Мұнайгаз кешенiн дамыту бағдарламасы туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-министрiнiң 1995 жылғы 22 ақпандағы N 76-р Өкiмi
1. Мұнай және газ өнеркәсiбi министрлiгi ұсынған Мұнайгаз кешенiн дамыту бағдарламасы  мақұлдансын.
2. Саланың дамуын белгiлейтiн, сондықтан да маңыздылығына қарай жоғары мемлекеттiк басылымдылығы бар жобалар деп мыналар танылсын:
"маңғыстау мұнай өңдеу зауытын салу"
"Жаңажол газ өңдеу зауытын қайта жаңарту"
"Шымкент мұнай өңдеу зауытын жаңғырту"
(каталитикалық крекинг қондырғысының құрылысын аяқтау).
"Атырау мұнай өңдеу зауытын қайта жаңарту"
"экспорттық мұнай желiсiн салу" (Каспий Құбыржелiсi
Консорциумының жобасы)
"Батыс Қазақстан-Құмкөл мұнай желiсiн салу"
"Өзен кен орнын қалпына келтiру"
Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгi аталған обаларды әзiрленiп жатқан Стратегиялық маңызы бар және инфрақұрылымобъектiлерi бойынша мемлекеттiк инвестициялар бағдарламасына қосатын болсын.
3. Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгi аталғанБағдарламада перспективалы жоспарлардың бiрi ретiнде мынадай жобаларды қамтитын магистральды газ құбырының желiсiн дамытудыкөздейтiн болсын:
"Қарашығанақ-Ақтөбе-Ақмола"
"Қостанай-Көкшетау"
"Өр-Тобыл"
"Шалқар-Ленинск-Қызылорда-Түркiстан"
"Перопавл-Қарағанды"
"Павлодар-Қарағанды"
Қазақстан Республикасының Мұнай және газ өнеркәсiбi министрлiгi Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгiне аталған жобалардың техникалық-экономикалық негiздемесiн беретiн болсын.
Премьер-министр

О Программе развития нефтегазового комплекса
Распоряжение Премьер-министра Республики Казахстан от 22 февраля 1995 г. N 76-р
1. Одобрить представленную Министерством нефтяной и газовой
промышленности Программу развития нефтегазового комплекса.
2. Признать в качестве проектов, определяющих развитие
отрасли и по сему имеющих высший государственный приоритет,
следующие:
"Строительство Мангистауского нефтеперерабатывающего завода"
"Реконструкция Жанажольского газоперерабатывающего завода"
"Модернизация Шымкентского нефтеперерабатывающего завода"
(завершение строительства установки каталитического крекинга)
"Реконструкция Атырауского нефтеперерабатывающего завода"
"Строительство экспортного нефтепровода" (проект Каспийского
Трубопроводного Консорциума)
"Строительство нефтепровода Западный Казахстан-Кумколь"
"Реабилитация месторождения Узень"
Министерству экономики Республики Казахстан включить указанные
проекты в разрабатываемую Программу государственных инвестиций по
объектам стратегического значения и инфраструктуры.
3. Министерству экономики Республики Казахстан предусмотреть
в названной Программе в качестве одной из перспективных целей
развитие сети магистральных газопроводов, включающей следующие
проекты:
"Карачаганак-Актюбинск-Акмола"
"Кустанай-Кокшетау"
"Орь-Тобол"
"Челкар-Ленинск-Кзыл-Орда-Туркестан"
"Петропавловск-Караганда"
"Павлодар-Караганда"
Министерству нефтяной и газовой промышленности Республики
Казахстан представить в Министерство экономики Республики Казахстан
технико-экономическое обоснование данных проектов.
Премьер-министр