Дүниежүзiлiк Банктiң заем жөнiндегi келiсiмдері туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-министрiнiң 1995 жылғы 30 қаңтардағы N 35-р Өкiмi
Қаржы секторын және кәсiпорындар секторын дамытуға арналған Дүниежүзiлiк Банктiң заем жөнiндегi келiсiмiн Дүниежүзiлiк Банктiң Атқарушы директорлар Кеңесiне дер кезiнде ұсыну мақсатында, сондай-ақ Қазақстан Республикасы мен Халықаралық Қайта құру және даму банкi арасындағы 1995 жылғы 14 қаңтардағы келiссөздердiң келiсiлген Хаттамасына сәйкес:
1. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi 1995 жылға арналған мемлекеттiк бюджеттi бекiткенде және оны нақтылау процесiнде Оңалту трастының 1995 жылы жұмыс iстеуi үшiн қажеттi қаражат көздейтiн болсын.
2. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгiмен, Меммүлiккомымен, Әдiлетминiмен және Ұлттық Банкiмен келiсе отырып үстiмiздегi жылдың 20 ақпанына дейiнгi мерзiмде Оңалту трастын құру туралы Қазақстан Республикасы Президентi Жарлығының жобасын және Келiс сөздер Хаттамасында көрсетiлген тәртiп пен шарттар бойынша жасалған Оңалту трасты Жарғысының жобасын белгiленген тәртiппен Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетiне енгiзсiн.
3. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi бiр ай мерзiмде Қазақстан Республикасының Үкiметi атынан Қаржы министрлiгi мен Ұлттық Банкi арасында аралық заем туралы келiсiмге қол жеткiзсiн.
4. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкiсiне мейлiнше қысқа мерзiмде:
Дүниежүзiлiк Банкпен келiсiлген ұзақ мерзiмдi төлемдер жүйесiнiң негiзгi параметрлерi бойынша шешiм қабылдау;
жобаны жүзеге асыру жөнiнде 3 адамнан тұратын топ (бөлiм) құру;
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi мен тиiстi коммерциялық банктер арасында заем бөлiктерi туралы келiсiмдердiң уақытында жасалуына дайындық шараларын жүргiзу ұсынылсын.
5. Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгi Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң комитеттерiмен бiрге "Банкроттық туралы" Заңды борыштық мiндеттемелердi соттық емес реттеу жөнiндегi, сондай-ақ Оңалту трастының табысы жұмыс iстеуiне қажеттi құқықтық және нормативтiк ережелердi енгiзудi ескере отырып, шұғыл түрде қайта қарап, жетiлдiретiн болсын.
6. Қазақстан Республикасының Меммүлiккомы 10 күндiк мерзiмде еңбекке ақы төлеудiң бекiтiлген қоры шегiнде жобаны жүзеге асыру жөнiнде құрамында кем дегенде 2 адам бар топ (бөлiм) құрсын.
7. Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгi 10 күндiк мерзiмде еңбекке ақы төлеудiң бекiтiлген қоры шегiнде жобаны жүзеге асыру жөнiнде бөлiм құрсын, сондай-ақ оқу турлары бағдарламаларының орындалуына жауапты басқарманы белгiлесiн.

О соглашениях по займу Всемирного Банка
Распоряжение Премьер-министра Республики Казахстан от 30 января 1995 г. N 35-р
В целях своевременного представления соглашений по займу Всемирного Банка для развития финансового сектора и сектора предприятий на Совет исполнительных директоров Всемирного банка, а также в соответствии с согласованным Протоколом переговоров между Республикой Казахстан и Международным Банком Реконструкции и Развития от 14 января 1995 г.:
1. Министерству финансов Республики Казахстан при утверждении государственного бюджета на 1995 год и в процессе его уточнения предусматривать соответствующие средства на функционирование Реабилитационного траста в 1995 году.
2. Министерству финансов Республики Казахстан по согласованию с Министерством экономики, Госкомимуществом, Минюстом и Нацбанком Республики Казахстан в срок до 20 февраля т.г. внести в Кабинет Министров Республики Казахстан в установленном порядке проект Указа Президента Республики Казахстан о создании Реабилитационного траста и проект его Устава в порядке и на условиях, определенных Протоколом переговоров.
3. Министерству финансов Республики Казахстан в месячный срок достичь соглашения о промежуточном займе между Правительством, в лице Министерства финансов, и Нацбанком Республики Казахстан.
4. Рекомендовать Нацбанку Республики Казахстан в возможно сжатые сроки:
принять решение по основным параметрам системы долгосрочных платежей, согласованных с Всемирным Банком;
образовать группу (отдел) по реализации проекта в составе 3 человек;
принять подготовительные меры к своевременному заключению соглашений о подзаймах между Нацбанком Республики Казахстан и соответствующими коммерческими банками.
5. Министерству юстиции Республики Казахстан проработать незамедлительно с комитетами Верховного Совета Республики Казахстан проект Закона "О банкротстве", имея в виду включить в него правовые и нормативные положения по внесудебному урегулированию долговых обязательств, а также необходимые для успешной деятельности Реабилитационного траста.
6. Госкомимуществу Республики Казахстан в 10-дневный срок образовать группу (отдел) по реализации проекта в составе не менее двух человек в пределах утвержденного фонда оплаты труда.
7. Министерству экономики Республики Казахстан в 10-дневный срок образовать отдел по реализации проекта в пределах утвержденного фонда оплаты труда, а также определить управление, ответственное за осуществление программы учебных туров.

8. Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгi екi апта мерзiмде Меммүлiккомымен және Қаржы министрлiгiмен келiсе отырып, Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетiне Келiссөздердiң келiсiлген Хаттамасында белгiленген шарттарды сақтай отырып, Кәсiпорындарды қайта құру жөнiнде Комитет (Агенттiк) құру туралы ұсыныс енгiзсiн.
9. Заемның құраластары үшiн мыналар жауапты деп белгiленсiн:
Оңалту трасты бойынша - Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi;
жекешелендiру бойынша - Қазақстан Республикасының Меммүлiккомы;
оқу турларын ұйымдастыру мен кәсiпорындарды қайта құру бойынша - Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгi;
төлем жасау жүйесi, коммерциялық банкiлердi дамыту және банкiлердi қадағалауды жақсарту бойынша - Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi (келiсу бойынша).
10. Заемды жүзеге асыруға қатыстырылған ведомстволардың қызметiн үйлестiруге Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгi жауапты деп белгiленсiн.
11. Осы өкiмнiң орындалуына бақылау жасау Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң Iс Басқармасына жүктелсiн.
Премьер-министр

8. Министерству экономики в двухнедельный срок по согласованию с Госкомимуществом и Министерством финансов Республики Казахстан внести в Кабинет Министров Республики Казахстан предложения по созданию Комитета (Агентства) по реорганизации предприятий с соблюдением условий, определенных согласованным протоколом переговоров.
9. Установить, что ответственными за компоненты займа являются:
по Реабилитационному трасту - Министерство финансов Республики Казахстан;
по приватизации - Госкомимущество Республики Казахстан;
по организации учебных туров и реорганизации предприятий - Министерство экономики Республики Казахстан;
по платежной системе, развитию коммерческих банков и улучшению банковского надзора - Нацбанк Республики Казахстан (по согласованию).
10. Установить, что ответственным за координацию деятельности задействованных в его осуществлении ведомств является Министерство экономики Республики Казахстан.
11. Контроль за исполнением настоящего распоряжения возложить на Управление Делами Кабинета Министров Республики Казахстан.
Премьер-министр