Қайталама шикiзатын жинау және жөндеу жөнiндегi қызмет аясында бәсекелестiктi дамыту, тауарлар рыногын ырықтандыру мен экономикалық өсудiң алғы шартын жасау туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрi бiрiншi орынбасарының 1995 жылғы 11 мамырдағы N 7-34-р өкімі
Қайталама шикiзатын жинау және жөндеу жөнiндегi қызмет аясында бәсекелестiктi дамыту, тауарлар рыногын ырықтандыру мен экономикалық өсудiң алғы шартын жасау мақсатында*:
1. "Қызылорда целлюлоза-картон зауыты", "Павлодар картон-рубероид зауыты" акционерлiк қоғамдарының, Алматы, Жезқазған, Қарағанды, Орал, Темiртау, Ақтөбе, Қызылорда және Семей өндiрiстiк-дайындаушы кәсiпорындарының Қазақстан Республикасының Баға және монополияға қарсы саясат жөнiндегi мемлекеттiк комитетi, Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгi, Өнеркәсiп және сауда министрлiгi, Құрылыс, тұрғын үй және аумақтарда құрылыс салу министрлiгi, Баспасөз және бұқаралық ақпарат министрлiгi мақұлдаған Қызылорда және Павлодар қалаларында қайталама шикiзатын жинау және өңдеу жөнiнде акционерлiк компаниялар (акционерлiк қоғамдар) құру туралы ұсынысы қабылдансын.
----------------------------
* Кен шығару, металлургиялық, металл өңдеу, химиялық
және мұнайхимиялық өндiрiстердiң қалдықтарынан басқа
Бағалы шикiзат ретiнде республика зауыттары мен фабрикаларында өңдеу үшiн қайталама ресурстарын жинау жөнiндегi технологиялық процестерге халықты және шаруашылық жүргiзушi субъектiлердi тарту аталған компаниялардың негiзгi мiндетi болып саналсын.
2. Қазақстан Республикасының Өнеркәсiп және суда министрлiгi Қызылорданың әкiмiмен және "Қызылорда целлюлоза-картон зауыты" акционерлiк қоғамымен бiрлесiп үстiмiздегi жылдың II тоқсанында Қызылорда қаласында республиканың оңтүстiк және батыс аймақтарында құрамында N 1 қосымшаға сәйкес өндiрiстiк-дайындаушы кәсiпорындар мен акционерлiк қоғамдары бар "Қазақ Қағазы" акционерлiк қоғамының базасында қайталама шикiзатын жинау және өңдеу жөнiнде құрылатын акционерлiк компания қатысушыларының ұйымдастыру жиналысын өткiзсiн.
3. Қазақстан Республикасының Құрылыс, тұрғын үй және аумақтарда құрылыс салу министрлiгi Павлодардың әкiмiмен және "Павлодар картон-рубероид зауыты" акционерлiк қоғамымен бiрлесiп бiр ай мерзiм iшiнде солтүстiк және оңтүстiк аймақтарда құрамында N 2 қосымшаға сәйкес өндiрiстiк-дайындаушы кәсiпорындар мен акционерлiк қоғамдар бар осы акционерлiк қоғамының базасында қайталама шикiзатын жинау және өңдеу жөнiнде акционерлiк компания құру жөнiнде ұйымдастыру жұмысын жүргiзсiн.
4. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетi:

О развитии конкуренции, либерализации товарных рынков и создания предпосылок экономического роста в сфере деятельности по сбору и переработке вторичного сырья
Распоряжение Первого заместителя Премьер-министра Республики Казахстан от 11 мая 1995 г. N 7-34-p
С целью развития конкуренции, либерализации товарных рынков и создания предпосылок экономического роста в сфере деятельности по сбору и переработке вторичного сырья: <*>
Сноска. За исключением отходов горно-добывающих, металлургических, металлообрабатывающих, химических и нефтехимических производств.
