Отқа төзiмдi материалдар өнеркәсiбiн дамыту бағдарламасын жүзеге асыру туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-министрi орынбасарының өкiмi 25 қазан 1992 ж. N 44-33ө
Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi мақұлдаған Қазақстан Республикасының Отқа төзiмдi материалдар өнеркәсiбiн дамыту бағдарламасын жүзеге асыру мақсатында:
1. "Оттөзiм" корпорациясы мен Торғай боксит кенiшi басқармасының салынып жатқан қабырғалық керамикалық материалдар зауытының базасында Арқалық қаласында акционерлiк негiзде отқа төзiмдi материалдар өндiрiсiн ұйымдастыру туралы "Құрылыс материалдары" концернi және Торғай облысының әкiмi қолдаған бастамасы мақұлдансын.
"Оттөзiм" корпорациясы Арқалық қаласында отқа төзiмдi материалдар шығару жөнiндегi бас тапсырыс берушi болып анықталсын.
"Құрылыс материалдары" концернi Арқалық қаласында салынып жатқан қабырғалық керамикалық материалдар зауытының аяқталмаған құрылысын, материалдық ресурстарын және басқа көрсеткiштерiн белгiленген тәртiппен, 1992 жылғы I қарашадағы жағдай бойынша "Оттөзiм" корпорациясына берсiн.
2. Қазақстан Республикасының Экономика жөнiндегi мемлекеттiк комитетi Арқалық қаласында салынып жатқан қабырғалық керамикалық материалдар зауытын Қазақстан өнеркәсiбiнiң базалық салаларының мұқтажы үшiн отқа төзiмдi материалдар мен бұйымдар шығаруға қайта бағыттауға арнап инвестиция қорынан 1993 жылға жеңiлдiктi кредит бөлу туралы мәселе қарайтын болсын.
3. Сыртқы экономикалық байланыстар министрлiгi мен "Оттөзiм" корпорациясы Арқалық қаласындағы зауытты қайта бағыттау және оның құрылысын аяқтау үшiн шетел кредиттерiн тарту мәселесiн пысықтасын.
4. "Оттөзiм" корпорациясы "Қазақстан құрылыс" концернiмен бiрлесiп 1992 жылғы I желтоқсанға дейiн Арқалық қаласындағы отқа төзiмдi материалдар өндiру жөнiндегi зауытты қайта бағыттау және оның құрылысын аяқтау жұмысын жүзеге асыру үшiн мердiгер ұйымды анықтасын.
Премьер-министрдiң
орынбасары

Об оpганизации на акционеpной основе пpоизводства огнеупоpных матеpиалов и изделий в г.Аpкалыке
Распоpяжение Пеpвого Заместителя Пpемьеp-министpа Республики Казахстан от 25 октябpя 1992 года N 44-33p
В целях реализации одобренной Кабинетом Министров Республики Казахстан Программы развития огнеупорной промышленности Республики Казахстан:
1. Одобрить инициативу корпорации "Огнеупор" и Тургайского бокситового рудоуправления, поддержанную концерном "Строительные материалы" и главой Тургайской областной администрации, об организации на акционерной основе производства огнеупорных материалов и изделий в г.Аркалыке на базе строящегося завода керамических стеновых материалов.
Определить генеральным заказчиком по выпуску огнеупорных материалов и изделий в г.Аркалыке корпорацию "Огнеупор".
Концерну "Строительные материалы" передать в установленном порядке по состоянию на 1 ноября 1992 г. незавершенное строительство, материальные ресурсы и другие показатели строящегося завода керамических стеновых материалов в г.Аркалыке корпорации "Огнеупор".
2. Государственному комитету Республики Казахстан по экономике рассмотреть вопрос о выделении на 1993 год льготных кредитов из инвестиционного фонда для перепрофилирования строящегося в г.Аркалыке завода керамических стеновых материалов на выпуск огнеупорных материалов и изделий для нужд базовых отраслей промышленности Казахстана.
3. Министерству внешнеэкономических связей и корпорации "Огнеупор" проработать вопрос о привлечении иностранных кредитов для перепрофилирования и завершения строительства завода в г.Аркалыке.
4. Корпорации "Огнеупор" совместно с концерном "Казахстанстрой" до 1 декабря определить подрядную организацию для осуществления работ по перепрофилированию и окончания строительства завода в г.Аркалыке по производству огнеупоров.
Заместитель Премьер-министра