Денсаулық сақтауды реформалау жөнiнде комиссия құру туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-министрiнiң Өкiмi 1995 жылғы 1 тамыздағы N 270
Қазақстан Республикасының Президентi Н.Назарбаевтың 1995
жылғы 3 шiлдедегi тапсырмасын жүзеге асыру мақсатында:
1. Денсаулық сақтауды реформалау жөнiнде мынадай құрамда
тұрақты жұмыс iстейтiн комиссия құрылсын:
Тасмағамбетов И.Н.       - Қазақстан Республикасы
Премьер-министрiнiң орынбасары
(төраға)
Девятко В.Н.             - Қазақстан Республикасының Денсаулық
сақтау министрi (төрағаның
орынбасары)
Добрица В.П.             - Қазақстан Республикасы Министрлер
Кабинетi Аппаратының Iшкi саясат
бөлiмi меңгерушiсiнiң орынбасары
(төрағаның орынбасары)
Дерновой А.Г.            - Қазақстан Республикасы Денсаулық
сақтау министрiнiң орынбасары,
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттiк санитарлық бас
дәрiгерi (хатшы)
Комиссия мүшелерi:
Әбiлқасымов Е.Ә.         - Жәйрем-Атасу еркiн экономикалық
аймағының Мемлекеттiк мiндеттi
медициналық сақтандыру қорының
директоры
Ақанов Ә.А.              - Қазақстан Республикасы Денсаулық
сақтау министрлiгiнiң Медициналық
кадрлар даярлау және олармен жұмыс
iстеу бас басқармасының бастығы
Әлиев М.Ә.               - Қазақстан Республикасы Денсаулық
сақтау министрлiгiнiң А.Н.Сызғанов
атындағы Хирургия ғылыми орталығының
директоры, Ұлттық ғылым
академиясының академигi
Алдашев А.А.             - Қазақ дәрiгерлер бiлiмiн жетiлдiру
институтының ректоры
Антонова Л.П.            - "Дарис" қазақ-американ бiрлескен
оқу-емдеу кәсiпорынының бас
директоры (келiсiм бойынша)
Арыстанова С.Н.          - Қазақстан Республикасы Денсаулық
сақтау министрлiгiнiң Денсаулық
сақтау экономикасы бас
басқармасының бастығы
Балмұханов С.Б.          - Қазақстан Республикасы Ұлттық
ғылым академиясының медицина
бөлiмiнiң академик-хатшысы
Бутина М.С.              - Республикалық медицина
қызметкерлерi кәсiподақ
комитетiнiң төрағасы (келiсiм бойынша)
Дүйсекеев А.Д.           - Қазақстан Республикасы Денсаулық
сақтау министрiнiң бiрiншi орынбасары
Дүрiмбетов Е.Е.          - Алматы облыстық денсаулық сақтау
басқармасының бастығы
Есбергенов С.Т.          - Қазақстан Республикасы Министрлер
Кабинетi Аппаратының Iшкi саясат
бөлiмiнiң референтi
Жүзжанов О.Т.            - Қазақстан Республикасы Денсаулық
сақтау министрлiгiнiң Республикалық
денсаулық сақтау iсiнде медициналық
және экономикалық проблемалар
ғылыми орталығының директоры
Заика А.А.               - Қазақстан Республикасы Денсаулық
сақтау министрлiгiнiң Ана мен
балаға медициналық көмек ұйымдас.-
тыру бас басқармасының бастығы
Iзмұхамбетов Т.Ә.        - Республикалық медицина училищесiнiң
директоры
Камалиев М.А.            - Алматы медицина институтының
әлеуметтiк гигиена және денсаулық
сақтауды ұйымдастыру кафедрасының
меңгерушiсi
Катков А.Л.              - Қостанай облыстық психология
ауруханасының Мемлекеттiк акционерлiк
менталды медицина кәсiпорынының
директоры
Қожаханов К.К.           - Алматы мемлекеттiк медицина
институтының проректоры
Коробейников А.И.        - Қазақстан Республикасы Еңбек
министрiнiң орынбасары
Красников В.Н.           - Республикалық санитарлық.-
эпидемиология станциясы бас
дәрiгерiнiң орынбасары
Құлмағамбетов И.Р.       - Алматы медицина институтының
кафедра меңгерушiсi
Құлжанов М.К.            - Қазақстан Республикасы Денсаулық
сақтау министрiнiң орынбасары
Мырзабеков О.М.          - Республикалық "Стомотология"
ғылыми-өндiрiстiк бiрлестiгiнiң
директоры
Мусин Е.М.               - Қазақстан Республикасы Денсаулық
сақтау министрлiгiнiң Медициналық
көмек ұйымдастыру бас басқармасының
бастығы
Новиков А.В.             - Шығыс Қазақстан облыстық денсаулық
сақтау департаментi бастығының
орынбасары
Нұрғалиева Е.Н.          - Қазақстан Республикасы Әдiлет
министрiнiң орынбасары
Садықова А.Б.            - Қазақстан дәрiгерлерi мен
провизорлары ассоциациясының
президентi, "Өмiр үшiн" медициналық
газетiнiң бас редакторы
Смағұлов Қ.М.            - Қазақстан Республикасы Экономика
министрiнiң бiрiншi орынбасары
Сұлтанов С.Е.            - "Медполимер" акционерлiк қоғамының
бас директоры, Павлодар қаласы
Тоқсейiтов Р.К.          - Қазақстан Республикасы Қаржы
министрiнiң орынбасары
Шарманов Т.Ш.            - Қазақстан Республикасы Ұлттық
ғылым академиясының Тағамның аймақтық
проблемалары ғылыми орталығының
директоры, Ұлттық ғылым
академиясының академигi
Үрмұрзина Г.Ғ.           - Алматы қалалық денсаулық сақтау
басқармасының бастығы

