установленном законодательством порядке при уточнении республиканского бюджета на 2021 – 2023 годы.
** Расходы будут рассмотрены в установленном законодательством порядке при формировании республиканского бюджета на 2022 – 2024 годы.
Расшифровка аббревиатур:
МИОР
Министерство информации и общественного развития Республики Казахстан
МЮ
Министерство юстиции Республики Казахстан
МОН
Министерство образования и науки Республики Казахстан
ДООН
Программа добровольцев Организации Объединенных Наций
МЗ
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
МТСЗН
Министерство труда и социальной защиты Республики Казахстан
МБ
местный бюджет
вуз
высшее учебное заведение
МФ
Министерство финансов Республики Казахстан
МО
Министерство обороны Республики Казахстан
МКС
Министерство культуры и спорта Республики Казахстан
РБ
республиканский бюджет
АСПиР
Агентство по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан
МИД
Министерство иностранных дел Республики Казахстан
МЧС
Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
ОЮЛ "НВС"
объединение юридических лиц "Национальная волонтерская сеть"
НПО
неправительственные организации
МВД
Министерство внутренних дел Республики Казахстан
МЭГПР
Министерство экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан
ГА ООН
Генеральная Ассамблея Организации Объединенных Наций