Үкiмет комиссиясын құру туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң өкiмi 1996 жылға 11 наурыз N 0105
Интеграциялық процестердi дәйектi түрде тереңдету және бәрiнен бұрын кедендiк одақты қалыптастырудың екiншi кезеңiнiң бiрлескен шараларын орындауды қамтамасыз ету және Қазақстан Республикасы мен Ресей Федерациясы Үкiметтерi басшыларының қол жеткiзген
уағдаластықтарының жүзеге асырылуын бақылауды күшейту мақсатында:
1. Екiжақты өзара қарым-қатынастар проблемалары, Кеден одағын
қалыптастыру бойынша қазақстан-ресей уағдаластықтарының, шаралардың
орындалуын үйлестiру мен бақылау жөнiнде мына құрамда Үкiмет
комиссиясы құрылсын:
Есенғарин Н.Қ.           - Қазақстан Республикасы Премьер-
Министрiнiң бiрiншi орынбасары,
комиссия басшысы
Абдуллаев Қ.А.           - Қазақстан Республикасының Тәуелсiз
Мемлекеттер Достастығы елдерiмен
ынтымақтастық жөнiндегi мемлекеттiк
комитетiнiң төрағасы, комиссия
басшысының орынбасары
Қасымов А.Х.             - Қазақстан Республикасының Қорғаныс
министрi
Шөкеев Ө.Е.              - Қазақстан Республикасының
Экономика министрi
Сүлейменов Қ.Ш.          - Қазақстан Республикасының Iшкi
iстер министрi
Балғымбаев Н.Ө.          - Қазақстан Республикасының Мұнай
және газ өнеркәсiбi министрi
Школьник В.С.            - Қазақстан Республикасының Ғылым
және жаңа технологиялар министрi
Колпаков К.А.            - Қазақстан Республикасының Әдiлет
министрi
Своик П.В.               - Қазақстан Республикасының Баға
және монополияға қарсы саясат
жөнiндегi мемлекеттiк комитетiнiң
төрағасы
Мұқашев Ж.Ж.             - Қазақстан Республикасы Қаржы
министрiнiң бiрiншi орынбасары
Панов Ю.В.               - Қазақстан Республикасының Көлiк
және коммуникациялар министрiнiң
орынбасары
Романов В.И.             - Қазақстан Республикасының Халықты
әлеуметтiк қорғау министрiнiң
бiрiншi орынбасары
Оспанов Х.А.             - Қазақстан Республикасының Өнеркәсiп
және сауда министрiнiң орынбасары
Алесин В.И.              - Қазақстан Республикасы Сыртқы
iстер министрiнiң орынбасары
Дамитов Қ.Қ.             - Қазақстан Республикасының Ұлттық
Банкi төрағасының орынбасары
(келiсiм бойынша)
Юрьев А.Ф.               - Қазақстан Республикасы Энергетика
және көмiр өнеркәсiбi министрiнiң
орынбасары
2. Үкiмет комиссиясының жұмыс топтары мына құрамда құрылсын:
а) iзгiлiк және азаматтық iстердегi мемлекетаралық өзара
қарым-қатынас мәселелерi бойынша
Алесин В.И.              - Қазақстан Республикасы Сыртқы
iстер министрiнiң орынбасары
(топ жетекшiсi)
Нұрғалиева Е.Н.          - Қазақстан Республикасы Әдiлет
министрiнiң орынбасары
Гамарник Г.Н.            - Қазақстан Республикасы Бiлiм
министрiнiң бiрiншi орынбасары
Романов В.И.             - Қазақстан Республикасы Халықты
әлеуметтiк қорғау министрiнiң
бiрiншi орынбасары
Демин А.Б.               - Қазақстан Республикасы Әдiлет
министрлiгiнiң басқарма бастығы
б) қаржы-өндiрiстiк топтар мен өндiрiстiк ұлтаралық
корпорациялар құру мәселелерi бойынша
Оспанов Х.А.             - Қазақстан Республикасы Өнеркәсiп
және сауда министрiнiң орынбасары
(топ жетекшiсi)
Бегахметов Т.К.          - Қазақстан Республикасы Экономика
министрiнiң орынбасары
Иванов В.М.              - Қазақстан Республикасының Қаржы
министрлiгi Бас салық инспекциясы
бастығының бiрiншi орынбасары
Юрьев А.Ф.               - Қазақстан Республикасы Энергетика
және көмiр өнеркәсiбi министрiнiң
орынбасары
Удавенко С.Л.            - Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
Аппараты Өнеркәсiп саясаты
бөлiмiнiң меңгерушiсi
Ахметов Ф.И.             - Қазақстан Республикасының Экономика
министрлiгi басқарма бастығының
орынбасары
Мұқышев К.К.             - Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк
мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк
комитетi басқарма бастығының
орынбасары
в) сауда-экономикалық ынтымақтастық мәселелерi бойынша
