Қарағанды облысында "АрселорМиттал Теміртау" акционерлік қоғамы Көмір департаментінің "Қазақстан" шахтасындағы өрттің салдарынан болған топтық жазатайым оқиғаның себептерін тергеп-тексеру және салдарын жою жөніндегі үкіметтік комиссия құру туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2023 жылғы 19 тамыздағы № 130-ө өкімі
2023 жылғы 17 тамызда Қарағанды облысында "АрселорМиттал Теміртау" акционерлік қоғамы Көмір департаментінің "Қазақстан" шахтасындағы өрттің салдарынан болған топтық жазатайым оқиғаның себептерін тергеп-тексеру мақсатында:
1. Қосымшаға сәйкес құрамда Қарағанды облысында "АрселорМиттал Теміртау" акционерлік қоғамы Көмір департаментінің "Қазақстан" шахтасындағы өрттің салдарынан болған топтық жазатайым оқиғаның себептерін тергеп-тексеру және салдарын жою жөніндегі үкіметтік комиссия (бұдан әрі – Комиссия) құрылсын.
2. Комиссия дереу жұмысқа кіріссін, шахтадағы өрттің салдарынан болған топтық жазатайым оқиғаның аварияның себептерін жан-жақты тергеп-тексеруді қамтамасыз етсін, келтірілген залалды бағалау, зардап шеккендерге және қаза тапқандардың отбасыларына бірінші кезекте көмек көрсету жөніндегі шаралар қабылдасын.
3. Комиссия төрағасы Сырым Дүйсенғазыұлы Шәріпханов шахтадағы өрттің салдарынан болған топтық жазатайым оқиғаның себептерін тергеп-тексерудің нәтижелері және келтірілген залалды бағалау, зардап шеккендерге және қаза тапқандардың отбасыларына бірінші кезекте көмек көрсету жөнінде қабылданған шаралар туралы баяндасын.
Премьер-Министр Ә. Смайылов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2023 жылғы 19 тамыздағы
№ 130-ө өкіміне
қосымша
Қарағанды облысында "АрселорМиттал Теміртау" акционерлік қоғамы Көмір департаментінің "Қазақстан" шахтасындағы өрттің салдарынан болған топтық жазатайым оқиғаның себептерін тергеп-тексеру және салдарын жою жөніндегі үкіметтік комиссияның құрамы
Шәріпханов Сырым Дүйсенғазыұлы
-
Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар министрі, төраға
Танабаев Мұса Тұрманұлы
-
Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар министрлігі Өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті төрағасының орынбасары, төрағаның орынбасары
Басин Вадим Борисович
-
Қарағанды облысы әкімінің бірінші орынбасары, төрағаның орынбасары
Любарская Ирина Юрьевна
-
Қарағанды облысы Еңбек инспекциясы басқармасының басшысы
Төлегенова Бибігүл Райханқызы
-
Қарағанды облысы Денсаулық сақтау басқармасының басшысы
Залыгин Юрий Леонидович
-
Қарағанды облысы Санитариялық- эпидемиологиялық бақылау департаментінің басшысы
Қалиақпаров Ернат Жеңіқазыұлы
-
Қарағанды облысы бойынша полиция бастығының орынбасары
Әбілқасынов Арман Төлеубайұлы
-
Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар министрлігі Өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің Қарағанды облысы бойынша департаменті басшысының орынбасары
Гафиулов Виктор Викторович
-
"АрселорМиттал Теміртау" акционерлік қоғамы бас директорының міндетін атқарушы
Огай Сергей Анатольевич
-
"АрселорМиттал Теміртау" акционерлік қоғамы тау-кен сегменті атқарушы директорының орынбасары
Силинский Генадий Юрьевич
-
"Кәсіби әскерилендірілген авариялық-құтқару қызметтерінің республикалық орталық штабы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің Қарағанды филиалы директорының бірінші орынбасары
Лукин Андрей Рудольфович
-
"Қорғау" көміршілер кәсіподағының бас техникалық инспекторы

Об образовании Правительственной комиссии по расследованию причин и ликвидации последствий группового несчастного случая вследствие пожара на шахте "Казахстанская" Угольного департамента акционерного общества "АрселорМиттал Темиртау" в Карагандинской области
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 19 августа 2023 года № 130-р.
В целях расследования причин группового несчастного случая вследствие пожара на шахте "Казахстанская" Угольного департамента акционерного общества "АрселорМиттал Темиртау" в Карагандинской области, произошедшего 17 августа 2023 года:
1. Образовать Правительственную комиссию по расследованию причин и ликвидации последствий группового несчастного случая вследствие пожара на шахте "Казахстанская" Угольного департамента акционерного общества "АрселорМиттал Темиртау" в Карагандинской области (далее – Комиссия) в составе согласно приложению.
2. Комиссии незамедлительно приступить к работе, обеспечить всестороннее расследование причин группового несчастного случая вследствие пожара на шахте, принять меры по оценке причиненного ущерба, оказанию первоочередной помощи пострадавшим и семьям погибших.
3. Председателю Комиссии Шарипханову Сырыму Дюсенгазиевичу доложить о результатах расследования причин группового несчастного случая вследствие пожара на шахте и принятых мерах по оценке причиненного ущерба, оказанию первоочередной помощи пострадавшим и семьям погибших.
Премьер-Министр А. Смаилов
Приложение к распоряжению
Премьер-Министра
Республики Казахстан
от " " 2023 года №
Состав
Правительственной комиссии по расследованию причин и ликвидации последствий группового несчастного случая вследствие пожара на шахте "Казахстанская" Угольного департамента акционерного общества "АрселорМиттал Темиртау" в Карагандинской области
Шарипханов
Сырым Дюсенгазиевич
-
Министр по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан, председатель
Танабаев
Муса Турманович
-
заместитель председателя Комитета промышленной безопасности Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан, заместитель председателя
Басин
Вадим Борисович
-
первый заместитель акима Карагандинской области, заместитель председателя
Любарская
Ирина Юрьевна
-
руководитель управления по инспекции труда Карагандинской области
Тулегенова
Бибигуль Райхановна
-
руководитель управления здравоохранения Карагандинской области
Залыгин
Юрий Леонидович
-
руководитель Департамента санитарно-эпидемиологического контроля Карагандинской области
Калиакпаров
Ернат Женысказыевич
-
заместитель начальника полиции по Карагандинской области
Абылкасынов
Арман Тулеубаевич
-
заместитель руководителя Департамента Комитета промышленной безопасности Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан по Карагандинской области
Гафиулов
Виктор Викторович
-
исполняющий обязанности генерального директора акционерного общества "АрселорМиттал Темиртау"
Огай
Сергей Анатольевич
-
заместитель исполнительного директора горнорудного сегмента акционерного общества "АрселорМиттал Темиртау"
Силинский
Геннадий Юрьевич
-
первый заместитель директора Карагандинского филиала товарищества с ограниченной ответственностью "Республиканский центральный штаб профессиональных военизированных аварийно-спасательных служб"
Лукин
Андрей Рудольфович
-
главный технический инспектор профсоюза угольщиков "Қорғау"
______________________________