"Мемлекеттік сатып алу туралы" және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне сатып алу және артық заңнамалық регламенттеуді болғызбау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2024 жылғы 1 шілдедегі Қазақстан Республикасының заңдарын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2024 жылғы 31 шілдедегі № 108-ө Өкімі
1. Қоса беріліп отырған қабылдануы "Мемлекеттік сатып алу туралы" және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне сатып алу және артық заңнамалық регламенттеуді болғызбау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2024 жылғы 1 шілдедегі Қазақстан Республикасының заңдарымен негізделген құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі – тізбе) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары:
1) тізбеге сәйкес құқықтық актілердің жобаларын әзірлесін және белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Үкіметіне бекітуге енгізсін;
2) тізбеге сәйкес тиісті ведомстволық актілерді қабылдасын;
3) ай сайын, 30-ы күнінен кешіктірмей тізбеге сәйкес құқықтық актілердің әзірленуі және қабылдануы туралы ақпаратты жалпыға қолжетімді мемлекеттік ақпараттандыру объектісінде орналастырып тұрсын.
3. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі көрсетілген заңдарды іске асыру жөніндегі жиынтық ақпаратты талдап, жинақтап қорытсын және ай сайын, 5-і күнінен кешіктірмей жалпыға қолжетімді мемлекеттік ақпараттандыру объектісінде орналастырып тұрсын.
Премьер-Министр О. Бектенов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2024 жылғы 31 шілдедегі
№ 108-ө өкімімен
бекітілген

О мерах по реализации законов Республики Казахстан от 1 июля 2024 года "О государственных закупках" и "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам закупок и исключения излишней законодательной регламентации"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 31 июля 2024 года № 108-р
1. Утвердить прилагаемый перечень правовых актов, принятие которых обусловлено законами Республики Казахстан от 1 июля 2024 года "О государственных закупках" и "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам закупок и исключения излишней законодательной регламентации" (далее – перечень).
2. Государственным органам Республики Казахстан:
1) разработать и в установленном порядке внести на утверждение в Правительство Республики Казахстан проекты правовых актов согласно перечню;
2) принять соответствующие ведомственные акты согласно перечню;
3) ежемесячно, не позднее 30 числа, размещать на общедоступном государственном объекте информатизации информацию о разработке и принятии правовых актов согласно перечню.
3. Министерству юстиции Республики Казахстан анализировать, обобщать и ежемесячно, не позднее 5 числа, размещать на общедоступном государственном объекте информатизации сводную информацию по реализации указанных законов.
Премьер-Министр О. Бектенов
Утвержден распоряжением
Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 31 июля 2024 года № 108-р
Перечень
правовых актов, принятие которых обусловлено

Қабылдануы "Мемлекеттiк сатып алу туралы" және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне сатып алу және артық заңнамалық регламенттеуді болғызбау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2024 жылғы 1 шілдедегі Қазақстан Республикасының заңдарымен негізделген құқықтық актілердің тізбесі
Р/с
Құқықтық актінің атауы
Құқықтық актінің нысаны
Орындауға жауапты мемлекеттік орган
Орындау мерзімі
Құқықтық актілердің сапасына, уақтылы әзірленуі мен енгізілуіне жауапты адам
1
2
3
4
5
6
1
"Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 24 сәуірдегі
№ 387 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Қаржымині
2024 жылғы тамыз
Е.Қ. Егемберді
2
Мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру кезінде ұлттық режимнен алып қоюды белгілеу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Қаржымині
2024 жылғы тамыз
Д.М. Кеңбеил
3
Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарына сәйкес жүзеге асырылатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Қаржымині
2024 жылғы тамыз
Д.М. Кеңбеил
4
Арнаулы дәрежеде қорғауды талап ететін баспа өнімін берушілерді айқындау, сондай-ақ олардан сатып алынатын осындай өнімнің тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ҰБ (келісу бойынша)
2024 жылғы тамыз
Д.В. Вагапов
5
Мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2024 жылғы тамыз
Д.М. Кеңбеил
6
Мемлекеттік сатып алу саласындағы бірыңғай операторды айқындау туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2024 жылғы тамыз
Д.М. Кеңбеил
7
Орталықтандырылған мемлекеттік сатып алуды бірыңғай мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушылар жүзеге асыратын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің тізбелерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2024 жылғы тамыз
Д.М. Кеңбеил