1. Принять предложение акционерных обществ: "Кзыл-Ординский целлюлозно-картонный завод", "Павлодарский картонно-рубероидный завод", производственно заготовительных предприятий: Алматинского, Жезказганского, Карагандинского, Уральского, Темиртауского, Актюбинского, Кзыл-Ординского и Семипалатинского, поддержанное Государственным Комитетом Республики Казахстан по ценовой и антимонопольной политике, Министерством экономики, Министерством промышленности и торговли, Министерством строительства, жилья и застройки территорий, Министерством печати и массовой информации Республики Казахстан, о создании в городах Кзыл-Орде и Павлодаре акционерных компаний (акционерных обществ) по сбору и переработке вторичного сырья.
Считать основной задачей указанных компаний вовлечение населения и хозяйствующих субъектов в технологический процесс по сбору вторичных ресурсов, как ценного сырья для переработки на заводах и фабриках республики.
2. Министерству промышленности и торговли Республики Казахстан совместно с Главой Кзыл-Ординской администрации и акционерным обществом "Кзыл-Ординский целлюлозно-картонный завод" во II квартале текущего года провести в г. Кзыл-Орде организационное собрание участников создаваемой акционерной компании по сбору и переработке вторичного сырья в южных и западных регионах республики на базе существующего акционерного общества "Казак Кагазы" в составе производственно-заготовительных предприятий и акционерных обществ согласно приложению 1.
3. Министерству строительства, жилья и застройки территорий совместно с Главой Павлодарской областной администрации и акционерным обществом "Павлодарский картонно-рубероидный завод" в месячный срок провести организационную работу по созданию акционерной компании по сбору и переработке вторичного сырья в северных и восточных регионах на базе этого акционерного общества в составе производственно-заготовительных предприятий и акционерных обществ согласно приложению 2.
4. Государственному комитету Республики Казахстан по управлению государственным имуществом:

кәсiпорындар мен акционерлiк қоғамдар акцияларының мемлекеттiк пакетiн аталған компаниялар құрамына кiретiн жаңадан құрылған акционерлiк компанияларына берсiн, олар кейiн 1995-1996 жылдары сату және сатып алу құқығын иеленетiн болсын.
Ескерту. 4-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚРҮ-нiң 1996.04.25. N 507 қаулысымен.
5. Қазақстан Республикасының Баға және монополияға қарсы саясат жөнiндегi мемлекеттiк комитетi Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгiмен, Энергетика және көмiр өнеркәсiбi министрлiгiмен бiрлесiп қайталама шикiзатын жинаумен және өңдеумен айналысатын кәсiпорындар үшiн электр энергиясы мен темiржол тасымалына тарифтердi азайту мүмкiндiгiн
қарастырсын.
6. Қазақстан Республикасының министрлiктерi мен ведомстволары,
облыстардың әкiмдерi аталған акционерлiк компанияларға
республика аумағында қайталама шикiзатын жинау және өңдеу
жүйесiн дамытуға, оның мемлекеттiк маңыздылығын ескере отырып,
көмек көрсететiн болсын.
Премьер-министрдiң
бiрiншi орынбасары
Қазақстан Республикасы
Премьер-министрi
бiрiншi орынбасарының
1995 жылғы 11 мамырдағы
7-34 өкiмiне
1 қосымша
Қызылорда қаласында қайталама шикiзатты жинау
және өңдеу жөнiндегi құрылатын акционерлiк
компанияның базалық қатысушы-кәсiпорындарының
Тiзбесi
"Қазақ Қағазы" АҚ (бас) Қызылорда қаласы
"Қызылорда целлюлоза-картон зауыты" АҚ
"Вторма" АҚ, Алматы қаласы
Талдықорған өндiрiстiк-дайындаушы кәсiпорны
Орал өндiрiстiк-дайындаушы кәсiпорны
Ақтөбе өндiрiстiк-дайындаушы кәсiпорны
Қостанай өндiрiстiк-дайындаушы кәсiпорны
Қарағанды өндiрiстiк-дайындаушы кәсiпорны
Темiртау өндiрiстiк-дайындаушы кәсiпорны
Жамбыл өндiрiстiк-дайындаушы кәсiпорны
Шымкент өндiрiстiк-дайындаушы кәсiпорны
Қызылорда өндiрiстiк-дайындаушы кәсiпорны
