Мемлекеттiк өкiмет және басқару органдарының, сондай-ақ мемлекеттiк кәсiпорындар басшыларының мемлекеттiк емес нысанындағы шаруашылық жүргiзушi субъектiлермен өзара қарым-қатынасын тәртiпке келтiру туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң Өкiмi 1995 жылғы 6 маусым N 210-ө
Мемлекеттiк өкiмет және басқару органдарының, сондай-ақ мемлекеттiк кәсiпорындар басшыларының мемлекеттiк емес меншiк нысанындағы шаруашылық жүргiзушi субъектiлермен өзара қарым- қатынасын тәртiпке келтiру мақсатында;
1. Министрлер, мемлекеттiк комитеттердiң төрағалары, облыстардың, Алматы және Ленинск қалаларының әкiмдерi "Қазақ ССР-iнде кәсiпкерлiктi және шаруашылық қызметiнiң еркiндiгiн дамыту туралы" Қазақ ССР Заңының мемлекеттiк өкiмет және басқару органдары басшыларының көрсетiлген органдарда жұмыс iстеген кезiнде кәсiпкерлiкпен шұғылдануына тыйым салу бөлігiндегi 8-тармағындағы талаптардың орындалуын қамтамасыз етсiн.
2. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетi органдарының келiсiмiнсiз мемлекеттiк кәсiпорындардың делдалдық және коммерциялық қызмет жүргiзетiн құрылымдарға қатысуына және құруға жол берiлмейдi деп саналсын.
Аталған тұрпаттағы кәсiпорындарға қазiргi кезде мемлекеттiк басқару органдары құрылтайшы және қатысушы болып табылатын кәсiпорындар мен ұйымдар берiлген және уақытша пайдалануға ұсынылған мүлiктi қайтарып, бұл құрылымдардың құрамынан шығатын болсын.
3. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетi:
үйлер, ғимараттар, құрал-жабдықтар түрiнде салынатын салымдардың есепке алынуын және олардың одан әрi пайдаланылуын қамтамасыз етсiн:
мемлекеттiк кәсiпорындар мен ұйымдардың, комитеттiң және оның жергiлiктi органдарының келiсiмiнсiз жасаған-мүлiктi жалға алу шарттарын, белгiленген тәртiппен бұзсын.
4. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк қаржы бақылау комитетi осы өкiмнiң орындалу барысына бақылау жасасын.
Осы өкiмнiң орындалуына жеке жауапкершiлiк Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетi төрағасына /Қалмырзав С.С./ жүктелсiн.
Орындалуы жөнiнде үстiмiздегi жылдың 1 шiлдесiнде, 1 тамызында мәлiмдесiн.
Премьер-министр

Об упоpядочении взаимоотношений pуководителей оpганов госудаpственной власти и упpавления, госудаpственных пpедпpиятий c хозяйствующими субъектами негосудаpственной фоpмы собственности
Распоpяжение Пpемьеp-министpа Республики Казахстан от 6 июня 1995 г. N 210-p
В целях упорядочения взаимоотношений руководителей органов государственной власти и управления, а также государственных предприятий с хозяйствующими субъектами негосударственной формы собственности:
1. Министрам, председателям государственных комитетов, главам областных, Алматинской и Ленинской городских администраций обеспечить выполнение требования статьи 8 Закона Казахской ССР Z901600_ "О свободе хозяйственной деятельности и развитии предпринимательства в Казахской ССР" в части запрещения предпринимательства руководителям органов государственной власти и управления в течение их работы в указанных органах.
2. Считать недопустимым учреждение и участие государственных предприятий в формированиях, осуществляющих посредническую и коммерческую деятельность без согласия органов Государственного комитета Республики Казахстан по управлению государственным имуществом.
Государственным органам управления, предприятиям и организациям, являющимся в настоящее время учредителями и участниками предприятий указанного типа, выйти из состава этих структур с возвратом переданного и предоставленного во временное пользование имущества.
3. Государственному комитету Республики Казахстан по управлению государственным имуществом:
обеспечить учет взимаемых вкладов в виде зданий, сооружений, оборудования и определить порядок их дальнейшего использования;
расторгнуть в установленном порядке договора имущественного найма, заключенные государственными предприятиями и организациями без согласования с Комитетом и его органами на местах.
4. Государственному комитету финансового контроля Республики Казахстан установить контроль за ходом исполнения настоящего распоряжения.
Персональную ответственность за исполнение настоящего распоряжения возложить на Председателя Государственного комитета Республики Казахстан по управлению государственным имуществом (Калмурзаев С.С.).
Об исполнении доложить к 1 июля, 1 августа т.г.
Премьер-министр