Вексельдiк айналым туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-министрiнiң Өкiмi 11 қазан 1994 ж. N 418-ө
Қазақстан Республикасы мен Россия Федерациясы кәсiпорындарының арасында вексельдiк айналым ендiру және өзара есеп айырысуды жақсарту үшiн:
1. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкiне осы жылдың 15 қазанына дейiн Аударатын және қарапайым вексельдер туралы Уақытша ереженi және Қазақстан Республикасының резиденттер емес банктерiнiң вексельдерiмен есеп айырысудың Уақытша тәртiбiн бекiту ұсынылсын.
2. Қаржы министрлiгi Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкiмен және Алматы қор биржасымен бiрлесе отырып осы жылдың қазанына дейiн қабылданған ереженiң негiзiнде кәсiпорындарда вексельдермен операциялардың есебiн жүргiзудiң және салық салудың тәртiбiн әзiрлесiн.
3. "Экибастұзкөмiр" мемлекеттiк акционерлiк қоғамына сынау тәртiбiмен "Угольбанк" өкiл банкi арқылы Тверьуниверсалбанктiң вексельдерiмен Россияның кәсiпорындарымен тиелген өнiмдер үшiн осы құжаттар әзiрленгеннен кейiн есеп айырысу жүргiзуге рұқсат берiлсiн.
Премьер-министр

О внедpении вексельного обpащения и улучшения взаимных pасчетов между пpедпpиятиями
Распоpяжение Пpемьеp-министpа Республики Казахстан от 11 октябpя 1994 г. N 418-p
Для внедрения вексельного обращения и улучшения взаимных расчетов между предприятиями Республики Казахстан и Российской Федерации:
1. Рекомендовать Национальному Банку Республики Казахстан утвердить до 15 октября т.г. Временное положение о переводном и простом векселе и Временный порядок расчетов векселями банков-нерезидентов Республики Казахстан.
2. Министерству финансов совместно с Национальным Банком Республики Казахстан и Алматинской фондовой биржей на основании принятых положений до 20 октября т.г. разработать порядок учета операций с векселями на предприятиях и их налогообложения.
3. Разрешить в порядке эксперимента ГАО "Экибастузкомир" осуществлять расчеты за отгруженную продукцию с предприятиями России векселями Тверьуниверсалбанка через уполномоченный банк "Угольбанк" после разработки вышеуказанных документов.
Премьер-министр