Алматы қаласының аэропортын пайдалану туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң Қаулысы 1996 жылғы 12 маусым N 275а
"Алматы қаласының аэропорты" акционерлiк қоғамын қаржылық-экономикалық сауықтыру, үй-жайларды жаңғыртуға инвестицияларды тарту, аэропорттың өткiзу қабiлетiн ұлғайту, ұшу-қону алаңдарын қайта жаңғырту және халықаралық басқару тәжiрибесiн пайдалану мақсатында:
1. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетiнiң "Люфтганза Аэропорт және Алматының жер бетiндегi қызметi" фирмасымен Алматы қаласының аэропортын әлеуметтiк-мәдени және коммуналдық мақсаттағы объектiлерiнсiз пайдалану жөнiнде шарт жасасу туралы ұсынысы қабылдансын.
2. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетiне "Люфтганза Аэропорт және Алматының жер бетiндегi қызметi" фирмасымен Алматы қаласының аэропортын пайдалану туралы шартқа, онда мыналарды көздей отырып белгiленген тәртiппен Қазақстан Республикасының Үкiметi атынан қол қою тапсырылсын:
акционерлiк қоғамның екiншi ұшу-қону алаңының құрылысы жөнiндегi қарыздардан басқа берешектерiн өтеу жөнiндегi мiндеттеме;
инвестицияларды тарту;
қаржылық мәселелердi реттеу кестесi келiсiлгеннен кейiн банктiк 90 күн iшiнде фирма кәсiпорын қызметiн қаржыландыруды қамтамасыз ету туралы мiндеттеменi орындамаған жағдайда шартты бiр жақты бұзу мүмкiндiгi;
қолданылып жүрген заңдарда көзделген жеңiлдiктер мен кепiлдемелер.
Қаржылық мәселелердi реттеу кестесi бизнес-жоспар аяқталған және аудит бiткен соң әзiрленетiндiгiне келiсiм берiлсiн.
3. Қазақстан Республикасының көлiк және коммуникациялар министрлiгi, Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетi, Қазақстан Республикасының Жекешелендiру жөнiндегi мемлекеттiк комитетi "Алматы қаласының аэропорты" акционерлiк қоғамын жекешелендiру туралы мәселенi белгiленген тәртiппен пысықтасын.
4. Осы өкiмнiң орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгi мен Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетiне жүктелсiн.
Премьер-Министр

Об эксплуатации Аэропорта в г. Алматы
Р а с п о р я ж е н и е Премьер-Министра Республики Казахстан от 12 июня 1996 г. N 275а-р
В целях финансово-экономического оздоровления акционерного общества "Аэропорт г. Алматы", привлечения инвестиций на модернизацию здания, увеличения пропускной способности аэропорта, реконструкции взлетно-посадочной полосы и использования международного опыта управления:
1. Принять предложение Государственного комитета Республики Казахстан по управлению государственным имуществом о заключении с фирмой "Люфтганза Аэропорт и наземная служба Алматы" договора об эксплуатации аэропорта г. Алматы, без объектов социально-культурного и коммунального назначения.
2. Поручить Государственному комитету Республики Казахстан по управлению государственным имуществом от имени Правительства Республики Казахстан подписать договор в установленном порядке с фирмой "Люфтганза Аэропорт и наземная служба Алматы" об эксплуатации аэропорта г. Алматы, предусмотрев в нем:
обязательства по погашению задолженностей акционерного общества, кроме долгов по строительству второй взлетно-посадочной полосы;
привлечение инвестиций;
возможность одностороннего расторжения договора в случае невыполнения фирмой обязательства об обеспечении финансирования деятельности предприятий в течение 90 банковских дней после согласования схемы урегулирования финансовых вопросов;
льготы и гарантии, предусмотренные действующим законодательством.
Согласиться, что схема урегулирования финансовых вопросов будет разработана после завершения бизнес-плана и окончания аудита.
3. Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан, Государственному комитету Республики Казахстан по управлению государственным имуществом, Государственному комитету Республики Казахстан по приватизации проработать в установленном порядке вопрос о приватизации акционерного общества "Аэропорт г. Алматы".
4. Контроль за исполнением настоящего распоряжения возложить на Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан и Государственный комитет Республики Казахстан по управлению государственным имуществом.
Премьер-Министр