"Қазақстан Республикасының кейбiр заңнамалық актiлерiне көші-қон процестерін реттеу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2020 жылғы 13 мамырдағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2020 жылғы 27 тамыздағы № 118-ө өкіміне өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2021 жылғы 8 қарашадағы № 182-ө өкімі.
"Қазақстан Республикасының кейбiр заңнамалық актiлерiне көші-қон процестерін реттеу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2020 жылғы 13 мамырдағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2020 жылғы 27 тамыздағы № 118-ө өкіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген өкіммен бекітілген "Қазақстан Республикасының кейбiр заңнамалық актiлерiне көші-қон процестерін реттеу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2020 жылғы 13 мамырдағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет құқықтық актілердің тізбесінде:
реттік нөмірлері 8 және 10-жолдар алып тасталсын;
реттік нөмірі 37-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
37.
"Шығыс Қазақстан облысындағы көші-қон процестерін реттеу қағидаларын бекіту туралы" Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2017 жылғы 6 қазандағы № 14/166-VІ шешіміне өзгерістер енгізу туралы
шешім
Шығыс Қазақстан облысының әкімдігі
2021 жылғы қараша
";
реттік нөмірлері 46 және 47-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
46.
"Астана қаласының көші-қон процестерін реттеу қағидаларын бекіту туралы" Астана қаласы мәслихатының 2019 жылғы 6 наурыздағы № 356/45-VI шешіміне өзгерістер енгізу туралы
шешім
Нұр-Сұлтан қаласының әкімдігі
2021 жылғы қараша
47.
"Алматы облысындағы көші-қон процестерін реттеу қағидаларын бекіту туралы" Алматы облыстық мәслихатының 2017 жылғы 15 желтоқсандағы № 26-129 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
шешім
Алматы облысының әкімдігі
2021 жылғы қараша
";
реттік нөмірі 150-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
150.
"Еңбекке уақытша жарамсыздыққа сараптама жүргізу, сондай-ақ еңбекке уақытша жарамсыздық парағын немесе анықтамасын беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 18 қарашадағы № ҚР ДСМ-198/2020 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің бұйрығы
ДСМ
2021 жылғы қараша
А. Ғиният
";
реттік нөмірлері 179, 180 және 181-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
179.
"Конкурстық негізде алынатын жоғары білімнің ең төмен әлеуметтік стандартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2016 жылғы 28 сәуірдегі № 303 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің бұйрығы
БҒМ
2021 жылғы қараша
Б.А. Асылова

О внесении изменений в распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 27 августа 2020 года № 118-р "О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 13 мая 2020 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам регулирования миграционных процессов"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 8 ноября 2021 года № 182-р
Внести в распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 27 августа 2020 года № 118-р "О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 13 мая 2020 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам регулирования миграционных процессов" следующие изменения:
в перечне правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 13 мая 2020 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам регулирования миграционных процессов", утвержденном указанным распоряжением:
строки, порядковые номера 8 и 10, исключить;
строку, порядковый номер 37, изложить в следующей редакции:
"
37.
О внесении изменений в решение Восточно-Казахстанского областного маслихата от 6 октября 2017 года № 14/166-VI "Об утверждении Правил регулирования миграционных процессов в Восточно-Казахстанской области"
решение
акимат Восточно-Казахстанской области
ноябрь 2021 года
";
строки, порядковые номера 46 и 47, изложить в следующей редакции:
"
46.
О внесении изменений в решение маслихата города Астаны от 6 марта 2019 года № 356/45-VI "Об утверждении правил регулирования миграционных процессов в городе Астане"
решение
акимат города Нур-Султана
ноябрь 2021 года
47.
О внесении изменений в решение Алматинского областного маслихата от 15 декабря 2017 года № 26-129 "Об утверждении Правил регулирования миграционных процессов в Алматинской области"
решение
акимат Алматинской области
ноябрь 2021 года
";
строку, порядковый номер 150, изложить в следующей редакции:
"
150.
О внесении изменений в приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 18 ноября 2020 года № ҚР ДСМ-198/2020 "Об утверждении правил проведения экспертизы временной нетрудоспособности, а также выдачи листа или справки о временной нетрудоспособности"
приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан
МЗ
ноябрь 2021 года
Гиният А.
";
строки, порядковые номера 179, 180 и 181, изложить в следующей редакции:
"
179.
О внесении изменений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 28 апреля 2016 года № 303 "Об утверждении минимального социального стандарта высшего образования, получаемого на конкурсной основе"
приказ Министра образования и науки Республики Казахстан
МОН
ноябрь 2021 года
Асылова Б.А.

