Энергетика жүйесiн жекешелендiру шаралары туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң Өкiмi 1996 жылғы 12 қараша N 512-ө
Электр энергетикасындағы Жекешелендiру мен қайта құрылымдау бағдарламасына және "Қазақстан Республикасының энергетика жүйесiн басқаруда құрылымдық қайта құру жөнiндегi кейбiр шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 28 қыркүйектегi N 1188 P961188_ қаулысын дамытуға сәйкес, жекешелендiру процесiнiң тиiмдiлiгiн арттыру мақсатында:
Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетi, Қазақстан Республикасының Жекешелендiру жөнiндегi мемлекеттiк комитетi, Қазақстан Республикасының Энергетика және көмiр өнеркәсiбi министрлiгi:
энергетика саласындағы iрi объектiлердi, оның iшiнде "Қазақстанэнерго" ұлттық энергетика жүйесiн жекешелендiрудi электр энергетикасының кәсiпорындарына стратегиялық инвесторларды тарту мақсатында халықаралық консалтингтiк фирмаларды мiндеттi түрде қатыстыра отырып тек тендерлiк негiзде жүзеге асырсын;
ай сайын Үкiметке осы өкiмнiң орындалуы туралы ақпарат берсiн.
Премьер-Министр

О мерах по осуществлению приватизации крупных объектов энергетической отрасли
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 12 ноября 1996 г. N 512-р
В соответствии с Программой приватизации и реструктуризации в электроэнергетике и в развитие постановления Правительства Республики Казахстан от 28 сентября 1996 г. N 1188 P961188_ "О некоторых мерах по структурной перестройке управления энергетической системой Республики Казахстан", в целях повышения эффективности процесса приватизации:
Государственному комитету Республики Казахстан по управлению государственным имуществом, Государственному комитету Республики Казахстан по приватизации, Министерству энергетики и угольной промышленности Республики Казахстан:
осуществлять приватизацию крупных объектов энергетической отрасли, в том числе Национальной энергетической системы "Казахстанэнерго", только на тендерной основе, с обязательным участием международных консалтинговых фирм с целью привлечения стратегических инвесторов на предприятия электроэнергетики;
ежемесячно представлять в Правительство информацию о выполнении настоящего распоряжения.
Премьер-Министр