Шөкеев Ө.Е.              - Қазақстан Республикасының Экономика
министрi (топ жетекшiсi)
Мұқашев Ж.Ж.             - Қазақстан Республикасы Қаржы
министрiнiң бiрiншi орынбасары
Шкляр В.В.               - Қазақстан Республикасы Кеден
комитетi төрағасының орынбасары
Оспанов Х.А.             - Қазақстан Республикасы Өнеркәсiп
және сауда министрiнiң орынбасары
Дамитов Қ.Қ.             - Қазақстан Республикасының Ұлттық
Банкi төрағасының орынбасары
(келiсiм бойынша)
г) жылу-энергетика кешенi мәселелерi бойынша
Юрьев А.Ф.               - Қазақстан Республикасы Энергетика
және көмiр өнеркәсiбi министрiнiң
орынбасары (топ жетекшiсi)
Бегин В.И.               - Қазақстан Республикасы Мұнай
және газ өнеркәсiбi министрiнiң
орынбасары
Бегахметов Т.К.          - Қазақстан Республикасы Экономика
министрiнiң орынбасары
Панов Ю.В.               - Қазақстан Республикасы Көлiк және
коммуникациялар министрiнiң
орынбасары
д) әскери-техникалық ынтымақтастық мәселелерi бойынша
Қасымов А.Х.             - Қазақстан Республикасының Қорғаныс
министрi (топ жетекшiсi)
Хитрин Ю.А.              - Қазақстан Республикасының Әскери
прокуроры (келiсiм бойынша)
Паршуков Ю.И.            - Қазақстан Республикасының Тәуелсiз
Мемлекеттер Достастығы елдерiмен
ынтымақтастық жөнiндегi мемлекеттiк
комитетi төрағасының орынбасары
Нұрғалиев Б.К.           - Қазақстан Республикасы Сыртқы
iстер министрiнiң орынбасары
Нұрғалиева Е.Н.          - Қазақстан Республикасы Әдiлет
министрiнiң орынбасары
Сизов А.П.               - Қазақстан Республикасы Жер
қатынастары және жерге орналастыру
жөнiндегi мемлекеттiк комитетiнiң
орынбасары
Тоғызбаев К.К.           - Қазақстан Республикасы Қорғаныс
министрлiгiнiң басқарма бастығы
Тәңiрбергенов С.Б.       - Қазақстан Республикасы Экономика
министрлiгiнiң басқарма бастығы
Айтқожаев А.А.           - Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк
мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк
комитетiнiң бөлiм бастығы
е) "Байқоңыр" кешенiнiң проблемалары жөнiнде
Қалыбаев А.А.            - Қазақстан Республикасының Ғылым және
жаңа технологиялар министрлiгi
жанындағы Ұлттық аэроғарыш
агенттiгiнiң бас директоры
(топ жетекшiсi)
Нұрғалиев Е.М.           - Қазақстан Республикасы Президентiнiң
Байқоңыр қаласындағы өкiлi
Демин А.Б.               - Қазақстан Республикасы Әдiлет
министрлiгiнiң басқарма бастығы
Тхостова Л.П.            - Қазақстан Республикасы Қаржы
министрлiгiнiң басқарма бастығы
Сеймұхамбетов Н.Ш.       - Қазақстан Республикасының Экономика
министрлiгi басқарма бастығының
орынбасары
Көбенбаев С.И.           - Қазақстан Республикасының Тәуелсiз
Мемлекеттер Достастығы елдерiмен
ынтымақтастық жөнiндегi мемлекеттiк
комитетiнiң бөлiм бастығы
ж) ғылыми-техникалық ынтымақтастық мәселелерi бойынша
Школьник В.С.            - Қазақстан Республикасының Ғылым
және жаңа технологиялар министрi
(топ жетекшiсi)
Жантикин Т.М.            - Қазақстан Республикасының Ғылым
және жаңа технологиялар министрлiгi
жанындағы Атом энергиясы жөнiндегi
агенттiктiң бас директоры
Черепнин Ю.С.            - Қазақстан Республикасы Ұлттық
ядролық орталығының бас директоры
Ерғожин Е.Е.             - Қазақстан Республикасының Ұлттық
ғылым академиясы Химия институтының
директоры
з) агроөнеркәсiп кешенiнiң мәселелерi бойынша
Романов А.Ф.             - Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрiнiң бiрiншi
орынбасары (топ жетекшiсi)
Байғабылов А.А.          - Қазақстан Республикасының Ауыл
шаруашылығы министрлiгi бас
басқармасының бастығы
Паненко В.М.             - Қазақстан Республикасының Ауыл
шаруашылығы министрлiгiнiң
басқарма бастығы
Тасқожин А.Ш.            - Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрлiгiнiң
басқарма бастығы
Дауылбаев О.Д.           - Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрлiгiнiң
басқарма бастығы

Об образовании Правительственной комиссии
