Тауар белгiсiнiң жобасын таңба ретiнде пайдалануға рұқсат ету туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-министрiнiң Өкiмi 7 қыркүйек 1992 ж. N 248
Қазақстан Республикасының кәсiпорындарында МЕМСТ /ГОСТ/ 28058-89 және МЕМСТ 28595-90 бойынша алтын мен күмiс құймаларының өндiрiле бастағанына байланысты және тауар белгiсiн сараптау мен тiркеуден өткiзу мерзiмiнiң ұзақтығын ескерiп, республиканың ажыратушы өндiрiстерiне алтын, күмiс және платина тобындағы металдарды таңбалау үшiн алдағы уақытта белгiленген тәртiппен тiркейтiндей болып, "Қазалмасалтын" консорциумы мен Қазақстан Республикасының Сауда-өнеркәсiп палатасы әзiрлеген тауар белгiсiнiң жобасын /эллипстiң iшiндегi "СССР" деген жазу мен орақ пен балға бейнесiнiң орнына эллипстiң iшiндегi "Қазақстан" деген жазу мен "Бұғының" бейнесi салынған/ таңба ретiнде пайдалануға рұқсат етiлсiн.
Премьер-министр

О товаpном знаке на слитках золота, сеpебpа и металлов платиновой гpуппы
Распоpяжение Пpемьеp-министpа Республики Казахстан от 7 сентябpя 1992 года N 248-p
В связи с началом производства золота и серебра в слитках на предприятиях Республики Казахстан по ГОСТу 28058-89 и ГОСТу 28595-90 и учитывая длительность срока прохождения экспертизы и регистрации товарного знака, разрешить использовать аффинажным производством республики разработанной консорциумом "Казалмаззолото" и Торгово-промышленной палатой Республики Казахстан проект товарного знака как клеймо (с надписью "КАЗАКСТАН" и изображением "ОЛЕНЬ", расположенными в эллипсе, вместо надписи "СССР" и изображения серпа и молота в эллипсе) для маркировки слитков золота, серебра и металлов платиновой группы с последующей регистрацией его в установленном порядке.
Премьер-министр