Мұнай өнiмдерiн тұтынушыларға берiп тұру туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-министрiнiң өкiмi 18 қараша 1993 ж. N 526-ө
Ресей Федерациясынан мұнай мен мұнай өнiмдерiн берiп тұрудың шектелуiне байланысты және Қазақстан халық шаруашылығының жанар-жағар материалдарына деген қажеттiлiгiн қамтамасыз ету мақсатында:
1. 1993 жылғы 18 қарашадан 1994 жылғы 31 наурызға дейiн меншiк нысанына қарамастан заңды тұлғалардың қолындағы мұнай өнiмдерiн тұтынушыларға берiп тұру Қазақстан Республикасының Энергетика және отын ресурстары министрлiгiнiң келiсiмiмен "Мұнай өнiмдерi" мемлекеттiк акционерлiк компаниясы арқылы жүзеге асырылатын болып белгiленсiн.
2. Қазақстан Республикасының Көлiк министрлiгi, Алматы, Батыс Қазақстан және Тың темiр жолдары Қазақстан мұнай өңдеу зауыттарынан мұнай өнiмдерiн "Мұнай өнiмдерi" мемлекеттiк акционерлiк компаниясының өтiнiшi бойынша ғана жөнелтетiн болсын.
Премьер-министр

О поставках нефтепродуктов
Распоряжение Премьер-министра Республики Казахстан от 18 ноября 1993 года N 526-p
В связи с ограничением поставки нефти и нефтепродуктов из Российской Федерации и в целях удовлетворения потребности народного хозяйства Казахстана горюче-смазочными материалами:
1. Установить, что с 18 ноября 1993 г. по 31 марта 1994 г. поставка потребителям нефтепродуктов, принадлежащих юридическим лицам, независимо от форм собственности, производится по согласованию с Министерством энергетики и топливных ресурсов Республики Казахстан через Государственную акционерную компанию "Мунай онiмдерi".
2. Министерству транспорта Республики Казахстан, управлениям Алматинской, Западно-Казахстанской и Целинной железных дорог отгрузку нефтепродуктов с нефтеперерабатывающих заводов Казахстана производить только по заявке Государственной акционерной компании "Мунай онiмдерi".
Премьер-министр