Оқу орталығы туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң өкiмi 1996 жылғы 25 маусым N 301
Нарық жағдайында жұмыс iстеуге қажеттi жаңа технологияларды, менеджменттi, маркетингтi, экономиканы, қаржыны және бухгалтерлiк есептi ескере отырып мұнай-газ саласында үздiксiз оқыту, кадрлар даярлау жүйесiн дамытудың мемлекеттiк маңыздылығы себептi;
Қазақстан Республикасы мен Халықаралық Қайта Жаңарту және Даму Банкi арасындағы Заем беру туралы келiсiмде /Мұнай саласындағы техникалық көмек жобасы/ және TACIS ЕКА-02/020 жобасына сәйкес, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Премьер-Министрi бiрiншi орынбасарының 1996 жылғы 31 маусымдағы N 3-26 өкiмiнде көзделген Мұнай-газ өнеркәсiбiнiң оқу орталығын құрудағы белгiлi бiр қалып қоюшылықты атап өте отырып;
Қазақстан Республикасының көрсетiлген жобалар бойынша мiндеттемелерiн уақытымен практикалық жүзеге асыру және олар бойынша бөлiнген қаражатты тиiмдi игеру мақсатында;
1. Осы жобалар бойынша пайдаланушы /бенефицар/ болып табылатын Қазақстан Республикасының Мұнай және газ өнеркәсiбi министрлiгi:
а/ Мұнай-газ өнеркәсiбi оқу орталығының жарғысын бекiтсiн;
б/ Мұнай-газ өнеркәсiбiнің оқу орталығын белгiленген тәртiппен заңды тұлға ретiнде тiркесiн, "Мұнайгаз" және "Қазақгаз" Мемлекеттiк холдингтiк компанияларына тең құрылтайшылар болу ұсынылсын және заңмен белгiленген тәртiпте "Мұнай-газ өнеркәсiбiнiң оқу орталығы" мекемесiнiң жарғылық қорын құрсын.
2. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару
жөнiндегi мемлекеттiк комитетi Мемлекетаралық келiсiмдердi
ұйымдастыру және орындау кезеңiнде /1998 жылға дейiн/ Мұнай-газ
өнеркәсiбiнiң оқу орталығына "Казгипрогаз" ғимаратының" 4-шi қабатын
/пайдалы алаңы 493 шаршы метр/ бөлсiн.
Премьер-Министрдiң
орынбасары

Об Учебном центре
Р а с п о р я ж е н и е Премьер-Министра Республики Казахстан от 25 июня 1996 г. N 301-р
Ввиду государственной важности развития системы непрерывного обучения, подготовки кадров в нефтегазовой отрасли с учетом новых технологий, менеджмента, маркетинга, экономики, финансов и бухгалтерского учета, необходимых для работы в рыночных условиях;
отмечая определенное отставание с созданием Учебного центра нефтегазовой промышленности, предусматриваемого в соответствии с проектом TACIS ЕКА-92\ 020 и Соглашением о предоставлении займа (Проект технической помощи в нефтяной отрасли) между Республикой Казахстан и Международным Банком Реконструкции и Развития, а также распоряжением Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан от 31 июня 1995 г. N 3-26;
в целях своевременной практической реализации обязательств Республики Казахстан по указанным проектам и эффективного освоения выделенных по ним средств:
1. Министерству нефтяной и газовой промышленности Республики Казахстан, являющемуся пользователем (бенефицарием) по данным проектам:
а) утвердить Устав Учебного центра нефтегазовой промышленности;
б) зарегистрировать Учебный центр нефтегазовой промышленности в установленном порядке как юридическое лицо, рекомендовать Государственным холдинговым компаниям "Мунайгаз" и "Казахгаз" выступить соучредителями и сформировать уставный фонд учреждения "Учебный центр нефтегазовой промышленности" в установленном законодательством порядке.
2. Государственному комитету Республики Казахстан по управлению
государственным имуществом выделить Учебному центру нефтегазовой
промышленности IV этаж здания Казгипрогаза (493 кв.м полезной
площади) на период организации и выполнения Межгосударственных
соглашений (до 1998 года).
Заместитель
Премьер-Министра