Жаппай мал санағын жүргiзу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң Өкiмi 1996 жылғы 18 қыркүйек N 445-ө
Шаруашылықтардың барлық санаттарындағы мал саны туралы мәлiметтердiң толық нақтылығына қол жеткiзу мақсатында:
1. Облыстардың, аудандардың, қалалардың, поселкелердiң (ауылдардың) әкiмдерi, Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгi 1996 жылғы 1 қазандағы жағдай бойынша шаруашылықтардың барлық санаттарында, шаруа (фермер) қожалықтарын және жеке аулаларын қоса, меншiк иелерiмен келiсiм бойынша, жаппай мал санағын жүргiзсiн.
Облыстардың және Алматы қаласының әкiмдерi жауапты қызметкерлер құрамында-экономика жөнiндегi комитеттердiң, облыстық ауыл шаруашылығы басқармаларының және статистика жөнiндегi облыстық басқармаларының өкiлдерiнен мал санағын ұйымдастыру бойынша комиссия құрсын.
2. Мемлекеттiк статистика органдары мал санағын жүргiзу тәртiбi және есеп беру мәлiметтерiн ұсыну мерзiмi жөнiнде барлық жерде нұсқау беру жұмысын ұйымдастырсын.
3. Облыстардың, аудандардың, қалалардың, поселкелердiң (ауылдардың) әкiмдерi, Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгi ұрлықтан қорғауға бағытталған шаруа (фермер) қожалығындағы, жеке ауладағы малды түгендеу, қолда жеммен, шөппен бағуды және өндiрiлген өнiмдердi өткiзу рыногы арқылы қамтамасыз ету жөнiнде халық арасында түсiндiру жұмысын жүргiзсiн және 1996-1997 жылдары, шаруашылықтардың барлық санаттарында малды түгендеудi ұйымдастырсын.
4. Қазақстан Республикасының Статистика және талдау жөнiндегi мемлекеттiк комитетi мал санағын өткiзу бойынша ұйымдастырушылық және әзiрлiк жұмысын жүргiзсiн, барлық облыстық бөлiмшелердi санақ қорытындыларын шығаруға арналған қажеттi материалдармен қамтамасыз етсiн. Облыстар бойынша мал санағы мәлiметтерiн қорытып, 1996 жылғы 28 қазанға дейiн Қазақстан Республикасының Үкiметiне ұсынатын болсын.
5. Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгi 1996 жылғы 1 қазандағы жағдай бойынша жаппай мал санағын өткiзуге байланысты шараларға арналған Қазақстан Республикасы Статистика және талдау жөнiндегi мемлекеттiк комитетiнiң шығындарын Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң операциялық шығындары (iндетке қарсы шаралар) құрамында 1996 жылға арналған республикалық бюджетте көзделген қаржы есебiнен 500 мың теңге сомасында қаржыландырсын.
6. Осы өкiмнiң орындалуына бақылау жасау Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгi мен Статистика және талдау жөнiндегi мемлекеттiк комитетiне жүктелсiн.
Премьер-Министр

О переписи скота
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 18 сентября 1996 г. N 445-р
В целях достижения полной достоверности данных о численности скота во всех категориях хозяйств:
1. Акимам областей, районов, городов, поселков (аулов), Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан провести по состоянию на 1 октября 1996 года во всех категориях хозяйств, включая крестьянские (фермерские) хозяйства и личные подворья, по согласованию с собственниками, сплошную перепись скота.
Акимам областей и г. Алматы создать комиссии по организации переписи скота в составе ответственных работников - представителей от комитетов по экономике, облсельхозуправлений и областных управлений по статистике.
2. Органам государственной статистики повсеместно организовать инструктажи о порядке проведения переписи скота и сроках представления отчетных данных.
3. Акимам областей, районов, городов, поселков (аулов), Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан провести разъяснительную работу среди населения по инвентаризации скота в крестьянских (фермерских) хозяйствах, на личных подворьях, направленную на защиту от кражи, обеспечение стойловыми кормами, пастбищами и рынком сбыта производимой продукции и организовать в течение 1996-1997 годов инвентаризацию скота во всех категориях хозяйств.
4. Государственному комитету Республики Казахстан по статистике и анализу провести организационную и подготовительную работу по проведению переписи скота, обеспечить все областные подразделения необходимым материалом для подведения итогов переписи.
Данные по переписи скота в разрезе областей обобщить и представить Правительству Республики Казахстан до 28 октября 1996 года.
5. Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан профинансировать затраты Государственного комитета Республики Казахстан по статистике и анализу на мероприятия, связанные с проведением сплошной переписи скота по состоянию на 1 октября 1996 года, в сумме 500 тысяч тенге за счет средств, предусмотренных в республиканском бюджете на 1996 год в составе операционных расходов (противоэпизоотические мероприятия) Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
6. Контроль за исполнением данного распоряжения возложить на Министерство сельского хозяйства и Государственный комитет Республики Казахстан по статистике и анализу.
Премьер-Министр