Кейбiр санаттағы зейнеткерлердiң әлеуметтiк қорғалуын жақсарту және оларды материалдық жағынан қолдау туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-министрiнiң өкiмi 16 қараша 1994 ж. N 457-ө. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2006.07.07. N 646 Қаулысымен
Қазақстан Республикасының экономикасын дамытуға зор жеке үлес қосқан кейбiр санаттағы зейнеткерлердiң (тiзбе қоса берiлiп отыр) әлеуметтiк қорғалуын жақсарту және оларды материалдық жағынан қолдау мақсатында:
1. Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлiгi, Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi жанындағы емдеу-сауықтыру бiрлестiгi осы құрамдағы зейнеткерлердi зейнеткерлiкке шыққанға дейiн өздерi емделген емдеу-алдын алу мекемелерiнiң тиiстi бөлiмшелерi мен үшiншi терапевтiк бөлiмшесiне тiркесiн.
2. Облыстардың, Алматы, Ленинск қалаларының әкiмдерiне, Қазақстан Республикасы Президент Аппараты мен Министрлер Кабинетiнiң Шаруашылық Басқармасына:
алынатын зейнетақы мөлшерiнде жыл сайынғы бiр жолғы жәрдемақы және жерлеуге сол мөлшерде жәрдемақы төлеу түрiнде материалдық қолдау көрсету үшiн жергiлiктi бюджет қаражаты есебiнен қажеттi қаражат iздеп табу;
зейнеткерлердiң айына 20 сағатқа дейiн автомобильдер шақыртуына рұқсат беру;
азық-түлiк (көкөнiс) ассортиментi және қызмет көрсету мәдениетi бойынша тапсырыс-столдары арқылы азық-түлiкпен қамтамасыз етуде тиiстi жағдайлар жасау;
зейнеткерлерге үнемi қамқорлық жасап, олардың әлеуетiн және республиканы мемлекеттiк-шаруашылық жағынан басқару тәжiрибесiн пайдалану, оларды салтанаттарға, мерейтойлар мен басқа да мерекелiк шараларға шақыру ұсынылсын.
3. Аталған шаралардың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгiне жүктелсiн.
Премьер-министрi

Об улучшении социальной защищенности и материальной поддержки пенсионеров некоторых категорий
Распоряжение Премьер-министра Республики Казахстан от 16 ноября 1994 г. N 457-p. Утратило силу постановлением Правительства РК от 7 июля 2006 года N 646
Сноска. Распоряжение Премьер-министра Республики Казахстан от 16 ноября 1994 г. N 457-p утратило силу постановлением Правительства РК от 7 июля 2006 года N  646 .
В целях улучшения социальной защищенности и материальной поддержки пенсионеров некоторых категорий (перечень прилагается), внесших большой личный вклад в развитие экономики Республики Казахстан:
1. Министерству здравоохранения Республики Казахстан, Лечебно-оздоровительному объединению при Кабинете Министров Республики Казахстан прикрепить данный контингент к соответствующим подразделениям лечебно-профилактических учреждений и третьему терапевтическому отделению, в которых лечились до выхода на пенсию.
2. Рекомендовать главам областных, Алматинской, Ленинской городских администраций, Хозяйственному Управлению при Президенте Республики Казахстан:
изыскать необходимые ассигнования за счет средств местного бюджета для материальной поддержки в виде выплаты ежегодного разового пособия в размере получаемой пенсии и в таком же размере пособия на погребение;
разрешить пенсионерам осуществлять вызов автомобилей до 20 часов в месяц;
создать соответствующие условия в продовольственном обеспечении через столы-заказы по ассортименту продуктов (овощей) и культуре обслуживания;
проявлять постоянную заботу о пенсионерах с использованием их потенциала и опыта в государственно-хозяйственном управлении республикой, и приглашением на торжества, юбилеи и другие праздничные мероприятия.
3. Контроль за выполнением указанных мер возложить на Министерство социальной защиты населения Республики Казахстан.
Премьер-министр