Ғылыми зерттеулер жөнінде қорғаныстық ғылыми-техникалық комиссия құру туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2022 жылғы 27 желтоқсандағы № 204-ө өкімі
"Қорғаныс өнеркәсібі және мемлекеттік қорғаныстық тапсырыс туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабының 4) тармақшасына сәйкес:
1. Ғылыми зерттеулер жөніндегі қорғаныстық ғылыми-техникалық комиссия (бұдан әрі – Комиссия) құрылсын.
2. Қоса беріліп отырған:
1) Комиссия туралы ереже;
2) Комиссия құрамы бекітілсін.
Премьер-Министр Ә. Смайылов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнiң
2022 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 204-ө өкiмiмен
бекітілген
Ғылыми зерттеулер жөніндегі қорғаныстық ғылыми-техникалық комиссия туралы ереже
1. Жалпы ережелер
1. Ғылыми зерттеулер жөніндегі қорғаныстық ғылыми-техникалық комиссия (бұдан әрі – Комиссия) Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы консультативтік-кеңесші орган болып табылады.
2. Комиссия қызметінің мақсаты сараптамалық кеңестер берген ғылыми зерттеулер бойынша қорытындылар негізінде мемлекеттік қорғаныстық тапсырыс жобасына енгізу үшін ғылыми зерттеулерді таңдау болып табылады.
3. Комиссия өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына, Қазақстан Республикасының заңдарына және Қазақстан Республикасының өзге де нормативтік құқықтық актілеріне, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4. Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Комиссияның жұмыс органы болып табылады.
5. Комиссия отырыстары қажеттілігіне қарай өткізіледі.
2. Негізгі міндеттер
6. Қойылған мақсат шеңберінде Комиссияға мынадай міндеттер жүктеледі:
1) мемлекеттік қорғаныстық тапсырыс шеңберінде қорғаныс өнеркәсібінің ғылыми, ғылыми-техникалық және инновациялық қызметін дамытуға бағытталған стратегиялық міндеттер мен басымдықтарды қалыптастыру;
2) мамандандырылған ғылыми бағыттарды қарау және мақұлдау;
3) ғылыми зерттеулерді республикалық бюджеттен қаржыландыру бойынша ұсыныстар әзірлеу;
4) орындалған ғылыми зерттеулер бойынша есептерді қарау.
3. Комиссияның жұмысын ұйымдастыру және тәртібі
7. Комиссияның жұмысын ұйымдастыру және оның тәртібі Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 16 наурыздағы № 247 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы консультативтік-кеңесші органдардың құрылуы, қызметі және таратылуы қағидаларына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнiң
2022 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 204-ө өкiмiмен
бекітілген
Ғылыми зерттеулер жөніндегі қорғаныстық ғылыми-техникалық комиссияның құрамы
Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрі, төраға
Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министрі, төрағаның орынбасары
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Қорғаныс өнеркәсібі кешені департаменті экономика, қорғаныстық ғылыми зерттеулер және әскери өнеркәсіпті стандарттау басқармасының басшысы, хатшы
Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрінің орынбасары
Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрінің орынбасары
Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар вице-министрі
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті төрағасының орынбасары (келісу бойынша)
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік күзет қызметі бастығының орынбасары (келісу бойынша)
"Қазақстан инжиниринг" ("Kazakhstan Engineering") ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамының басқарма төрағасы (келісу бойынша)
"Қазақстан ГАЖ орталығы" акционерлік қоғамының басқарма төрағасы (келісу бойынша)
"Ұлттық ғарыштық зерттеулер мен технологиялар орталығы" акционерлік қоғамының президенті (келісу бойынша)
"Әскери ғылым академиясы" республикалық қоғамдық бірлестігінің президенті (келісу бойынша)

О создании Оборонной научно-технической комиссии по научным исследованиям
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстна от 27 декабря 2022 года № 204-р
В соответствии с подпунктом 4) статьи 5 Закона Республики Казахстан "Об оборонной промышленности и государственном оборонном заказе":
1. Создать Оборонную научно-техническую комиссию по научным исследованиям (далее – Комиссия).
2. Утвердить прилагаемые:
1) Положение о Комиссии;
2) состав Комиссии.
Премьер-Министр А. Смаилов
Утверждено
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 27 декабря 2022 года № 204-р
Положение
об Оборонной научно-технической комиссии по научным исследованиям
1. Общие положения
1. Оборонная научно-техническая комиссия по научным исследованиям (далее – Комиссия) является консультативно-совещательным органом при Правительстве Республики Казахстан.
2. Целью деятельности Комиссии является выбор научных исследований для включения в проект государственного оборонного заказа на основании заключений по научным исследованиям, выданных экспертными советами.
3. Комиссия осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией Республики Казахстан, законами Республики Казахстан и иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан, а также настоящим Положением.
4. Рабочим органом Комиссии является Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
5. Заседания Комиссии проводятся по мере необходимости.
2. Задачи Комиссии
6. В рамках поставленной цели на Комиссию возлагаются следующие задачи:
1) формирование стратегических задач и приоритетов, направленных на развитие научной, научно-технической и инновационной деятельности оборонной промышленности в рамках государственного оборонного заказа;
2) рассмотрение и одобрение специализированных научных направлений;
3) выработка предложений по финансированию научных исследований из республиканского бюджета;
4) рассмотрение отчетов по выполненным научным исследованиям.
3. Организация и порядок работы Комиссии
7. Организация и порядок работы Комиссии осуществляются в соответствии с Правилами образования, деятельности и упразднения консультативно-совещательных органов при Правительстве Республики Казахстан, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 марта 1999 года № 247.
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 27 декабря 2022 года № 204-р
Состав
Оборонной научно-технической комиссии по научным исследованиям
Министр индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан, председатель
вице-министр индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан, заместитель председателя
руководитель управления экономики, оборонных научных исследований и военно-промышленной стандартизации Департамента оборонно-промышленного комплекса Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан, секретарь
заместитель Министра обороны Республики Казахстан
заместитель Министра внутренних дел Республики Казахстан
вице-министр по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
заместитель Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан (по согласованию)
заместитель начальника Службы государственной охраны Республики Казахстан (по согласованию)
председатель правления акционерного общества "Национальная компания "Казахстан инжиниринг" ("Kazakhstan Engineering") (по согласованию)
председатель правления акционерного общества "Казахстан ГИС Центр" (по согласованию)
президент акционерного общества "Национальный центр космических исследований и технологий" (по согласованию)
президент республиканского общественного объединения "Академия военных наук" (по согласованию)