"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне мақта саласының мәселелері бойынша өзгерістер енгізу және "Мақта саласын дамыту туралы" Қазақстан Республикасы Заңының күші жойылды деп тану туралы" 2021 жылғы 5 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2021 жылғы 5 мамырдағы № 87-ө өкімі.
1. Қоса беріліп отырған "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне мақта саласының мәселелері бойынша өзгерістер енгізу және "Мақта саласын дамыту туралы" Қазақстан Республикасы Заңының күші жойылды деп тану туралы" 2021 жылғы 5 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі – тізбе) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары:
1) тізбеге сәйкес құқықтық актілердің жобаларын әзірлесін және белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Үкіметіне бекітуге енгізсін;
2) тізбеге сәйкес тиісті ведомстволық құқықтық актілерді қабылдасын және ай сайын, келесі айдың 10-күнінен кешіктірмей қабылданған шаралар туралы Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігін хабардар етсін.
3. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі тоқсанның қорытындысы бойынша ұсынылған ақпаратты жинақтап қорытсын және есепті тоқсаннан кейінгі айдың 20-күнінен кешіктірмей қабылданған шаралар туралы Қазақстан Республикасының Үкіметін хабардар етсін.
Премьер-Министр А. Мамин
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2021 жылғы 5 мамырдағы
№ 87-ө өкімімен
бекітілген
"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне мақта саласының мәселелері бойынша өзгерістер енгізу және "Мақта саласын дамыту туралы" Қазақстан Республикасы Заңының күші жойылды деп тану туралы" 2021 жылғы 5 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет құқықтық актілердің тізбесі
Р/с №
Құқықтық актінің атауы
Актінің нысаны
Орындауға жауапты мемлекеттік орган
Орындау мерзімі
Құқықтық актілердің сапасына, уақтылы әзірленуі мен енгізілуіне жауапты адам
1
2
3
4
5
6
1.
"Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінiң кейбiр мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 6 сәуірдегі № 310 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
АШМ
2021 жылғы наурыз
А.С. Сапаров
2.
"Халықаралық мақта жөніндегі консультативтік комитетпен ынтымақтастықтың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 3 сәуірдегі № 316 қаулысына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
АШМ
2021 жылғы наурыз
А.С. Сапаров
3.

О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 5 января 2021 года "О внесении изменений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам хлопковой отрасли и признании утратившим силу Закона Республики Казахстан "О развитии хлопковой отрасли"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 5 мая 2021 года № 87-р
1. Утвердить прилагаемый перечень правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 5 января 2021 года "О внесении изменений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам хлопковой отрасли и признании утратившим силу Закона Республики Казахстан "О развитии хлопковой отрасли" (далее – перечень).
2. Государственным органам Республики Казахстан:
1) разработать и в установленном порядке внести на утверждение в Правительство Республики Казахстан проекты правовых актов согласно перечню;
2) принять соответствующие ведомственные правовые акты согласно перечню и ежемесячно, не позднее 10 числа следующего месяца информировать Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан о принятых мерах.
3. Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан обобщить представленную информацию по итогам квартала и не позднее 20 числа месяца, следующего за отчетным кварталом, проинформировать Правительство Республики Казахстан о принятых мерах.
Премьер-Министр А. Мамин
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 5 мая 2021 года № 87-р
Перечень
правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 5 января 2021 года "О внесении изменений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам хлопковой отрасли и признании утратившим силу Закона Республики Казахстан "О развитии хлопковой отрасли"
п/п
Наименование правового акта Форма акта Государственный орган, ответственный за исполнение Срок
исполнения
Лицо, ответственное за качество, своевременность разработки и внесения правовых актов
1 2 3 4 5 6
1.
О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 6 апреля 2005 года № 310 "Некоторые вопросы Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан"
постановление Правительства Республики Казахстан
МСХ
март 2021 года
Сапаров А.С.
2.
О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 3 апреля 2008 года № 316 "О некоторых вопросах сотрудничества с Международным консультативным комитетом по хлопку"
постановление Правительства Республики Казахстан
МСХ
март 2021 года
Сапаров А.С.
3.

"Мақта қолхаттарын бере отырып, қойма қызметі жөніндегі қызметтер көрсету бойынша қызметті лицензиялауды жүзеге асыратын лицензиарды айқындау туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 10 желтоқсандағы № 990 қаулысының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
АШМ
2021 жылғы наурыз
А.С. Сапаров
4.
"Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің, Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің және олардың аумақтың органдарының атқарушылық құжаттарды орындау кезіндегі өзара іс-қимылының тәртібін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2017 жылғы 28 ақпандағы № 202 және Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2017 жылғы 29 наурыздағы № 140 бірлескен бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің және Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің бірлескен бұйрығы
Әділетмині, АШМ
2021 жылғы сәуір
Н.В. Пан,
М.Ә. Оразаев
5.
"Астық нарығын реттеу, мақтаның қауіпсіздігі мен сапасы саласындағы тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарын және тексеру парақтарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2019 жылғы 10 шілдедегі № 259 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2019 жылғы 12 шілдедегі № 63 бірлескен бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бірлескен бұйрығы
АШМ, ҰЭМ
2021 жылғы сәуір
А.С. Сапаров,
Т.М. Жақсылықов
6.
"Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары –Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2017 жылғы 1 маусымдағы № 221 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің бұйрығы
АШМ
2021 жылғы сәуір
Н.С. Дайырбеков
7.
"Азаматтық-құқықтық саладағы соттық статистикалық есептердің нысандарын және оларды қалыптастыру жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2017 жылғы 2 қарашадағы № 124 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының бұйрығы
БП
2021 жылғы сәуір
М.М. Ахметжанов
8.
"Электрондық әкімдіктің" үлгілік архитектурасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрінің 2018 жылғы 3 шілдедегі № 304 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің бұйрығы
ЦДИАӨМ
2021 жылғы сәуір
А.М. Ахметжанов
9.

