Қазақстан Республикасында Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығының үкімет басшылары кеңесі отырысын дайындау және өткізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2022 жылғы 12 қазандағы № 168-ө өкімі.
2022 жылғы 27 – 29 қазан аралығында Астана қаласында Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығының үкімет басшылары кеңесі (бұдан әрі – ТМД ҮБК) отырысын дайындауды және өткізуді қамтамасыз ету мақсатында:
1. Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі осы өкімге 1-қосымшаға сәйкес ТМД ҮБК кеңесі отырысын дайындау және өткізу бойынша протоколдық-ұйымдастыру іс-шараларын қамтамасыз етсін.
2. Қазақстан Республикасы Президентінің Іс Басқармасы (келісу бойынша) осы өкімге 2-қосымшаға сәйкес белгіленген тәртіппен ресми делегациялардың басшылары мен мүшелеріне жоғары деңгейде қызмет көрсету жөніндегі ұйымдастыру шараларын қабылдасын.
3. Қазақстан Республикасының Мемлекеттік күзет қызметі (келісу бойынша), Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті (келісу бойынша), Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі ресми делегациялардың басшылары мен мүшелерінің Астана қаласының халықаралық әуежайындағы (ауа райы қолайсыз болған жағдайда Қарағанды қаласының халықаралық әуежайы резервтік нұсқа ретінде), тұратын және болатын орындардағы қауіпсіздігін, жүретін бағыттары бойынша бірге жүруді, сондай-ақ арнайы ұшақтарды күзетуді қамтамасыз етсін.
4. Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі белгіленген тәртіппен:
1) Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігімен бірлесіп ресми делегациялардың басшылары мен бірге жүретін адамдарының арнайы ұшақтарының Қазақстан Республикасы аумағының үстінен ұшып өтуін, Астана қаласының халықаралық әуежайына (ауа райы қолайсыз болған жағдайда Қарағанды қаласының халықаралық әуежайы резервтік нұсқа ретінде) қонуын және одан ұшып шығуын;
2) Астана қаласының халықаралық әуежайында (ауа райы қолайсыз болған жағдайда Қарағанды қаласының халықаралық әуежайы резервтік нұсқа ретінде) арнайы ұшақтарға техникалық қызмет көрсетуді, олардың тұрағын және жанармай құюды;
3) Қарағанды облысының әкімдігімен бірлесіп (ауа райы қолайсыз болған жағдайда Қарағанды қаласының әуежайы резерв ретінде) ресми делегациялардың басшылары мен мүшелерінің Қарағанды қаласынан Астана қаласына дейін жол жүруін қамтамасыз етсін.
5. Қазақстан Республикасының Ақпарат және қоғамдық даму министрлігі Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігімен бірлесіп белгіленген тәртіппен ТМД ҮБК отырысының бұқаралық ақпарат құралдарында жария етілуін қамтамасыз етсін.

О подготовке и проведении заседания Совета глав правительств Содружества Независимых Государств в Республике Казахстан
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 12 октября 2022 года № 168-р.
В целях обеспечения подготовки и проведения заседания Совета глав правительств Содружества Независимых Государств (далее – СГП СНГ) с 27 по 29 октября 2022 года в городе Астане:
1. Министерству иностранных дел Республики Казахстан обеспечить протокольно-организационные мероприятия по подготовке и проведению заседания СГП СНГ согласно приложению 1 к настоящему распоряжению.
2. Управлению Делами Президента Республики Казахстан (по согласованию) в установленном порядке принять организационные меры по обслуживанию на высшем уровне глав и членов официальных делегаций согласно приложению 2 к настоящему распоряжению.
3. Службе государственной охраны Республики Казахстан (по согласованию), Комитету национальной безопасности Республики Казахстан (по согласованию), Министерству внутренних дел Республики Казахстан обеспечить безопасность глав и членов официальных делегаций в международном аэропорту города Астаны (в случае плохих метеоусловий международный аэропорт города Караганды как резервный вариант), местах проживания и посещения, сопровождение по маршрутам следования, а также охрану специальных самолетов.
4. Министерству индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан в установленном порядке обеспечить:
1) совместно с Министерством обороны Республики Казахстан пролет специальных самолетов глав правительств и сопровождающих их лиц над территорией Республики Казахстан, посадку и вылет в международном аэропорту города Астаны (в случае плохих метеоусловий международный аэропорт города Караганды как резервный вариант);
2) техническое обслуживание, стоянку и заправку специальных самолетов в международном аэропорту города Астаны (в случае плохих метеоусловий международный аэропорт города Караганды как резервный вариант);
3) совместно с акиматом Карагандинской области (в случае плохих метеоусловий аэропорт города Караганды как резервный вариант) проезд глав и членов официальных делегаций из города Караганды до города Астаны.
5. Министерству информации и общественного развития Республики Казахстан совместно с Министерством иностранных дел Республики Казахстан в установленном порядке обеспечить освещение заседания СГП СНГ в средствах массовой информации.

6. Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт министрлігі Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің атынан ресми делегациялар басшыларының құрметіне берілетін ресми қабылдау (бейресми қабылдаулар) кезінде концерттік бағдарламалар мен іс-шараларға қажетті техникалық қолдауды (дыбыспен, жарықпен қамтамасыз ету және сахнаны безендіру) ұйымдастыруды қамтамасыз етсін.
7. Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі Қазақстан Республикасы Президентінің Іс Басқармасының Медициналық орталығымен (келісу бойынша) және Астана қаласының әкімдігімен бірлесіп бюджет қаражаты есебінен, ТМД ҮБК отырысына қатысушыларға нәтижесі "сол күні" шығатын ПТР-тестілеу өткізуді, сондай-ақ қажет болған жағдайда ресми делегациялардың басшыларына, мүшелеріне және бірге жүретін адамдарға медициналық қызмет көрсетуді қамтамасыз етсін.
8. Астана қаласының әкімдігі белгіленген тәртіппен:
1) ресми делегациялардың басшылары мен мүшелерін Астана қаласының халықаралық әуежайында қарсы алу және шығарып салу жөніндегі ұйымдастыру іс-шараларын орындауды;
2) Астана қаласының халықаралық әуежайын, көшелер мен іс-шаралар өткізілетін орындарды безендіруді;
3) ресми делегациялардың басшылары, мүшелері және бұқаралық ақпарат құралдарының өкілдері үшін Астана қаласының халықаралық әуежайынан, олардың тұратын жерінен іс-шаралар өткізілетін орынға дейін көлікпен жеткізілуін ұйымдастыруды қамтамасыз етсін.
9. Қарағанды облысының әкімдігі (ауа райы қолайсыз болған жағдайда және арнайы ұшақ Қарағанды қаласының әуежайына резервтік нұсқа ретінде қонған жағдайда) Қарағанды қаласының халықаралық әуежайында ресми делегациялардың басшылары мен мүшелерін қарсы алу және шығарып салу жөніндегі ұйымдастыру іс-шараларының орындалуын қамтамасыз етсін.
10. Қазақстан Республикасының Мемлекеттік күзет қызметі (келісу бойынша) ТМД ҮБК отырысына қатысатын ресми делегациялардың басшыларын қарсы алу және шығарып салу ресми рәсімдеріне қатыссын.
11. Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Шекара қызметі (келісу бойынша) және Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитеті Астана қаласының халықаралық әуежайында (ауа райы қолайсыз болған жағдайда Қарағанды қаласының халықаралық әуежайы резервтік нұсқа ретінде) ресми делегациялардың басшылары мен мүшелерін қарсы алу және шығарып салу кезінде жәрдем көрсетуді қамтамасыз етсін.
12. Осы өкімнің іске асырылуын бақылау Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігіне жүктелсін.
Премьер-Министр Ә. Смайылов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2022 жылғы 12 қазандағы
№ 168-ө өкіміне
1-қосымша
Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығының үкімет басшылары кеңесі отырысын дайындау мен өткізу бойынша протоколдық-ұйымдастыру іс-шаралары

6. Министерству культуры и спорта Республики Казахстан обеспечить организацию концертных программ и необходимую техническую поддержку мероприятий (звуковое, световое обеспечение и оформление сцены) во время официального приема (неформальных приемов) от имени Премьер-Министра Республики Казахстан в честь глав официальных делегаций.
7. Министерству здравоохранения Республики Казахстан совместно с Медицинским центром Управления Делами Президента Республики Казахстан (по согласованию) и акиматом города Астаны обеспечить проведение ПЦР-тестирования участников заседания СГП СНГ с результатами "день в день" за счет бюджетных средств, а также в случае необходимости медицинское обслуживание глав и членов официальных делегаций и сопровождающих лиц.
8. Акимату города Астаны в установленном порядке обеспечить:
1) выполнение организационных мероприятий по встрече и проводам глав и членов официальных делегаций в международном аэропорту города Астаны;
2) оформление международного аэропорта города Астаны, улиц и мест проведения мероприятий;
3) организацию транспортного курсирования из международного аэропорта города Астаны, мест проживания к месту проведения мероприятий для глав и членов официальных делегаций и представителей средств массовой информации.
9. Акимату Карагандинской области (в случае плохих метеоусловий и посадки специального самолета в аэропорту города Караганды как резервный вариант) обеспечить выполнение организационных мероприятий по встрече и проводам глав и членов официальных делегаций в международном аэропорту города Караганды.
10. Службе государственной охраны Республики Казахстан (по согласованию) принять участие в официальных церемониях встреч и проводов глав официальных делегаций, участвующих в заседаниях СГП СНГ.
11. Пограничной службе Комитета национальной безопасности Республики Казахстан (по согласованию) и Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан обеспечить соответствующее содействие во время встречи и проводов глав и членов официальных делегаций в аэропорту города Астаны (в случае плохих метеоусловий и посадки специального самолета в аэропорту города Караганды как резервный вариант).
12. Контроль за реализацией настоящего распоряжения возложить на Министерство иностранных дел Республики Казахстан.
Премьер-Министр А. Смаилов
Приложение 1
к распоряжению Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 12 октября 2022 года № 168-р
Протокольно-организационные мероприятия по подготовке и проведению заседания Совета глав правительств Содружества Независимых Государств

