Алматы қаласындағы тұрғын үйде болған топтық жазатайым оқиғаның себептерін тергеп-тексеру және салдарын жою жөніндегі үкіметтік комиссия құру туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2023 жылғы 30 қарашадағы № 188-ө өкімі
2023 жылғы 30 қарашада Алматы қаласындағы Әди Шәріпов көшесі, 86 мекенжайындағы тұрғын үйде орналасқан үй-жайдағы өрттің (бұдан әрі – өрт) салдарынан болған топтық жазатайым оқиғаның себептерін тергеп-тексеру мақсатында:
1. Қосымшаға сәйкес құрамда өрттің салдарынан болған топтық жазатайым оқиғаның себептерін тергеп-тексеру және салдарын жою жөніндегі үкіметтік комиссия (бұдан әрі – Комиссия) құрылсын.
2. Комиссия дереу жұмысқа кіріссін, өрттің салдарынан болған топтық жазатайым оқиғаның себептерін жан-жақты тергеп-тексеруді қамтамасыз етсін, зардап шеккендерге бірінші кезекте көмек көрсету жөніндегі шаралар қабылдасын.
3. Комиссия төрағасы Сырым Дүйсенғазыұлы Шәріпханов топтық жазатайым оқиғаның себептерін тергеп-тексерудің және зардап шеккендерге бірінші кезекте көмек көрсетудің нәтижелері жөнінде баяндасын.
Премьер-Министр Ә. Смайылов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2023 жылғы "30" қарашадағы
№ 188-ө өкіміне
қосымша
Алматы қаласындағы тұрғын үйде болған топтық жазатайым оқиғаның себептерін тергеп-тексеру және салдарын жою жөніндегі үкіметтік комиссияның құрамы
Шәріпханов
Сырым Дүйсенғазыұлы
-
Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар министрі, төраға
Әмрин
Асқар Кемеңгерұлы
-
Алматы қаласы әкімінің орынбасары
Камалов
Рамиль Фаткулович
-
Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар министрлігі Өртке қарсы қызмет комитетінің төрағасы
Тойбаев
Әділет Жүнісұлы
-
Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім министрлігі Ғылым және жоғары білім саласындағы сапаны қамтамасыз ету комитетінің төрағасы
Алдынғұров
Дәулет Қадырұлы
-
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі Ғылым және адами ресурстар департаментінің директоры
Қожаев
Мұхтар Жұмабайұлы
-
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Тергеу департаменті бастығының міндетін атқарушы
Бөлегенов
Бақытжан Ерғалиұлы
-
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің Алматы қаласындағы өкілдігінің басшысы
Кесебаева
Балайым Туғанбайқызы
-
Алматы қаласы Әділет департаментінің басшысы
Әмірғалиев
Еркінбек Рахымбайұлы
-
Алматы қаласы Еңбек инспекциясы басқармасының басшысы

Об образовании Правительственной комиссии по расследованию причин и ликвидации последствий группового несчастного случая, произошедшего в жилом доме в городе Алматы
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 30 ноября 2023 года № 188-р.
В целях расследования причин группового несчастного случая вследствие пожара в помещении, находящемся в жилом доме в городе Алматы по адресу улица Ади Шарипова, 86, произошедшего 30 ноября 2023 года (далее – пожар):
1. Образовать Правительственную комиссию по расследованию причин и ликвидации последствий группового несчастного случая вследствие пожара (далее – Комиссия) в составе согласно приложению.
2. Комиссии незамедлительно приступить к работе, обеспечить всестороннее расследование причин группового несчастного случая вследствие пожара, принять меры по оказанию первоочередной помощи пострадавшим.
3. Председателю Комиссии Шарипханову Сырыму Дюсенгазиевичу доложить о результатах расследования причин группового несчастного случая и оказания первоочередной помощи пострадавшим.
Премьер-Министр А. Смаилов
Приложение к распоряжению
Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 30 ноября 2023 года № 188-р
Состав
Правительственной комиссии по расследованию причин и ликвидации последствий группового несчастного случая, произошедшего в жилом доме в городе Алматы
Шарипханов
Сырым Дюсенгазиевич
-
Министр по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан, председатель
Амрин
Аскар Кеменгерович
-
заместитель акима города Алматы
Камалов
Рамиль Фаткулович
-
председатель Комитета противопожарной службы Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
Тойбаев
Адлет Жунусович
-
председатель Комитета по обеспечению качества в сфере науки и высшего образования Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан
Алдынгуров
Даулет Кадырович
-
директор Департамента науки и человеческих ресурсов Министерства здравоохранения Республики Казахстан
Кожаев
Мухтар Жумабаевич
-
исполняющий обязанности начальника Следственного департамента Министерства внутренних дел Республики Казахстан
Булегенов
Бахытжан Ергалиевич
-
руководитель Представительства Министерства иностранных дел Республики Казахстан в городе Алматы
Кесебаева
Балаим Туганбаевна
-
руководитель Департамента юстиции города Алматы
Амиргалиев
Еркинбек Рахимбаевич
-
руководитель Управления инспекции труда города Алматы
________________________