Алматы агломерациясын басқару жөнінде кеңес құру туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2021 жылғы 10 маусымдағы № 106-ө өкімі. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2023 жылғы 18 сәуірдегі № 64-ө өкімімен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Премьер-Министрінің 18.04.2023 № 64-ө өкімімен.
Алматы агломерациясын дамыту жөнінде ұсыныстар тұжырымдау мақсатында:
1. Осы өкімге қосымшаға сәйкес құрамда Алматы агломерациясын басқару жөніндегі кеңес (бұдан әрі − Кеңес) құрылсын.
2. Қоса беріліп отырған Кеңес туралы ереже бекітілсін.
Премьер-Министр А. Мамин
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2021 жылғы 10 маусымдағы
№ 106-ө өкімімен
бекітілген
Алматы агломерациясын басқару жөніндегі кеңестің құрамы
Ескерту. Құрамға өзгерістер енгізілді - ҚР Үкіметінің 29.04.2022 № 268; 17.03.2023 № 236 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің бірінші орынбасары, жетекші
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика вице-министрі, жетекшінің орынбасары
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі Өңірлік даму департаментінің директоры, хатшы
Қазақстан Республикасының Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму бірінші вице-министрі
Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі бірінші вице-министрі
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің бірінші орынбасары
Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі төрағасының орынбасары (келісу бойынша)
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы вице-министрі
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым вице-министрі
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министрі
Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау вице-министрі
Қазақстан Республикасының Қаржы вице-министрі
Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт вице-министрі
Қазақстан Республикасының Сауда және интеграция вице-министрі
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің орынбасары
Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар вице-министрі
Қазақстан Республикасының Экология және табиғи ресурстар вице-министрі;
Қазақстан Республикасының Энергетика вице-министрі
Алматы қаласы әкімінің орынбасары
Алматы облысы әкімінің орынбасары
"Атамекен" Қазақстан Республикасының ұлттық кәсіпкерлер палатасы басқарма төрағасының бірінші орынбасары (келісу бойынша)
"Астана" халықаралық қаржы орталығы" әкімшілігі" акционерлік қоғамы басқарма төрағасының бірінші орынбасары (келісу бойынша)
Президенттік жастар кадр резервінің мүшесі (келісу бойынша)
"Rakurs Consulting Group" жауапкершілігі шектеулі серіктестіктің басқарушы әріптесі – "Қазақстан экономистері қауымдастығы" қоғамдық қорының қатысушысы (келісу бойынша)
"Қазақстан кәсіпкерлерінің форумы" қауымдастығы" заңды тұлғалар бірлестігі кеңесінің төрағасы (келісу бойынша)
Дүниежүзілік банктің қалаларды дамыту жөніндегі аға маманы (келісу бойынша)
Азия даму банкінің Қазақстандағы өкілдігінің жобалар жөніндегі аға маманы (келісу бойынша)
"Мемқалақұрылыскадастры" республикалық мемлекеттік кәсіпорны бас директорының орынбасары (келісу бойынша)
Еуропалық қайта құру және даму банкінің Еуразия бойынша инфрақұрылым департаменті директорының орынбасары, аға банкирі (келісу бойынша)
Біріккен Ұлттар Ұйымы Даму бағдарламасының Қазақстандағы тұрақты өкілінің орынбасары (келісу бойынша)
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2021 жылғы 10 маусымдағы
№ 106-ө өкімімен
бекітілген
Алматы агломерациясын басқару жөніндегі кеңес туралы ереже

