Ұлттық валюта - теңгенi қолдау туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-министрiнiң өкiмi 25 ақпан 1994 ж. N 74-ө
1. Қазақстан Республикасының Сыртқы экономикалық байланыстар министрлiгiнiң ұлттық валюта - теңгенi қолдау мақсатында Қазақстан тұтыну нарығын тауарлармен молықтыру бағдарламасын орындау үшiн Австрия Республикасындағы Қазақстанның Сауда үйiн және оның Қазақстан Республикасындағы филиалын тарту жөнiндегi ұсынысы мақұлдансын.
2. Қазақстан Республикасының Австрия Республикасындағы Сауда үйiне және оның Қазақстан Республикасындағы филиалына үкiмет пен банктiң тиiстi кепiлдiгi берiлiп, ол 50 млн. АҚШ доллары сомасына импорт бойынша тауар сатып алуды жүзеге асыратын болсын.
3. Қазақстан Республикасы атынан Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Қазақстан Республикасының Австрия Республикасындағы Сауда үйiнiң Алматы филиалы жасаған мiндеттемелерi бойынша төлеу кепiлдiгiн берсiн.
4. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiнiң кепiлдiгiмен Қазақстан Әлем Банкi келiсiмдер мен контрактiлердiң жүзеге асуы үшiн шетелдiк фирманың (банкiнiң) алдында кепiл болсын.
5. Республиканың валюталық биржасы, уәкiлдiгi бар банктерi Қазақстан Республикасының Австрия Республикасындағы Сауда үйiнiң Алматыдағы филиалына жасасылған контрактылар мен келiсiмдер бойынша мiндеттемелерiн орындау үшiн ұлттық валютаны (теңгенi) басымдық тәртiбiмен еркiн айналыстағы валютаға айырбастап берудi жүзеге асырсын.
Премьер-министр

О конвертации тенге
Распоряжение Премьер-министра Республики Казахстан от 25 февраля 1994 г. N 74-р
1. Одобрить предложения Министерства внешнеэкономических связей Республики Казахстан по привлечению Торгового дома Казахстана в Австрийской Республике и его филиала в Республике Казахстан для выполнения программы насыщения товарами потребительского рынка Казахстана в целях поддержания национальной валюты - тенге.
2. Торговому дому Республики Казахстан в Австрийской Республике и его филиалу в Республике Казахстан осуществить закуп товаров по импорту на сумму 50 млн. долларов США с предоставлением соответствующих правительственной и банковской гарантий.
3. Министерству финансов Республики Казахстан выдать платежную гарантию от имени Республики Казахстан по обязательствам Алматинского филиала Торгового дома Республики Казахстан в Австрийской Республике.
4. Алем Банку Казахстан под гарантию Министерства финансов Республики Казахстан выступить гарантом перед иностранной фирмой (банком) для реализации соглашений и контрактов.
5. Валютной бирже, уполномоченным банкам республики осуществлять в приоритетном порядке конвертацию национальной валюты (тенге) в свободно конвертируемую валюту Алматинскому филиалу Торгового дома Республики Казахстан в Австрийской Республике для выполнения обязательств по заключенным контрактам и соглашениям.
Премьер-министр Республики Казахстан