Маңғыстау атом энергетикалық комбинатында және Атырау мұнай өңдеу зауытында болған апаттардың себептерін тергеп-тексеру жөніндегі мемлекеттік комиссияны құру туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2023 жылғы 4 шілдедегі № 105-ө өкімі.
Маңғыстау атом энергетикалық комбинатында болған апаттың себептерін тергеп-тексеру мақсатында:
1. Қосымшаға сәйкес құрамда Маңғыстау атом энергетикалық комбинатында және Атырау мұнай өңдеу зауытында болған апаттардың себептерін тергеп-тексеру жөніндегі мемлекеттік комиссия (бұдан әрі – Комиссия) құрылсын.
2. Комиссия дереу жұмысқа кіріссін, апаттардың себептері мен мән-жайларын жан-жақты тергеп-тексеруді қамтамасыз етсін, энергетикалық және мұнай-газ кәсіпорындарының тұрақты жұмысын қамтамасыз ету жөнінде шаралар қабылдасын.
3. Комиссия апаттардың себептерін тергеп-тексерудің нәтижелері, энергетикалық және мұнай-газ кәсіпорындарының тұрақты жұмысын қамтамасыз ету бойынша қабылданған шаралар туралы баяндасын.
Премьер-Министр Ә. Смайылов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2023 жылғы 4 шілдедегі
№ 105 өкіміне
қосымша
Маңғыстау атом энергетикалық комбинатында және Атырау мұнай өңдеу зауытында болған апаттардың себептерін тергеп-тексеру жөніндегі мемлекеттік комиссияны үкіметтік комиссияның құрамы
Смайылов
Әлихан Асханұлы
-
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі, төраға
Скляр
Роман Васильевич
-
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің бірінші орынбасары, төрағаның орынбасары
Нұрмағанбетов
Жандос Демесінұлы
-
Қазақстан Республикасының Энергетика вице-министрі, комиссия хатшысы
Сәтқалиев
Алмасадам Майданұлы
-
Қазақстан Республикасының Энергетика министрі
Шәріпханов
Сырым Дүйсенғазыұлы
-
Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар министрі
Ахметжанов
Марат Мұратұлы
-
Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрі
Ноғаев
Нұрлан Асқарұлы
-
Маңғыстау облысының әкімі
Шәпкенов
Серік Жамбулұлы
-
Атырау облысының әкімі
Өмірәлиев
Жандос Жәнібекұлы
-
Қазақстан Республикасы Бас прокурорының орынбасары
Қосжанов Бақытбек Жамалбекұлы
-
Қазақстан Республикасы Ұлттық кауіпсіздік комитеті Төрағасының орынбасары
Мырзағалиев
Мағзұм Маратұлы
-
"КазМунайГаз" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамының Басқарма төрағасы
Молдабаев
Қаныш Тәңірбергенұлы
-
"Электр желілерін басқару жөніндегі Қазақстан компаниясы "KEGOC" акционерлік қоғамының Басқарма төрағасы
Мақсұтов
Қайрат Беріқұлы
-
"Самұрық-Энерго" акционерлік қоғамының Басқарма төрағасы

Об образовании Государственной комиссии по расследованию причин аварий, произошедших на Мангистауском атомном энергетическом комбинате и Атырауском нефтеперерабатывающем заводе
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 4 июля 2023 года № 105-р.
В целях расследования причин аварии, произошедшей на Мангистауском атомном энергетическом комбинате:
1. Образовать Государственную комиссию по расследованию причин аварий, произошедших на Мангистауском атомном энергетическом комбинате и Атырауском нефтеперерабатывающем заводе (далее – Комиссия) в составе согласно приложению.
2. Комиссии незамедлительно приступить к работе, обеспечить всестороннее расследование причин и обстоятельств аварии, принять меры по обеспечению стабильной работы энергетических и нефтегазовых предприятий.
3. Комиссии доложить о результатах расследования причин аварии, принятых мерах по обеспечению стабильной работы энергетических и нефтегазовых предприятий.
Премьер-Министр А. Смаилов
Приложение
к распоряжению Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 4 июля 2023 года № 105-р
Состав
Государственной комиссии по расследованию причин аварий, произошедших на Мангистауском атомном энергетическом комбинате и Атырауском нефтеперерабатывающем заводе
Смаилов
Алихан Асханович
-
Премьер-Министр Республики Казахстан, председатель
Скляр
Роман Васильевич
-
Первый заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан, заместитель председатель
Нурмаганбетов
Жандос Демесинович
-
вице-министр энергетики Республики Казахстан, секретарь Комиссии
Саткалиев
Алмасадам Майданович
-
Министр энергетики Республики Казахстан
Шарипханов
Сырым Дюсенгазиевич
-
Министр по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
Ахметжанов
Марат Муратович
-
Министр внутренних дел Республики Казахстан
Ногаев
Нурлан Аскарович
-
аким Мангистауской области
Шапкенов
Серик Жамбулович
-
аким Атырауской области
Умиралиев
Жандос Жанибекович
-
Заместитель Генерального прокурора
Косжанов Бакытбек Жамалбекович
-
Заместитель Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан
Мирзагалиев
Магзум Маратович
-
председатель правления акционерного общества "Национальная компания "КазМунайГаз"
Молдабаев
Каныш Танирбергенович
-
председатель правления акционерного общества "Казахстанская компания по управлению электрическими сетями "KEGOC"
Максутов
Кайрат Берикович
-
председатель правления акционерного общества "Самрук-Энерго"