Р а с п о р я ж е н и е Премьер-Министра Республики Казахстан от 11 марта 1996 г. N 105-р
В целях последовательного углубления интеграционных процессов и, прежде всего, обеспечения выполнения совместных мероприятий второго этапа формирования Таможенного союза и усиления контроля за реализацией договоренностей, достигнутых главами Правительств Республики Казахстан и Российской Федерации:
Образовать Правительственную комиссию по проблемам двусторонних
взаимоотношений, координации и контролю за выполнением
казахстанско-российских договоренностей, мероприятий по формированию
Таможенного союза в составе:
ИСИНГАРИН Н.К. - Первый заместитель Премьер-Министра Республики
Казахстан, руководитель комиссии
АБДУЛЛАЕВ К.А. - Председатель Государственного комитета
Республики Казахстан по сотрудничеству со
странами Содружества Независимых Государств,
заместитель руководителя комиссии
КАСЫМОВ А.Х.   - Министр обороны Республики Казахстан
ШУКЕЕВ У.Е.    - Министр экономики Республики Казахстан
СУЛЕЙМЕНОВ К.Ш.- Министр внутренних дел Республики Казахстан
БАЛГИМБАЕВ Н.У.- Министр нефтяной и газовой промышленности
Республики Казахстан
ШКОЛЬНИК В.С.  - Министр науки и новых технологий Республики
Казахстан
КОЛПАКОВ К.А.  - Министр юстиции Республики Казахстан
СВОИК П.В.     - Председатель Государственного комитета
Республики Казахстан по ценовой и
антимонопольной политике
МУКАШЕВ Ж.Д.   - первый заместитель Министра финансов
Республики Казахстан
ПАНОВ Ю.В.     - заместитель Министра транспорта и
коммуникаций Республики Казахстан
РОМАНОВ В.И.   - первый заместитель Министра социальной
защиты населения Республики Казахстана
ОСПАНОВ Х.А.   - заместитель Министра промышленности и
торговли Республики Казахстан
АЛЕСИН В.И.    - заместитель Министра иностранных дел
Республики Казахстан
ДАМИТОВ К.К.   - заместитель Председателя Национального Банка
Республики Казахстан
(по согласованию)
ЮРЬЕВ А.Ф.     - заместитель Министра энергетики и угольной
промышленности Республики Казахстан
2. Сформировать рабочие группы Правительственной комиссии в
следующем составе:
а) по вопросам межгосударственных взаимоотношений
в гуманитарных и гражданских делах
АЛЕСИН В.И.    - заместитель Министра иностранных дел
Республики Казахстан (руководитель группы)
НУРГАЛИЕВА Е.Н.- заместитель Министра юстиции Республики
Казахстан
ГАМАРНИК Г.Н.  - первый заместитель Министра образования
Республики Казахстан
РОМАНОВ В.И.   - первый заместитель Министра социальной
защиты населения Республики Казахстан
ДЕМИН А.Б.     - начальник управления Министерства юстиции
Республики Казахстан
б) по вопросам создания финансово-промышленных групп
и производственных транснациональных корпораций
ОСПАНОВ Х.А.   - заместитель Министра промышленности и
торговли Республики Казахстан (руководитель
группы)
БЕГАХМЕТОВ Т.К - заместитель Министра экономики Республики
Казахстан
ИВАНОВ В.М.    - первый заместитель начальника Главной
налоговой инспекции Министерства финансов
Республики Казахстан
ЮРЬЕВ А.Ф.     - заместитель Министра энергетики и угольной
промышленности Республики Казахстан
УДОВЕНКО С.Л.  - заведующий Отделом промышленной политики
Аппарата Правительства Республики Казахстан
АХМЕТОВ Ф.И.   - заместитель начальника управления
Министерства экономики Республики Казахстан
МУКУШЕВ К.К.   - заместитель начальника управления
Государственного комитета Республики Казахстан
по управлению государственным имуществом
в) по вопросам торгово-экономического сотрудничества
ШУКЕЕВ У.Е.    - Министр экономики Республики Казахстан
(руководитель группы)
МУКАШЕВ Ж.Д.   - первый заместитель Министра финансов
Республики Казахстан
ШКЛЯР В.В.     - заместитель Председателя Таможенного комитета
Республики Казахстан
ОСПАНОВ Х.А.   - заместитель Министра промышленности и торговли
Республики Казахстан
ДАМИТОВ К.К.   - заместитель Председателя Национального Банка