Ақтау өндiрiстiк-дайындаушы кәсiпорны
Атырау өндiрiстiк-дайындаушы кәсiпорны
Маңғыстау өндiрiстiк-дайындаушы кәсiпорны
"Баспагер" концернi, Алматы қаласы
Қазақстан Республикасы
Премьер-министрi
бiрiншi орынбасарының
1995 жылғы 11 мамырдағы
7-34 өкiмiне
2 қосымша
Павлодар қаласында қайталама шикiзатты жинау
және өңдеу жөнiндегi құрылатын акционерлiк
компанияның базалық қатысушы-кәсiпорындарының
Тiзбесi
"Павлодар картон-рубероид зауыты" АҚ (бас)
Павлодар өндiрiстiк-дайындаушы кәсiпорны
Өскемен өндiрiстiк-дайындаушы кәсiпорны
Семей өндiрiстiк-дайындаушы кәсiпорны
Көкшетау өндiрiстiк-дайындаушы кәсiпорны
Петропавл өндiрiстiк-дайындаушы кәсiпорны
Жезқазған өндiрiстiк-дайындаушы кәсiпорны
Ақмола өндiрiстiк-дайындаушы кәсiпорны

передать вновь созданным акционерным компаниям государственный пакет акций предприятий и акционерных обществ, вошедших в состав указанных компаний, с правом последующей продажи или выкупа в 1995-1996 годах;
разрешить выделить для продажи руководителям производственно-заготовительных предприятий и акционерных обществ пакет акций в размере 3 процентов от величины государственного пакета акций предприятия согласно постановлению Кабинета Министров Республики Казахстан от 31 января 1995 г. N 106 "Об утверждении временного положения о продаже государственного пакета акций руководителя акционерных обществ".
5. Государственному комитету Республики Казахстан по ценовой и антимонопольной политике совместно с Министерством транспорта и коммуникаций, Министерством энергетики и угольной промышленности Республики Казахстан рассмотреть возможность снижения тарифов на электрическую энергию и железнодорожные перевозки для предприятий, занятых сбором и переработкой вторичного сырья.
6. Министерствам и ведомствам Республики Казахстан, главам областных администраций оказывать указанным акционерным компаниям содействие в развитии сети сбора и переработки вторичного сырья на территории республики, имея ввиду ее государственную значимость.
Первый заместитель
Премьер-министра
Приложение 1
к распоряжению Первого заместителя Премьер-министра Республики Казахстан от 11 мая 1995 г. N 7-34-р
Перечень
базовых предприятий-участников
создаваемой акционерной компании по
сбору и переработке вторичных ресурсов в
г. Кзыл-Орде АО "Казак Кагазы" (головное), г. Кзыл-Орда АО "Кзыл-Ординский целлюлозно-картонный завод" АО "Вторма", г. Алматы Талдыкорганское производственно-заготовительное предприятие Уральское производственно-заготовительное предприятие Актюбинское производственно-заготовительное предприятие Кустанайское производственно-заготовительное предприятие Карагандинское производственно-заготовительное предприятие Темиртауское производственно-заготовительное предприятие Жамбылское производственно-заготовительное предприятие Шымкентское производственно-заготовительное предприятие Кзыл-Ординское производственно-заготовительное предприятие Актауское производственно-заготовительное предприятие Атырауское производственно-заготовительное предприятие Мангистауское производственно-заготовительное предприятие Концерн "Баспагер" г. Алматы
Приложение 2
к распоряжению Первого заместителя Премьер-министра Республики Казахстан от 11 мая 1995 г. N 7-34-р
Перечень
базовых предприятий-участников
создаваемой акционерной компании по
сбору и переработке вторичных ресурсов в
г. Павлодаре АО "Павлодарский картонно-рубероидный завод" (головное) Павлодарское производственно-заготовительное предприятие Усть-Каменогорское производственно-заготовительное предприятие Семипалатинское производственно-заготовительное предприятие Кокшетауское производственно-заготовительное предприятие Петропавловское производственно-заготовительное предприятие Жезказганское производственно-заготовительное предприятие Акмолинское производственно-заготовительное предприятие