8
Мемлекеттік сатып алу саласындағы тізілімдерді қалыптастыру және жүргізу қағидаларын айқындау туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2024 жылғы тамыз
Д.М. Кеңбеил
9
Келісу комиссиясының үлгілік ережесі мен жұмыс қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2024 жылғы тамыз
Д.М. Кеңбеил
10
Мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру тәсілін уәкілетті орган айқындайтын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2024 жылғы тамыз
Д.М. Кеңбеил
11
Мемлекеттік сатып алынуы кезінде әлеуетті өнім берушілерге және өнім берушілерге қосымша талаптар белгіленуі мүмкін жекелеген тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2024 жылғы тамыз
Д.М. Кеңбеил
12
Үлгілік конкурстық құжаттамаларға, аукциондық құжаттамаларға сәйкес мемлекеттік сатып алу жүзеге асырылатын тауарлар, жұмыстар, көрсетілетін қызметтер түрлерінің тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2024 жылғы тамыз
Д.М. Кеңбеил
13
Мемлекеттік сатып алу веб-порталын пайдалану қағидаларын айқындау туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2024 жылғы тамыз
Д.М. Кеңбеил
14
Ерекше тәртіпті қолдана отырып, мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2024 жылғы тамыз
Д.М. Кеңбеил
15
Шағын және орта кәсіпкерлік субъектілерінен жүзеге асырылатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің тізбесін, оларды мемлекеттік сатып алу тәртібі мен көлемдерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2024 жылғы тамыз
Д.М. Кеңбеил
16
Конкурс, аукцион тәсілімен мемлекеттік сатып алу қорытындылары шығарылғанға және мемлекеттік сатып алу туралы шарт күшіне енгенге дейінгі кезеңге күн сайынғы және (немесе) апта сайынғы қажеттіліктегі тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2024 жылғы тамыз
Д.М. Кеңбеил
17
Мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру үшін пайдаланылатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің анықтамалығын айқындау туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2024 жылғы тамыз
Д.М. Кеңбеил
18
"Ұлттық әл-ауқат қоры мен Ұлттық әл-ауқат қорының ұйымдарын қоспағанда, квазимемлекеттік сектордың жекелеген субъектілерінің сатып алуын жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2021 жылғы 30 қарашадағы
№ 1253 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2024 жылғы тамыз
Д.М. Кеңбеил
19
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2024 жылғы тамыз
Д.М. Кеңбеил
20
"Камералдық бақылау жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 30 қарашадағы
№ 598 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2024 жылғы тамыз
Д.М. Кеңбеил
21
Тауарларды өндіретін және (немесе) беретін, жұмыстарды орындайтын, қызметтерді көрсететін Қазақстан Республикасы мүгедектігі бар адамдарының қоғамдық бірлестіктері және (немесе) Қазақстан Республикасы мүгедектігі бар адамдарының қоғамдық бірлестіктері құрған ұйымдардан сатып алынатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің жекелеген түрлерінің тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің бұйрығы
Еңбекмині
2024 жылғы тамыз
А.Ә. Сарбасов
22
Қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесі мекемелерінің мемлекеттік кәсіпорындары өндіретін тауарлардың, орындайтын жұмыстардың, көрсететін қызметтердің тізбесі мен көлемін, сондай-ақ мұндай тауарлар, жұмыстар, көрсетілетін қызметтер сатып алынатын
қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесі мекемелері мемлекеттік кәсіпорындарының тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің бұйрығы
ІІМ
2024 жылғы тамыз
А.К. Рысбаев
23
Ғылыми-зерттеу институттары мен жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарының бюджет қаражаты есебінен іске асырылатын ғылыми зерттеулер мен ғылыми жұмыстарды орындау үшін қажетті тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің бұйрығы
ҒЖБМ
2024 жылғы тамыз
Д.Ж. Ахмед-Заки
24
"Биржа саудасының қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының

законами Республики Казахстан от 1 июля 2024 года
"О государственных закупках" и "О внесении изменений и дополнений
в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам
закупок и исключения излишней законодательной регламентации"
№ п/п
Наименование правового акта
Форма правового акта
Государственный орган, ответственный за исполнение
Срок исполнения
Лицо, ответственное за качество, своевременность разработки и внесения правовых актов
1
2
3
4
5
6
1
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 24 апреля 2008 года № 387 "О некоторых вопросах Министерства финансов Республики Казахстан"
постановление Правительства Республики Казахстан
МФ
август 2024 года
Егемберды Е.К.
2
Об утверждении Правил установления изъятий из национального режима при осуществлении государственных закупок
постановление Правительства Республики Казахстан
МФ
август 2024 года
Кенбеил Д.М.
