Канада кредитiн өтеу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң Өкiмi 1996 жылғы 25 сәуiрдегi N 196
Қазақстан Республикасының шетел кредиторы - Канада экспортын дамыту жөнiндегi корпорацияның алдындағы мiндеттемелерiн қамтамасыз ету мақсатында:
1. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Ақмола облысының "Армавир" совхозы мен "Аквест" бiрлескен кәсiпорнының комбайн сатып алу үшiн Канада экспортын дамыту жөнiндегi корпорация берген кредит бойынша мерзiмi өткен берешегiне өтем жасасын.
2. "Тұранбанк" қазақ акционерлiк банкi Тұранбанк, Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi және түпкi заем алушылар арасында республикалық бюджеттен аударылған қаражаттың сөзсiз қайтарылуына үш жақты келiсiм жасауды қамтамасыз етсiн. Үш жақты келiсiмге қол қойылмаған жағдайда заемшы-кәсiпорындардың осы мәселе жөнiндегi материалдары оларды банкрот деп тану үшiн сот органдарына тапсырылсын.
3. Ақмола облысының әкiмi облыс мұқтажына арнап тартылған Канада кредитiнiң бұдан былай уақтылы өтелуiн және облыс шаруашылықтарының республикалық бюджетке қаражатты сөзсiз қайтаруын қамтамасыз етсiн.
Премьер-Министр

О погашении канадского кредита
Р а с п о р я ж е н и е Премьер-Министра Республики Казахстан от 25 апреля 1996 г. N 196-р
В целях обеспечения обязательств Республики Казахстан перед иностранным кредитором - Корпорацией по развитию экспорта Канады:
1. Министерству финансов Республики Казахстан произвести погашение просроченной задолженности совхоза "Армавирский" и совместного предприятия "Аквест" Акмолинской области по кредитам, предоставленным Корпорацией по развитию экспорта Канады для закупа комбайнов.
2. Казахскому акционерному банку "Туранбанк" обеспечить заключение тройственных соглашений между Туранбанком, Министерством финансов Республики Казахстан и конечными заемщиками на предмет безусловного возврата отвлеченных из республиканского бюджета средств. В случае неподписания тройственных соглашений материалы предприятий-заемщиков по данному вопросу передать в судебные органы для признания их банкротами.
3. Акиму Акмолинской области обеспечить дальнейшее своевременное погашение канадского кредита, привлеченного для нужд области, и безусловный возврат хозяйствами области средств в республиканский бюджет.
Премьер-Министр