180.
"Техникалық және кәсіптік білімі бар кадрларды даярлауды, қысқа мерзімді кәсіптік оқытуды, "Мәңгілік ел жастары–индустрияға!" ("Серпін") жобасы бойынша кадрлар даярлауды, еңбек ресурстарын және қысқартылатын жұмыскерлерді қайта даярлауды, "100/200" қағидаты бойынша "Жас маман" жобасы шеңберінде еңбек нарығында сұранысқа ие білікті кадрлар даярлау, сондай-ақ колледждер мен ЖОО-ларда кәсіпкерлік негіздеріне оқытуды ұйымдастыру және қаржыландыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2018 жылғы 26 қарашадағы № 646 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің бұйрығы
БҒМ
2021 жылғы қараша
Б.А. Асылова
181.
"Білім беру мониторингінің шеңберінде әкімшілік деректер нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2012 жылғы 27 желтоқсандағы № 570 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің бұйрығы
БҒМ
2021 жылғы қараша
Б.А. Асылова
";
реттік нөмірі 186-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
186.
"Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі әзірлеген ведомстволық статистикалық байқаулардың нысандары мен оларды толтыру жөніндегі нұсқаулықтарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитеті төрағасының міндетін атқарушының 2015 жылғы 30 желтоқсандағы № 227 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі Ұлттық статистика бюросы басшысының бұйрығы
СЖРА ҰСБ (келісу бойынша)
2021 жылғы қараша
Н.С. Айдапкелов
";
реттік нөмірі 188-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
188.
"Еңбек және жұмыспен қамту статистикасы бойынша жалпы мемлекеттік статистикалық байқаулардың статистикалық нысандары мен оларды толтыру жөніндегі нұсқаулықтарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитеті төрағасының 2020 жылғы 5 ақпандағы № 7 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі Ұлттық статистика бюросы басшысының бұйрығы
СЖРА ҰСБ (келісу бойынша)
2021 жылғы қараша
Н.С. Айдапкелов
";
Ескертпе мынадай редакцияда жазылсын:
"Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
Әділетмині – Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі;
БҒМ – Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі.
БП – Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы;
ДСМ – Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрілігі;
Еңбекмині – Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі;
ИИДМ – Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі;
Қаржымині – Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі;
Қорғанысмині – Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігі;
СИМ – Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі;
СІМ – Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі;
ҰБ – Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі;
СЖРА ҰСБ – Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігінің Ұлттық статистика бюросы;
ҰЭМ – Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі;
ЦДИАӨМ – Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі;
ІІМ – Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі;
* – НҚА-ны қабылдау мерзімі "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне салық салу және инвестициялық ахуалды жетілдіру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Заңына қол қойылғаннан кейін екі ай ішінде.".
Премьер-Министр А. Мамин

180.
О внесении изменений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 26 ноября 2018 года № 646 "Об утверждении Правил организации и финансирования подготовки кадров с техническим и профессиональным образованием, краткосрочного профессионального обучения, по проекту "Мәңгілік ел жастары – индустрияға!" ("Серпін"), переподготовки трудовых ресурсов и сокращаемых работников, подготовки квалифицированных кадров по востребованным специальностям на рынке труда в рамках проекта "Жас маман" по принципу "100/200", а также обучения основам предпринимательства в организациях технического и профессионального, послесреднего образования, высшего и (или) послевузовского образования"
приказ Министра образования и науки Республики Казахстан
МОН
ноябрь 2021 года
Асылова Б.А.
181.
О внесении изменений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 27 декабря 2012 года № 570 "Об утверждении форм административных данных в рамках образовательного мониторинга"
приказ Министра образования и науки Республики Казахстан
МОН
ноябрь 2021 года
Асылова Б.А.
";
строку, порядковый номер 186, изложить в следующей редакции:
"
186.
О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности председателя Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан от 30 декабря 2015 года № 227 "Об утверждении статистических форм ведомственных статистических наблюдений и инструкций по их заполнению, разработанных Министерством здравоохранения и социального развития Республики Казахстан"
приказ руководителя Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан
БНС
АСПР
(по согласованию)
ноябрь 2021 года
Айдапкелов Н.С.
";
строку, порядковый номер 188, изложить в следующей редакции:
"
188.
О внесении изменений в приказ председателя Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан от 7 сентября 2020 года № 34 "Об утверждении статистических форм общегосударственных статистических наблюдений по статистике труда и занятости и инструкций по их заполнению"
приказ руководителя Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан
БНС
АСПР
(по согласованию)
ноябрь 2021 года
Айдапкелов Н.С.
";
Примечание изложить в следующей редакции:
"Примечание: расшифровка аббревиатур:
МЮ – Министерство юстиции Республики Казахстан;
МОН – Министерство образования и науки Республики Казахстан;
ГП – Генеральная прокуратура Республики Казахстан;
МЗ – Министерство здравоохранения Республики Казахстан;
МТСЗН – Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан;
МИИР – Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан;
МФ – Министерство финансов Республики Казахстан;
МО – Министерство обороны Республики Казахстан;
МТИ – Министерство торговли и интеграции Республики Казахстан;
МИД – Министерство иностранных дел Республики Казахстан;
НБ – Национальный Банк Республики Казахстан;
БНС АСПР – Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан;
МНЭ – Министерство национальной экономики Республики Казахстан;
МЦРИАП – Министерство цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан;
МВД – Министерство внутренних дел Республики Казахстан;
* – срок принятия НПА в течение двух месяцев после подписания Закона Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам налогообложения и совершенствования инвестиционного климата".".
Премьер-Министр А. Мамин