О создании комиссии по реформе здравоохранения
Распоряжение Премьер-министра Республики Казахстан от 1 августа 1995 г. N 270-р
В целях реализации поручения Президента Республики Казахстан
Н.Назарбаева от 3 июля 1995 года:
1. Создать постоянно действующую комиссию по реформе
здравоохранения в следующем составе:
Тасмагамбетов И.Н  -  Заместитель Премьер-министра Республики
Казахстан (председатель)
Девятко В.Н.       -  Министр здавоохранения Республики
Казахстан (заместитель председателя)
Добрица В.П.       -  заместитель заведующего Отделом
внутренней политики Аппарата Кабинета
Министров Республики Казахстан
(заместитель председателя)
Дерновой А.Г.      -  заместитель Министра здравоохранения
Республики Казахстан, Главный
государственный санитарный врач
Республики Казахстан (секретарь)
Члены комиссии:
Абылкасымов Е.А    -  директор Государственного фонда
обязательного медицинского
страхования Джайрем-Атасуской свободной
экономической зоны
Аканов А.А.        -  начальник Главного управления подготовки
к работе с медицинскими кадрами
Министерства здравоохранения Республики
Казахстан
Алиев М.А.         -  директор Научного центра хирургии имени
А.Н.Сызганова Министерства
здравоохранения, академик Национальной
академии наук Республики Казахстан
Алдашев А.А.       -  ректор Казахского института
усовершенствования врачей
Антонова Л.П.      -  генеральный директор совместного
казахско--американского учебно-лечебного
предприятия "Дарис" (по согласованию)
Арыстанова С.Н.    -  начальник Главного управления экономики
здравоохранения Республики Казахстан
Балмуханов С.Б     -  академик-секретарь медицинского отделения
Национальной академии наук Республики
Казахстан
Бутина М.С.        -  председатель Республиканского комитета
профсоюза медицинских работников
(по согласованию)
Дуйсекеев А.Д.     -  первый заместитель Министра
здравоохранения Республики Казахстан
Дурумбетов Е.Е.    -  начальник Алматинского
облздравуправления
Есбергенов С.Т.    -  референт Отдела внутренней политики
Аппарата Кабинета Министров Республики
Казахстан
Жузжанов О.Т       -  директор Республиканского научного центра
медицинских и экономических проблем в
здравоохранении Министерства
здравоохранения Республики Казахстан
Заика А.А.         -  начальник Главного управления организации
медицинской помощи матери и ребенка
Министерства здравоохранения Республики
Казахстан
Измухамбетов Т.А.  -  директор Республиканского медицинского
училища
Камалиев М.А.      -  заведующий кафедрой социальной гигиены
и организации здравоохранения Алматинского
медицинского института
Катков А.Л         -  директор Государственного акционерного
предприятия ментальной медицины
Кустанайской областной психиатрической
больницы
Кожаханов К.К.     -  проректор Алматинского государственного
медицинского института
Коробейников А.И.  -  заместитель Министра труда Республики
Казахстан
Красников В.Н.     -  заместитель главного врача
Республиканской санитарно-
эпидемиологической станции
Кулмагамбетов И.Р  -  заведующий кафедрой Алматинского
медицинского института
Кульжанов М.К.     -  заместитель Министра здравоохранения
Республики Казахстана
Мырзабеков О.М.    -  директор Республиканского научно-
-производственного объединения
"Стоматология"
Мусин Е.М.         -  начальник Главного управления организации
медицинской помощи Министерства
здравоохранения Республики Казахстан
Новиков А.В.       -  заместитель начальника Южно-
Казахстанского областного департамента
здравоохранения
Нургалиева Е.Н.    -  заместитель Министра юстиции Республики
Казахстан
Садыкова А.Б.      -  президент Ассоциации врачей и провизоров
Казахстана, главный редактор медицинской
газеты "Ради жизни"
Смагулов К.М.      -  первый заместитель Министра экономики
Республики Казахстан
Султанов С.Е.      -  генеральный директор акционерного общества
"Медполимер", г.Павлодар
Токсеитов Р.К.     -  заместитель Министра финансов Республики
Казахстан
Шарманов Т.Ш       -  директор Научного центра региональных
проблем питания Национальной академии
наук Республики Казахстан
Урмурзина Г.Г.     -  начальник Алматинского горздравуправления

2. Комиссия:
бiр ай мерзiмде республикада денсаулық сақтауды реформалау
жоспарын бекiтсiн;
қажет болуына қарай министрлiктер мен ведомстволардың басқа да қызметкерлерiн жұмысқа тартуына рұқсат етiлсiн;
атқарылған жұмыс туралы тоқсан сайын Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетiне хабарлап тұрсын.
Премьер-министр

2. Комиссии:
в месячный срок утвердить план работы по реформе
здравоохранения в республике:
разрешить привлекать  к  работе по мере необходимости других
сотрудников министерств и ведомств:
о проделанной работе информировать Кабинет Министров
Республики Казахстан ежеквартально.
Премьер-министр