3
Об утверждении перечня товаров, работ, услуг, осуществляемых в соответствии с международными договорами Республики Казахстан
постановление Правительства Республики Казахстан
МФ
август 2024 года
Кенбеил Д.М.
4
Об определении поставщиков печатной продукции, требующей специальной степени защиты, а также утверждении перечня такой продукции, приобретаемой у них
постановление Правительства Республики Казахстан
НБ
(по согласованию)
август 2024 года
Вагапов Д.В.
5
Об утверждении Правил осуществления государственных закупок
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
август 2024 года
Кенбеил Д.М.
6
Об определении единого оператора в сфере государственных закупок
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
август 2024 года
Кенбеил Д.М.
7
Об утверждении перечней товаров, работ, услуг, по которым централизованные государственные закупки осуществляются едиными организаторами государственных закупок
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
август 2024 года
Кенбеил Д.М.
8
Об определении Правил формирования и ведения реестров в сфере государственных закупок
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
август 2024 года
Кенбеил Д.М.
9
Об утверждении Типового положения и правил работы согласительной комиссии
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
август 2024 года
Кенбеил Д.М.
10
Об утверждении перечня товаров, работ, услуг, по которым способ осуществления государственных закупок определяется уполномоченным органом
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
август 2024 года
Кенбеил Д.М.
11
Об утверждении перечня отдельных товаров, работ, услуг, при государственных закупках которых к потенциальным поставщикам и поставщикам могут быть установлены дополнительные требования
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
август 2024 года
Кенбеил Д.М.
12
Об утверждении перечня видов товаров, работ, услуг, государственные закупки которых осуществляются в соответствии с типовыми конкурсными документациями, аукционными документациями
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
август 2024 года
Кенбеил Д.М.
13
Об определении Правил использования веб-портала государственных закупок
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
август 2024 года
Кенбеил Д.М.
14
Об утверждении Правил осуществления государственных закупок с применением особого порядка
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
август 2024 года
Кенбеил Д.М.
15
Об утверждении перечня товаров, работ, услуг, порядка и объемов государственных закупок, осуществляемых у субъектов малого и среднего предпринимательства
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
август 2024 года
Кенбеил Д.М.
16
Об утверждении перечня товаров, работ, услуг ежедневной и (или) еженедельной потребности на период до подведения итогов государственных закупок способом конкурса, аукциона и вступления в силу договора о государственных закупках
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
август 2024 года
Кенбеил Д.М.
17
Об определении справочника товаров, работ, услуг, используемого для осуществления государственных закупок
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
август 2024 года
Кенбеил Д.М.
18
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 30 ноября 2021 года № 1253 "Об утверждении Правил осуществления закупок отдельными субъектами квазигосударственного сектора, за исключением Фонда национального благосостояния и организаций Фонда национального благосостояния"
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
август 2024 года
Кенбеил Д.М.
19
О признании утратившими силу некоторых приказов Министерства финансов Республики Казахстан
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
август 2024 года
Кенбеил Д.М.
20
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 30 ноября 2015 года № 598 "Об утверждении Правил проведения камерального контроля"
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
август 2024 года
Кенбеил Д.М.
21
Об утверждении перечня отдельных видов товаров, работ, услуг, закупаемых у общественных объединений лиц с инвалидностью Республики Казахстан и (или) организаций, созданных общественными объединениями лиц с инвалидностью Республики Казахстан, производящих и (или) поставляющих товары, выполняющих работы, оказывающих услуги
Приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
МТСЗН
август 2024 года
Сарбасов А.А.
22
Об утверждении перечня и объемов товаров, работ, услуг, производимых, выполняемых, оказываемых государственными предприятиями учреждений уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы, а также перечня государственных предприятий учреждений уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы, у которых приобретаются такие товары, работы, услуги
приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан
МВД
август 2024 года
Рысбаев А.К.
23
Об утверждении Правил приобретения научно-исследовательскими институтами и организациями высшего и (или) послевузовского образования товаров, работ, услуг, необходимых для выполнения научных исследований и научных работ, реализуемых за счет бюджетных средств
приказ Министра науки и высшего образования Республики Казахстан
МНВО
август 2024 года
Ахмед-Заки Д.Ж.
