Салық заңдарын бұзу жағдайлары туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң Өкiмi 1996 жылғы 18 маусым N 285. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2006.07.07. N 646 Қаулысымен
Жергiлiктi жерлерде жергiлiктi атқарушы органдардың шешiмдерiмен қосымша алымдар мен төлемдердiң, соның iшiнде облыс, аудан аумағына кiргенi және жол жиегiндегi учаскедегi учаскелерге автокөлiк құралдарын қойғызғаны үшiн қолданылып жүрген заңға қайшы келетiн алымдар заңсыз енгiзiлуiмен салық заңдарын бұзу жағдайларының жиiленуiне байланысты:
1. Жергiлiктi атқарушы органдардың басшыларына салық заңына көзделмеген қосымша алымдар мен төлемдердi енгiзуге тыйым салынсын.
2. Қосымша алымдар мен төлемдердi заңсыз енгiзуге қатысты салық заңдарын бұзуды болдырмау және жою мақсатында Қазақстан Республикасының Бас салық инспекциясы жергiлiктi жерлерде тиiстi тексерулер жүргiзудi ұйымдастырсын.
Премьер-Министрдiң
орынбасары

О нарушении налогового законодательства
Р а с п о р я ж е н и е Премьер-Министра Республики Казахстан от 18 июня 1996 г. N 285-р. Утратило силу постановлением Правительства РК от 7 июля 2006 года N 646
Сноска. Р а с п о р я ж е н и е Премьер-Министра Республики Казахстан от 18 июня 1996 г. N 285-р утратило силу постановлением Правительства РК от 7 июля 2006 года N  646 .
В связи с тем, что на местах участились случаи нарушения налогового законодательства в части незаконного введения решениями местных исполнительных органов дополнительных сборов и платежей, в частности сбора за въезд на территорию района, области и парковки на придорожных участках автотранспортных средств, противоречащих действующему законодательству:
1. Запретить руководителям местных исполнительных органов вводить дополнительные сборы и платежи, не предусмотренные налоговым законодательством.
2. В целях недопущения и устранения нарушения налогового законодательства в части незаконного введения дополнительных сборов и платежей Главной налоговой инспекции Министерства финансов Республики Казахстан организовать проведение соответствующих проверок на местах.
Заместитель
Премьер-Министра