2022 жылға арналған республикалық бюджетте 006 "Өкілдік шығындар" бағдарламасы бойынша көзделген қаражат есебінен:
1) Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығының үкімет басшылары кеңесінің (бұдан әрі – ТМД ҮБК) шағын және кеңейтілген құрамдардағы отырыстарының дыбыс пен жарық жабдығын, конференц-жүйесін, баспасөз конференцияларын;
2) ТМД ҮБК шағын және кеңейтілген құрамдардағы отырыстары өткізілетін орындарды тиісті тақырыптық безендіруді, ТМД ҮБК шағын және кеңейтілген құрамдардағы отырыстары өтетін залдарды (монтаж/демонтаж жұмыстары) және штаб бөлмелерін жалдауды;
3) баспасөз орталығын техникалық жарақтандыруды (іс-шараларды тікелей телетрансляциялауды, оның ішінде баспасөз орталығына теле- және аудиосигнал беруді, компьютерлерді, принтерлерді, көп функционалды құрылғыны, халықаралық байланысқа, жоғары жылдамдықты сымды және сымсыз интернетке қосылған телефон және факс аппараттарын жалға алу, мониторларды, дыбыс жабдығын орнату, сондай-ақ бейнетүсіру және аудиосплиттер);
4) ТМД ҮБК отырысына қатысушылар, бірге жүретін адамдар мен бұқаралық ақпарат құралдарының өкілдері үшін баспа және басқа да өнімдерді (бейдждер, автомобильдерге арналған арнайы кіру рұқсатнамалары) дайындауды;
5) ТМД ҮБК отырысын өткізу кезеңінде қатысушылар, бірге жүретін адамдар үшін тамақтандыру мен кофе-брейктерді қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2022 жылғы 12 қазандағы
№ 168-ө өкіміне
2-қосымша
Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығының үкімет басшылары кеңесі отырысы кезінде үкімет басшылары мен ресми делегациялардың мүшелеріне қызмет көрсету жөніндегі ұйымдастыру шаралары
2022 жылға арналған республикалық бюджетте 001 "Қазақстан Республикасы Президентінің Іс Басқармасының өкілеттіктері мен мемлекеттік функцияларын қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер" бағдарламасы, 028 "Қазақстан Республикасы Президенті Іс Басқармасы медициналық ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету" бағдарламасының 100 "Халықтың санитарлық-эпидемиологиялық саламаттылығын республикалық деңгейде қамтамасыз ету" кіші бағдарламасы бойынша көзделген қаражат есебінен мыналар қамтамасыз етілсін:
1) 2022 жылғы 27 – 29 қазан аралығында Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығының үкімет басшылары кеңесіне қатысушы мемлекеттердің ресми делегациялардың басшылары мен мүшелерін "1+5" форматы бойынша (Армения Республикасы, Әзербайжан Республикасы, Беларусь Республикасы, Қырғыз Республикасы, Молдова Республикасы, Ресей Федерациясы, Тәжікстан Республикасы, Түрікменстан, Өзбекстан Республикасы), сондай-ақ Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі шақырған Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығының үкімет басшылары кеңесіне қатысушы мемлекеттердің басшылары мен ресми делегацияларының мүшелерін (бұдан әрі – ресми делегациялардың басшылары мен мүшелері) "1+5" форматы бойынша, Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы Атқарушы комитетінің төрағасын "1+3" форматы бойынша және қауіпсіздікті қамтамасыз ету үшін Қазақстан Республикасы Мемлекеттік күзет қызметінің қызметкерлерін Астана қаласының қонақ үйлері мен резиденцияларына орналастыру;