24

2015 жылғы 30 наурыздағы № 280 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрінің бұйрығы
СИМ
2024 жылғы тамыз
А.Ә. Бижанова
25
Ревизиялық комиссиялардың төрағасы мен мүшелері лауазымдарына кандидаттарды іріктеу қағидалары мен оларды бағалау өлшемшарттарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Жоғары аудиторлық палатасының нормативтік қаулысы
ЖАП (келісу бойынша)
2024 жылғы тамыз
Р.Н. Рахимов
26
Алматы қаласына бірыңғай сәулеттік келбет беруге бағытталған, көрсетілетін қызметтерді, оның ішінде сәндік-жарықпен безендіруді қоса алғанда, көппәтерлі тұрғын үйлердің қасбеттерін, шатырларын ағымдағы немесе күрделі жөндеу жөніндегі іс-шараларды ұйымдастыру және жүргізу қағидаларын, сондай-ақ Пәтерлер, тұрғын емес үй-жайлар меншік иелерінің көппәтерлі тұрғын үйде лифтілерді жөндеуге және ауыстыруға, күрделі жөндеуге байланысты ақшаны қайтаруын қамтамасыз ету қағидаларын бекіту туралы
Алматы қаласы әкімдігінің қаулысы
Алматы қаласының әкімдігі
2024 жылғы тамыз
Ә.Е. Әбдіқадыров
27
Автомобиль көлік құралдарынан шығарындыларды мониторингтеу қағидаларын бекіту туралы
Алматы қаласы әкімдігінің қаулысы
Алматы қаласының әкімдігі
2024 жылғы тамыз
Ә.Е. Әбдіқадыров
28
Тұрғын үй-коммуналдық инфрақұрылымның авариялық-қалпына келтіру және құрылыс жұмыстарын жүргізу қағидаларын бекіту туралы
Алматы қаласы әкімдігінің қаулысы
Алматы қаласының әкімдігі
2024 жылғы тамыз
А.К. Әмрин
29
Алматы қаласында және Алматы агломерациясында әлеуметтік маңызы бар жолаушылар тасымалын жүзеге асыруға байланысты тасымалдаушылардың шығындарын бюджет қаражаты есебінен субсидиялау қағидаларын бекіту туралы
Алматы қаласы әкімдігінің қаулысы
Алматы қаласының әкімдігі
2024 жылғы тамыз
А.К. Әмрин
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
ҒЖБМ
Еңбекмині
ЖАП
Қаржымині
СИМ
ҰБ
ІІМ
Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім министрлігі;
Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі;
Қазақстан Республикасының Жоғары аудиторлық палатасы;
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі;
Қазақстан Республикасының Сауда және интеграция министрлігі;
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі;
Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі.

О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 30 марта 2015 года № 280 "Об утверждении Правил биржевой торговли"
приказ Министра торговли и интеграции Республики Казахстан
МТИ
август 2024 года
Бижанова А.А.
25
Об утверждении Правил отбора и критериев оценки кандидатов на должности председателя и членов ревизионных комиссий
нормативное постановление
Высшей аудиторской палаты Республики Казахстан
ВАП
(по согласованию)
август 2024 года
Рахимов Р.Н.
26
Об утверждении Правил организации и проведения мероприятий по текущему или капитальному ремонту фасадов, кровли многоквартирных жилых домов, включая услуги, в том числе декоративно-светового оформления, направленных на придание единого архитектурного облика городу Алматы, а также Правил обеспечения возвратности денег собственниками квартир, нежилых помещений, связанных с ремонтом и заменой лифтов, капитальным ремонтом многоквартирного жилого дома
постановление акимата города Алматы
акимат города Алматы
август 2024 года
Абдыкадыров А.Е.
27
Об утверждении Правил мониторинга выбросов от автомобильных транспортных средств
постановление акимата города Алматы
акимат города Алматы
Август 2024 года
Абдыкадыров А.Е.
28
Об утверждении Правил проведения аварийно-восстановительных и строительных работ жилищно-коммунальной инфраструктуры
постановление акимата города Алматы
акимат города Алматы
Август 2024 года
Амрин А.К.
29
Об утверждении Правил субсидирования за счет бюджетных средств убытков перевозчиков, связанных с осуществлением социально значимых перевозок пассажиров в городе Алматы и Алматинской агломерации
постановление акимата города Алматы
акимат города Алматы
Август 2024 года
Амрин А.К.
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МНВО
Министерство науки и высшего образования Республики Казахстан;
МТСЗН
Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан;
ВАП
МФ
МТИ
НБ
МВД
Высшая аудиторская палата Республики Казахстан;
Министерство финансов Республики Казахстан;
Министерство торговли и интеграции Республики Казахстан;
Национальный Банк Республики Казахстан;
Министерство внутренних дел Республики Казахстан.
_______________________