2-тарау. Комиссияның міндеттері мен функциялары
6. Комиссияның негiзгi мiндеттерi:
мектеп оқушыларымен өткізілетін туристік-өлкетану іс-шараларының қауіпсіздігін, ұйымдастырылу сапасын және педагогикалық тиімділік деңгейін арттыру;
өз жұмыстарында туризм және өлкетану іс-шараларының нысандарын пайдаланатын балалар бірлестіктерінің контингентін кеңейту;
оқушылар контингенті әртүрлі, соның ішінде ерекше білім беру қажеттіліктері бар балалар және балалар үйлері мен мектеп-интернаттар тәрбиеленушілері бар балалар ұйымдарының түрлі деңгейдегі туристік- өлкетану іс-шараларына қатысу мүмкіндігін қамтамасыз ету;
мәдени-білім беру және әлеуметтік-педагогикалық жобалау және білім беру процесінің құзыреттілік моделі тұрғысынан туристік-өлкетану іс-шараларының мазмұнын жаңарту;
оқушылардың туристік менеджмент саласындағы жұмысының туристік-өлкетану нысандарының кәсіптік бағдар беру мүмкіндіктерін кеңінен пайдалану.
7. Комиссияның функциялары:
балалар-жасөспірімдер туризмінің инфрақұрылымын дамыту және жетілдіру саласындағы озық практикаларды жинақтау және тарату;
нормативтік құқықтық базаны және ғылыми-әдістемелік қамтамасыз етуді жетілдіру, балалар-жасөспірімдер туризмі саласында кадрлар даярлау және біліктілігін арттыру;
балалар-жасөспірімдер туризмін ұйымдастырудың жаңа тәсілдерін талқылау-тұжырымдау;
балалар-жасөспірімдер туризмінің қауіпсіздік шараларын қамтамасыз ету;
балалардың қызығушылығын арттыру үшін музейлерде заманауи технологияларды қолдану тәсілдерін тұжырымдау.
3-тарау. Комиссияның жұмысын ұйымдастыру және оның тәртібі
8. Комиссия төрағасы оның қызметіне басшылық жасайды, Комиссия отырыстарында төрағалық етеді, жұмысын жоспарлайды, оның шешімдерінің іске асырылуына жалпы бақылауды жүзеге асырады.
9. Комиссия төрағасы болмаған уақытта оның функцияларын төрағаның орынбасары орындайды.
10. Комиссияның қызметін қамтамасыз ету мақсатында жұмыс органы:
1) Комиссия жұмысын ұйымдастырушылық-техникалық қамтамасыз етуді жүзеге асырады, оның ішінде Комиссия отырысының күн тәртібі бойынша ұсыныстарды, қажетті құжаттарды, материалдарды дайындайды, олар комиссия отырысы өткізілгенге дейін Комиссия мүшелеріне жіберілуі тиіс;
2) Комиссия отырыстарына мемлекеттік органдардың, өзге де ұйымдардың өкілдерін және тұлғаларды шақырады;
3) мемлекеттік органдардан, өзге де ұйымдар мен тұлғалардан қажетті ақпаратты сұратады;
4) мемлекеттік органдардың, өзге де ұйымдардың мамандарын және тұлғаларды тартады.
11. Комиссияның отырыстары қажеттілігіне қарай, бірақ жылына кемінде екі рет өткізіледі және бейнеконференцбайланыс режимінде ұйымдастырылуы мүмкін.

Глава 2. Задачи и функции Комиссии
6. Задачи Комиссии:
повышение безопасности, качества организации и уровня педагогической эффективности проводимых туристско-краеведческих мероприятий со школьниками;
расширение контингента детских объединений, использующих формы туристско-краеведческой деятельности в своей работе;
обеспечение возможности участия детских коллективов с различным контингентом учащихся, в том числе детей с особыми образовательными потребностями и воспитанников детских домов и школ-интернатов, в туристско-краеведческих мероприятиях различного уровня;
обновление содержания туристско-краеведческих мероприятий в контексте культурно-образовательного и социально-педагогического проектирования и компетентностной модели образовательного процесса;
широкое использование профориентационных возможностей туристско-краеведческих форм работы учащихся в области туристского менеджмента.
7. Функциями Комиссии является выработка предложений по:
обобщению и распространению передовых практик в сфере развития и совершенствования инфраструктуры детско-юношеского туризма;
совершенствованию нормативной правовой базы и научно-методического обеспечения, подготовке и повышению кадров в сфере детско-юношеского туризма;
обсуждение и выработке новых подходов в организации детско-юношеского туризма;
обеспечению мер безопасности детско-юношеского туризма;
выработке подходов по применению современных технологий в музеях для повышения интересов у школьников.
Глава 3. Организация и порядок деятельности Комиссии
8. Председатель Комиссии руководит ее деятельностью, председательствует на заседаниях Комиссии, планирует работу, осуществляет общий контроль над реализацией ее решений.
9. Во время отсутствия председателя Комиссии его функции выполняет заместитель председателя.
10. Рабочий орган в целях обеспечения деятельности Комиссии:
1) осуществляет организационно-техническое обеспечение работы Комиссии, в том числе готовит предложения по повестке дня заседания Комиссии, необходимые документы, материалы, которые должны быть направлены членам Комиссии до проведения ее заседания;
2) приглашает на заседания Комиссии представителей государственных органов, организаций и иных лиц;
3) запрашивает необходимую информацию от государственных органов, организаций и иных лиц;
4) привлекает специалистов государственных органов, организаций и иных лиц.
11. Заседания Комиссии проводятся по мере необходимости, но не реже двух раз в год и могут быть организованы в режиме видеоконференцсвязи.