За счет средств, предусмотренных в республиканском бюджете на 2022 год по программе 006 "Представительские затраты", обеспечить:
1) установку звукового и светового оборудования, конференц-системы заседаний Совета глав правительств Содружества Независимых Государств (далее – СГП СНГ) в узком и расширенном составах, пресс-конференций;
2) соответствующее тематическое оформление залов мест проведения заседаний СГП СНГ в узком и расширенном составах, аренду залов заседаний СГП СНГ в узком и расширенном составах (монтажные/демонтажные работы) и штабных комнат;
3) техническое оснащение пресс-центра (прямая телевизионная трансляция мероприятий, в том числе с передачей теле- и аудиосигнала в пресс-центр, аренда компьютеров, принтеров, многофункциональных устройств, телефонных и факсовых аппаратов с доступом к международной связи, высокоскоростному проводному и беспроводному интернету, установка мониторов, а также звукового оборудования, видео- и аудиосплиттеров);
4) изготовление печатной и другой продукции для участников заседания СГП СНГ, сопровождающих лиц и представителей средств массовой информации (бейджи, спецпропуска на автомобили);
5) питание и кофе-брейки для участников и сопровождающих лиц в период проведения заседания СГП СНГ.
Приложение 2
к распоряжению Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 12 октября 2022 года № 168-р
Организационные меры по обслуживанию глав правительств и членов официальных делегаций во время заседания Совета глав правительств Содружества Независимых Государств
За счет средств, предусмотренных в республиканском бюджете на 2022 год по программе 001 "Услуги по обеспечению осуществления государственных функций и полномочий Управления Делами Президента Республики Казахстан" подпрограмме 100 "Обеспечение санитарно-эпидемиологического благополучия населения на республиканском уровне" программы 028 "Обеспечение деятельности медицинских организаций Управления Делами Президента Республики Казахстан", обеспечить:
1) размещение глав и членов официальных делегаций государств-участников Содружества Независимых Государств (Азербайджанская Республика, Республика Армения, Республика Беларусь, Кыргызская Республика, Республика Молдова, Российская Федерация, Республика Таджикистан, Туркменистан, Республика Узбекистан) по формату "1+5", а также государств, приглашенных Премьер-Министром Республики Казахстан (далее – главы и члены официальных делегаций), – по формату "1+5", Председателя Исполнительного комитета Содружества Независимых Государств – по формату "1+3" и сотрудников Службы государственной охраны Республики Казахстан для обеспечения безопасности в гостиницах и резиденциях города Астаны в период с 27 по 29 октября 2022 года;

2) Астана қаласының халықаралық әуежайында ресми делегациялардың басшылары мен мүшелерін қарсы алу мен шығарып салу кезінде шай дастарханын және гүлмен безендіруді ұйымдастыру;
3) ресми делегациялар басшыларының құрметіне Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің атынан берілетін ресми, бейресми (таңғы, түскі, кешкі қонақасы) қабылдауларды, сондай-ақ техникалық үстелдерді ұйымдастыру;
4) ресми делегациялар басшылары мен мүшелеріне және Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы Атқарушы комитетінің төрағасына сыйлықтар мен кәдесыйлар сатып алу;
5) 2022 жылғы 27 – 29 қазан аралығында ресми делегациялардың басшылары мен мүшелеріне, Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы Атқарушы комитетінің төрағасына көліктік қызмет көрсету;
6) іс-шаралар өткізілетін орындарды техникалық қамтамасыз ету, тақырыптық және гүлмен безендіру;
7) ресми делегациялардың басшылары мен мүшелеріне, Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы Атқарушы комитетінің төрағасына медициналық қызмет көрсету;
8) ТМД ҮБК отырыстарының стенографиялық жазбасын қамтамасыз ету.

2) организацию чайных столов и цветочного оформления в международном аэропорту города Астаны при встрече и проводах глав и членов официальных делегаций;
3) организацию официального приема, неформальных приемов (завтраки, обеды, ужины) от имени Премьер-Министра Республики Казахстан в честь глав официальных делегаций, а также технических столов;
4) приобретение подарков и сувениров для глав и членов официальных делегаций и Председателя Исполнительного комитета Содружества Независимых Государств;
5) транспортное обслуживание глав и членов официальных делегаций, Председателя Исполнительного комитета Содружества Независимых Государств в период с 27 по 29 октября 2022 года;
6) техническое обеспечение, тематическое и цветочное оформление в местах проведения мероприятий;
7) медицинское обслуживание глав и членов официальных делегаций, Председателя Исполнительного комитета Содружества Независимых Государств;
8) обеспечение стенографической записи заседаний СГП СНГ.