Әскери-техникалық мүлiктi түгендеу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-министрiнiң өкiмi 13 қазан 1993 ж. N 454-ө
Қазақстан Республикасының экономикалық мүдделерiн қорғау және әскери-өнеркәсiп кешенiнiң мекемелерi мен ұйымдардың, әскери бөлiмдердiң мемлекеттiк әскери мүлкi аман сақталуын қамтамасыз ету мақсатында:
1. Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлiгi:
1993 жылғы 1 желтоқсанға дейiн 52605 әскери бөлiмнiң (Курчатов қаласы) объектiлерiне, әскери-техникалық мүлкiне түгендеме жүргiзсiн;
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлiгiнiң "Байқоңыр" ғарыш айлағы және "Семей", "Сарышаған" және "Ембi" полигондары бойынша арнаулы өкiлдерiн тағайындап, оларға әскери жүктердiң, техниканың және өнеркәсiп жабдықтарының өтуiн бақылау өкiлеттiгiн беретiн болсын.
2. Қазақстан Республикасының Iшкi iстер министрлiгi 1993 жылғы 1 қарашаға дейiн Курчатов қаласын және Семей сынақ полигонының алаңдарындағы объектiлердi күзетуге қабылдап алсын.
3. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi қаражат iздестiрiп, "Байқоңыр" ғарыш айлағында, "Семей", "Сарышаған" және "Ембi" полигондарында, сондай-ақ Қазақстан Республикасының әскери әуежайларында кеден постыларын қалыптастырсын.
4. Қазақстан Республикасының Экология және биоресурстар министрлiгi, Ұлттық ядролық орталығы және жергiлiктi әкiмдер мүдделi министрлiктермен және ведомстволармен бiрлесiп бұдан былай шаруашылық мақсатқа пайдалану үшiн барлық полигондардағы объектiлерге, жерлерге сараптама жасайтын болсын.
Премьер-министр

Об инвентаризации объектов, военно-технического имущества войсковой части 52605 (г. Курчатов)
Распоряжение Премьер-министра Республики Казахстан от 13 октября 1993 года N 454-p
В целях защиты экономических интересов Республики Казахстан и обеспечения сохранности государственного военного имущества воинских частей, учреждений и организаций военно-промышленного комплекса:
1. Министерству обороны Республики Казахстан:
до 1 декабря 1993 г. провести инвентаризацию объектов, военно-технического имущества войсковой части 52605 (г. Курчатов);
назначить специальных представителей Министерства обороны Республики Казахстан по космодрому "Байконур" и полигонам "Семипалатинск", "Сарышаган" и "Эмба", наделив их полномочиями по контролю за передвижением военных грузов, техники и промышленного оборудования.
2. Министерству внутренних дел Республики Казахстан до 1 ноября 1993 г. принять под охрану г. Курчатов и объекты на площадках Семипалатинского испытательного полигона.
3. Министерству финансов Республики Казахстан изыскать средства и сформировать таможенные посты на космодроме "Байконур" и полигонах "Семипалатинск", "Сарышаган" и "Эмба", а также на военных аэродромах Республики Казахстан.
4. Министерству экологии и биоресурсов, Национальному ядерному центру Республики Казахстан и главам местных администраций совместно с заинтересованными министерствами и ведомствами произвести экспертизу земель, объектов на всех полигонах для дальнейшего хозяйственного использования.
Премьер-министр