О создании Совета по управлению Алматинской агломерацией
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 10 июня 2021 года № 106-р. Утратило силу распоряжением Премьер-Министра Республики Казахстан от 18 апреля 2023 года № 64-р.
Сноска. Утратило силу распоряжением Премьер-Министра РК от 18.04.2023 № 64-р.
В целях выработки предложений по развитию Алматинской агломерации:
1. Создать Совет по управлению Алматинской агломерацией (далее − Совет) в составе согласно приложению к настоящему распоряжению.
2. Утвердить прилагаемое Положение о Совете.
Премьер-Министр А. Мамин
Приложение
к распоряжению Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 10 июня 2021 года № 106-р
Состав
Совета по управлению Алматинской агломерацией
Сноска. Состав с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 29.04.2022 № 268; от 17.03.2023 № 236 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Первый заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан, руководитель
вице-министр национальной экономики Республики Казахстан, заместитель руководителя
директор Департамента регионального развития Министерства национальной экономики Республики Казахстан, секретарь
первый вице-министр индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
первый вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
первый заместитель Министра внутренних дел Республики Казахстан
заместитель Председателя Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан (по согласованию)
вице-министр сельского хозяйства Республики Казахстан
вице-министр образования и науки Республики Казахстан
вице-министр здравоохранения Республики Казахстан
вице-министр труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
вице-министр финансов Республики Казахстан
вице-министр культуры и спорта Республики Казахстан
вице-министр торговли и интеграции Республики Казахстан
заместитель Министра иностранных дел Республики Казахстан
вице-министр по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
вице-министр экологии и природных ресурсов Республики Казахстан
вице-министр энергетики Республики Казахстан
заместитель акима города Алматы
заместитель акима Алматинской области
первый заместитель председателя правления Национальной палаты предпринимателей Республики Казахстан "Атамекен" (по согласованию)
первый заместитель председателя правления акционерного общества "Администрация "Международного финансового центра "Астана" (по согласованию)
член президентского молодежного кадрового резерва (по согласованию)
управляющий партнер товарищества с ограниченной ответственностью "Rakurs Consulting Group" − участник Общественного фонда "Ассоциация экономистов Казахстана" (по согласованию)
председатель совета объединения юридических лиц "Ассоциация "Форум предпринимателей Казахстана" (по согласованию)
старший специалист по развитию городов Всемирного банка (по согласованию)
старший специалист по проектам представительства Азиатского банка развития в Казахстане (по согласованию)
заместитель генерального директора республиканского государственного предприятия "Госградкадастр" (по согласованию)
заместитель директора, старший банкир Департамента инфраструктуры по Евразии Европейского банка реконструкции и развития (по согласованию)
заместитель постоянного представителя Программы развития Организации Объединенных Наций в Казахстане (по согласованию)
Утверждено
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 10 июня 2021 года № 106-р
Положение
о Совете по управлению Алматинской агломерацией

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Алматы агломерациясын басқару жөніндегі кеңес (бұдан әрі – Кеңес) Қазақстан Республикасының Үкіметі жанындағы консультативтік-кеңесші орган болып табылады.
2. Кеңес өз қызметінде Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының заңдарын, Қазақстан Республикасы Президентінің және Үкіметінің актілерін, Қазақстан Республикасының өзге де нормативтік құқықтық актілерін, сондай-ақ осы Ережені басшылыққа алады.
3. Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі Кеңестің жұмыс органы болып табылады.
4. Кеңестің отырыстары қажеттігіне қарай өткізіледі.
2-тарау. Кеңестің міндеті
5. Кеңестің негізгі міндеті:
1) агломерацияны жетілдіру мәселелері;
2) агломерацияның бәсекеге қабілеттілігін және өңіраралық өзара іс-қимылдың тиімділігін арттыру бойынша ұсыныстар мен ұсынымдар тұжырымдау болып табылады.
3-тарау. Кеңестің қызметін ұйымдастыру мен оның тәртібі
6. Кеңестің қызметін ұйымдастыру мен оның тәртібі Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 16 наурыздағы № 247 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы консультативтік-кеңесші органдар мен жұмыс топтарын құру тәртібі, қызметі мен таратылуы туралы нұсқаулыққа сәйкес жүзеге асырылады.

Глава 1. Общие положения
1. Совет по управлению Алматинской агломерацией (далее − Совет) является консультативно-совещательным органом при Правительстве Республики Казахстан.
2. Совет в своей деятельности руководствуется Конституцией Республики Казахстан, законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан, а также настоящим Положением.
3. Рабочим органом Совета является Министерство национальной экономики Республики Казахстан.
4. Заседания Совета проводятся по мере необходимости.
Глава 2. Задача Совета
5. Основной задачей Совета является выработка предложений и рекомендаций по:
1) вопросам совершенствования агломерации;
2) повышению конкурентоспособности агломерации и эффективности межрегионального взаимодействия.
Глава 3. Организация и порядок деятельности Совета
6. Организация и порядок деятельности Совета осуществляются в соответствии с Инструкцией о порядке создания, деятельности и ликвидации консультативно-совещательных органов при Правительстве Республики Казахстан и рабочих групп, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 марта 1999 года № 247.