Республики Казахстан (по согласованию)
г) по вопросам топливно-энергетического комплекса
ЮРЬЕВ А.Ф.     - заместитель Министра энергетики и угольной
промышленности Республики Казахстан
(руководитель группы)
БЕГИН В.И.     - заместитель Министра нефтяной и газовой
промышленности Республики Казахстан
БЕГАХМЕТОВ Т.К.- заместитель Министра экономики Республики
Казахстан
ПАНОВ Ю.В.     - заместитель Министра транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
д) по вопросам военно-технического сотрудничества
КАСЫМОВ А.Х.   - Министр обороны Республики Казахстан
(руководитель группы)
ХИТРИН Ю.А.    - военный прокурор Республики Казахстан
(по согласованию)
ПАРШУКОВ Ю.И.  - заместитель Председателя Государственного
комитета Республики Казахстан по сотрудничеству
со странами Содружества Независимых Государств
НУРГАЛИЕВ Б.К. - заместитель Министра иностранных дел Республики
Казахстан
НУРГАЛИЕВА Е.Н.- заместитель Министра юстиции Республики
Казахстан
СИЗОВ А.П.     - заместитель Председателя Государстсвенного
комитета Республики Казахстан по земельным
отношениям и землеустройству
ТОГУЗБАЕВ К.К. - начальник управления Министерства обороны
Республики Казахстан
ТАНИРБЕРГЕНОВ  - начальник управления Министерства экономики
С.Б.             Республики Казахстан
АЙТХОЖАЕВ А.А. - начальник отдела Государстсвенного комитета
Республики Казахстан по управлению
государственным имуществом
е) по проблемам комплекса "Байконур"
КАЛЫБАЕВ А.А.  - генеральный директор Национального
аэрокосмического агентства при Министерстве
науки и новых технологий Республики
Казахстан (руководитель группы)
НУРГАЛИЕВ Е.М. - представитель Президента Республики
Казахстан в г. Байконыре
ДЕМИН А.Б.     - начальник управления Министерства юстиции
Республики Казахстан
ТХОСТОВА Л.П.  - начальник управления Министерства финансов
Республики Казахстан
СЕЙМУХАМБЕТОВ  - заместитель начальника управления
Н.Ш.             Министерства экономики Республики Казахстан
КУБЕНБАЕВ С.И. - начальник отдела Государственного комитета
Республики Казахстан по сотрудничеству со
странами Содружества Независимых Государств
ж) по вопросам научно-технического сотрудничества
ШКОЛЬНИК  В.С. - Министр науки и новых технологий Республики
Казахстан (руководитель группы)
ЖАНТИКИН Т.М.  - генеральный директор Агентства по атомной
энергии при Министерстве науки и новых
технологий Республики Казахстан
ЧЕРЕПНИН Ю.С.  - генеральный директор Национального ядерного
центра Республики Казахстан
ЕРГОЖИН Е.Е.   - директор института химии Национальной академии
наук Республики Казахстан
з) по вопросам агропромышленного комплекса
РОМАНОВ А.Ф.   - первый заместитель Министра сельского
хозяйства Республики Казахстан (руководитель
группы)
БАЙГАБУЛОВ А.А.- начальник главного управления Министерства
сельского хозяйства Республики Казахстан
ПАНЕНКО В.М.   - заместитель начальника главного управления
Министерства сельского хозяйства Республики
Казахстан
ТАСКУЖИН А.Ш.  - начальник управления Министерства сельского
хозяйства Республики Казахстан
ДАУЛБАЕВ О.Д.  - начальник управления Министерства сельского
хозяйства Республики Казахстан.

3. Бағыттар бойынша жұмыстардың орындалуына жауапты комиссия мүшелерiне, келiсiммен тиiстi министрлiктер мен мемлекеттiк комитеттердiң қызметкерлерiн тартуға құқық берiлсiн.
4. Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң 1994 жылғы 31 қазандағы N 442 және 1994 жылғы 2 желтоқсандағы N 486 өкiмдерiнiң күшi жойылған деп танылсын.
Премьер-Министр

3. Предоставить членам комиссии, ответственным за выполнение работ по направлениям, право привлекать, по согласованию, работников соответствующих министерств и государственных комитетов.
4. Признать утратившими силу распоряжения Премьер-Министра Республики Казахстан от 31 октября 1994 г. N 442 и от 2 декабря 1994 г. N 486.
Премьер-Министр