О признании утратившим силу постановления Правительства Республики Казахстан от 10 декабря 2015 года № 990 "Об определении лицензиара по осуществлению лицензирования деятельности по оказанию услуг по складской деятельности с выдачей хлопковых расписок"
постановление Правительства Республики Казахстан
МСХ
март 2021 года
Сапаров А.С.
4.
О внесении изменения в совместный приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 28 февраля 2017 года № 202 и Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 29 марта 2017 года № 140 "Об утверждении порядка взаимодействия Министерства юстиции Республики Казахстан, Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан и их территориальных органов при исполнении исполнительных документов"
совместный приказ Министра юстиции Республики Казахстан и Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
МЮ, МСХ
апрель 2021 года
Пан Н.В.,
Оразаев М.А.
5.
О внесении изменений в совместный приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 10 июля 2019 года № 259 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 12 июля 2019 года № 63 "Об утверждении критериев оценки степени рисков и проверочных листов в области регулирования рынка зерна, безопасности и качества хлопка"
совместный приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан и Министра национальной экономики Республики Казахстан
МСХ, МНЭ
апрель 2021 года
Сапаров А.С.,
Жаксылыков Т.М.
6.
О внесении изменений в приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 1 июня 2017 года № 221 "Об утверждении Положения о Комитете государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан"
приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
МСХ
апрель 2021 года
Даирбеков Н.С.
7.
О внесении изменений в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 2 ноября 2017 года № 124 "Об утверждении форм судебных статистических отчетов в гражданско-правовой сфере и Инструкции по их формированию"
приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан
ГП
апрель 2021 года
Ахметжанов М.М.
8.
О внесении изменений в приказ Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан от 3 июля 2018 года № 304 "Об утверждении Типовой архитектуры "электронного акимата"
приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
МЦРИАП
апрель 2021 года
Ахметжанов А.М.
9.

"Ақпараттық құралдар тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2018 жылғы 28 желтоқсандағы № 107 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бұйрығы
ҰЭМ
2021 жылғы сәуір
Т.М. Жақсылықов
10.
"Ауыл шаруашылығы ұйымдарының басшылары және мамандары лауазымдарының үлгілік біліктілік сипаттамаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2019 жылғы 21 тамыздағы № 307 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің бұйрығы
АШМ
2021 жылғы сәуір
А.С. Сапаров
11.
"Салық есептілігі нысандарын және оларды жасау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің бірінші орынбасары – Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2020 жылғы 20 қаңтардағы № 39 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2021 жылғы сәуір
Қ.Е. Баеділов
12.
"Кредиторлар талаптары тізілімінің нысандарын, оны уақытша әкімшімен және уақытша басқарушымен қалыптастыру қағидалары мен мерзімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің бірінші орынбасары – Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2020 жылғы 5 мамырдағы № 456 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2021 жылғы сәуір
Қ.Е. Баеділов
13.
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің бұйрығы
АШМ
2021 жылғы сәуір
А.С. Сапаров
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
АШМ – Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі
Әділетмині – Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі
БП – Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы
Қаржымині – Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі
ҰЭМ – Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі
ЦДИАӨМ – Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі

О внесении изменений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 28 декабря 2018 года № 107 "Об утверждении перечня информационных инструментов"
приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан
МНЭ
апрель 2021 года
Жаксылыков Т.М.
10.
О внесении изменений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 21 августа 2019 года № 307 "Об утверждении Типовых квалификационных характеристик должностей руководителей и специалистов организаций сельского хозяйства"
приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
МСХ
апрель 2021 года
Сапаров А.С.
11.
О внесении изменений в приказ Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 20 января 2020 года № 39 "Об утверждении форм налоговой отчетности и правил их составления"
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
апрель 2021 года
Баедилов К.Е.
12.
О внесении изменений в приказ Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 5 мая 2020 года № 456 "Об утверждении форм реестра требований кредиторов, Правил и сроков его формирования временным администратором и временным управляющим"
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
апрель 2021 года
Баедилов К.Е.
13.
О признании утратившими силу некоторых приказов Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
МСХ
апрель 2021 года
Сапаров А.С.
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МСХ – Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
МЮ – Министерство юстиции Республики Казахстан
ГП – Генеральная прокуратура Республики Казахстан
МФ – Министерство финансов Республики Казахстан
МНЭ – Министерство национальной экономики Республики Казахстан
МЦРИАП – Министерство цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан