Жасанды алмас және оның негiзiнде бұйымдар өндiрiсiн құру туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-министрi Бiрiншi орынбасарының Өкiмi 13 қыркүйек 1994 ж. N 4-30-ө
Қазақстан Республикасында жасанды алмас және оның негiзiнде бұйымдар өндiрiсiн құру мақсатында:
1. "Жезқазғантүстiметалл" акционерлiк қоғамы (Урумов Т.М.) "Скаббард-Алатау" корпорациясымен (Хурин М.С.) бiрлесе отырып Россия Федерациясының "Дайм" акционерлiк қоғамына кейiннен Қазақстан Республикасы Өнеркәсiп және сауда министрлiгi жанындағы мемлекеттiк сыртқы сауда компанияларының бiрi арқылы 1994 жылдың қыркүйегiнде шет елге сатуға ұқсату және осмий 187 изотопын алу үшiн құрамында осмий бар екi жүз тонна қорғасын шламдарын жiберсiн.
2. Осы өкiмнiң орындалуына бақылау жасау Қазақстан Республикасы Премьер-министрiнiң орынбасары Ғ.Ә.Әбiлсейiтовке жүктелсiн.
Премьер-министрдiң
бiрiншi орынбасары

О получении изотопа осмия
Распоpяжение Пеpвого заместителя Пpемьеp-министpа Республики Казахстан от 13 сентябpя 1994 г. N 4-30
В целях создания производства искусственных алмазов и изделий на их основе в Республике Казахстан:
1. Акционерному обществу "Жезказганцветмет" (Урумову Т.М.) совместно с корпорацией "Скаббард-Ала-Тау" (Хурину М.С.) направить в акционерное общество "ДАЙМ" Российской Федерации 200 тонн осмийсодержащих свинцовых шламов для их переработки и получения
изотопа осмия 187, для последующей продажи за рубеж через одну из
государственных внешнеторговых компаний при Министерстве
промышленности и торговли Республики Казахстан в сентябре 1994
года.
2. Контроль за исполнением настоящего распоряжения возложить на
заместителя Премьер-министра Республики Казахстан Абильсиитова Г.А.
Первый заместитель
Премьер-министра