Кеңес құрамы туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-министрiнiң 1993 жылғы 16 қарашадағы N 516-ө Өкiмi. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 4 мамырдағы N 406 Қаулысымен
Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.05.04  N 406  Қаулысымен.
Каспий теңiзiнiң проблемалары жөнiндегi Кеңеске қатысушылардың уағдаластығына сәйкес, Каспий айдынын ұтымды пайдалану жөнiнде бiрлескен ұсыныстар мен бiрлескен бағдарламаларды талдап жасау мақсатында:
1. Каспий теңiзiнiң проблемалары жөнiндегi Кеңеске (1993 жылғы 14 қазан, Астрахан қаласы) қатысушы мемлекеттердiң мемлекетаралық комитетiнiң Қазақстан жағы мынадай құрамда бекiтiлсiн:
Әбiлсейiтов Ғ.Ә.   - Қазақстан Республикасы Премьер-министрiнiң
орынбасары - Ғылым және жаңа технологиялар
министрi (топ жетекшісi)
Бәйкенов Қ.Қ.      - Қазақстан Республикасының Энергетика және
отын ресурстары министрi
Дәукеев С.Ж.       - Қазақстан Республикасының геология және
жер қойнауын қорғау министрiнiң бiрiншi
орынбасары
Жаркенов М.Е.      - Қазақстан Республикасының Экология және
биоресурстар министрiнiң бiрiншi
орынбасары
Жигалов К.В.       - Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер
министрiнiң орынбасары
Қыпшақбаев Н.Қ.    - Қазақстан Республикасының Су ресурстары
жөнiндегi мемлекеттiк комитетiнiң төрағасы
Мұсалiмов Ғ.М.     - Көлiк министрлiгiнің су көлiгi
департаментiнiң директоры
Сәрсекенов Т.Б.    - Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы
министрлiгi жанындағы балық шаруашылығы
жөнiндегi комитетiнiң төрағасы
2. Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгi Каспий жағалауындағы мемлекеттердiң мүдделi министрлiктерiмен және ведомстволарымен бiрлесiп үстiмiздегi жылдың аяғына дейiн Каспий теңiзiнiң құқылық мәртебесiн келiсiп алып, анықтайтын болсын.
3. Қазақстан Республикасының Су ресурстары жөнiндегi мемлекеттiк комитетi мен Ауыл шаруашылығы министрлiгi жанындағы Балық шаруашылығы жөнiндегi комитет 1993 жылғы 25 қарашаға дейiн Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетiне Каспий теңiзiнiң проблемалары бойынша техникалық-экономикалық баяндама табыс етiлуiн қамтамасыз етсiн.
4. Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгi Қазақстан Республикасының Ғылым және жаңа технологиялар министрлiгiмен, басқа да мүдделi министрлiктермен және ведомстволармен бiрлесiп Каспий теңiзiнiң деңгейi көтерiлiп келе жатқан жағдайда жағалауды қорғау шараларының тұжырымдамасын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Премьер-министрiнiң 1993 жылғы 8 сәуiрдегi N 131 өкiмiмен бекiтiлген Каспий ынтымақтастығы жөнiндегi көпжақты келiссөздегi Қазақстан делегациясының директиваларын ескере отырып, шельфтi игеру бағдарламасын әзiрлеп, 1994 жылдың 1 тоқсанында Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетiне табыс етсiн.

О Межгосударственном комитете государств-участников Совещания по проблемам Каспийского моря
Распоряжение Премьер-министра Республики Казахстан от 16 ноября 1993 года N 516-p. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 мая 2008 года N 406.
Сноска. Распоряжение Премьер-министра Республики Казахстан от 16 ноября 1993 года N 516-p утратило силу постановлением Правительства РК от 04.05.2008  N 406
В соответствии с договоренностями участников Совещания по проблемам Каспийского моря, в целях выработки согласованных предложений и совместных программ по рациональному использованию акватории Каспийского моря:
1. Утвердить казахстанскую часть Межгосударственного комитета государств-участников Совещания по проблемам Каспийского моря (14 октября 1993 г., Астрахань) в составе:
Абильсиитов Г.А.    - заместитель Премьер-министра- Министр
науки и новых технологий Республики
Казахстан (руководитель группы)
Байкенов К.К.       - Министр энергетики и топливных ресурсов
Республики Казахстан
Даукеев С.Ж.        - первый заместитель Министра геологии и охраны
недр Казахстана
Жаркенов М.И.       - первый заместитель Министра экологии и
биоресурсов Республики Казахстан
Жигалов К.В.        - заместитель Министра иностранных дел
Республики Казахстан
Кипшакбаев Н.К.     - председатель Государственного комитета
Республики Казахстан по водным ресурсам
Мусалимов Г.М.      - директор департамента водного транспорта
Министерства транспорта
Сарсекенов Т.Б.     - председатель Комитета по рыбному хозяйству
при Министерстве сельского хозяйства
Республики Казахстан
2. Министерству иностранных дел Республики Казахстан совместно с заинтересованными министерствами и ведомствами прибрежных государств Каспия до конца текущего года согласовать и определить правовой статус Каспийского моря.
3. Государственному комитету по водным ресурсам и Комитету по рыбному хозяйству при Министерстве сельского хозяйства Республики Казахстан обеспечить до 25 ноября 1993 г. представление технико-экономического доклада по проблемам Каспийского моря Кабинету Министров Республики Казахстан.
4. Министерству экономики Республики Казахстан совместно с Министерством науки и новых технологий Республики Казахстан и другими заинтересованными министерствами и ведомствами разработать концепцию берегозащитных мероприятий в условиях продолжающегося подъема уровня Каспийского моря, а также программу освоения шельфа с учетом Директив казахстанской делегации на многосторонних переговорах по Каспийскому сотрудничеству, утвержденных распоряжением Премьер-министра Республики Казахстан от 8 апреля 1993 г. N 131 и представить в Кабинет Министров Республики Казахстан в 1 квартале 1994 г.

5. Қазақстан Республикасының Экология және биоресурстар министрлiгi, Қазақстан Республикасының Су ресурстары жөнiндегi мемлекеттiк комитетi, Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгi жанындағы Балық шаруашылығы жөнiндегi комитет, Қазақстан Республикасының Энергетика және отын ресурстары министрлiгi мен Көлiк министрлiгi, Каспий теңiзiнiң қорық аймақтарын қорғау және табиғи байлықтарын игеру, биоресурстарын сақтау, ұдайы өсiру мен оңтайлы пайдалану жөнiнде Астрахан қаласында 1993 жылғы 14 қазанда қол жеткiзiлген уағдаластықтарды жүзеге асыру туралы ұсыныстар әзiрлейтiн болсын.
Премьер-министр

5. Министерству экологии и биоресурсов, Государственному комитету Республики Казахстан по водным ресурсам, Комитету по рыбному хозяйству при Министерстве сельского хозяйства Республики Казахстан, Министерству энергетики и топливных ресурсов и Министерству транспорта Республики Казахстан подготовить предложения о реализации достигнутых 14 октября 1993 г. в г. Астрахани договоренностей по охране заповедных зон и освоению природных богатств, сохранению, воспроизводству и оптимальному использованию биоресурсов Каспийского моря.
Премьер-министр