Қаражат төлеу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң Өкiмi 1997 жылғы 15 сәуiр N 100-ө
Шетел несиешiлерiнiң алдындағы Қазақстан Республикасының мiндеттемелерiн орындау және дефолт фактiлерiн болдырмау мақсатында:
1. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi шетел банктерiнiң ұсынған шоттары негiзiнде дәрменсiз зайымшылар үшiн 1-қосымшаға сәйкес жалпы сомасы 3 962 107, 09 (үш миллион тоғыз жүз алпыс екi мың жүз жетi АҚШ доллары тоғыз цент) мерзiмi өткен төлемдердi және 2-қосымшаға сәйкес, алдағы төленетiн жалпы сомасы 81 006, 15 (сексен бiр мың алты АҚШ доллары он бес цент) АҚШ долларын, сондай-ақ есептелген айыппұлдар сомасын 1997 жылға арналған бюджетте көзделген "Несиелендiру минус өтеу" бөлiмiндегi қаражат шегiнде төлесiн.
2. Қазақстан Республикасының мемлекеттiк Экспорт-импорт банкi
алынған қаражатты республикалық бюджетке қайтаруды қамтамасыз ету
жөнiнде барлық қажеттi шараларды қолдансын.
3. Осы өкiмiнiң орындалуына бақылау жасау Қазақстан
Республикасының қаржы министрлiгiне жүктелсiн.
Премьер-Министр
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнiң
1997 жылғы 15 сәуiрдегi
N 100-ө өкiмiне
1-қосымша
Шетел несиелерiн өтеу жөнiндегi мерзiмi өткен
төлемдердiң
С О М А С Ы
АҚШ долларында*
---------------------------------------------------------------------
Займшы-ұйым    | Төлем сомасы |        Оның iшiнде
|              |--------------------------------
|              |негiзгi     |проценттер |басқасы
|              |борыш       |           |
---------------------------------------------------------------------
Герман несие желiсi  |              |            |
|              |            |
"Павлодар-трактор"   |2 964 939, 43 |2 106 591,27|  858 348,16   -
АҚ                   |              |            |
|              |            |
"Құрылысфарфор" АҚ   |  997 167, 66 |  808 842,23|  188 325,43   -
---------------------------------------------------------------------
Барлығы              3 962 107, 09  |2 915 433,50|1 046 673,59   -
---------------------------------------------------------------------
* Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң 1997 жылғы 24
наурыздағы бағамы бойынша 1 АҚШ доллары - 1, 68 немiс маркасы
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнiң
1997 жылғы 15 сәуiрдегi
N 100-ө өкiмiне
2-қосымша
Шетел несиелерiн өтеу жөнiндегi алдағы төленетiн
төлемдердiң
С О М А С Ы
АҚШ долларында*
---------------------------------------------------------------------
Займшы-ұйым    | Төлем   |        Оның iшiнде
| сомасы  |-------------------------------------
|         |негiзгi|проценттер |басқасы
|         |борыш  |           |
---------------------------------------------------------------------
Австрия несие желiсi|           |      |           |
|           |      |           |
"Фосфор" АҚ         | 81 006,15 |   -  | 53 066,06 | 27 940,09
---------------------------------------------------------------------
Барлығы               81 006,15 |   -  | 53 066,06 | 27 940,09
---------------------------------------------------------------------
* Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң 1997 жылғы 24 наурыздағы бағамы бойынша 1 АҚШ доллары - 10,10 австрия шиллингi

О мерах по выполнению обязательств Республики Казахстан перед иностранными кредиторами и недопущению фактов дефолта
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 15 апреля 1997 г. N 100-р
В целях выполнения обязательств Республики Казахстан перед иностранными кредиторами и недопущения фактов дефолта:
1. Министерству финансов Республики Казахстан на основании счетов иностранных банков оплатить за несостоятельных заемщиков просроченные платежи в общей сумме 3 962 107,09 долларов США (три миллиона девятьсот шестьдесят две тысячи сто семь долларов США девять центов) согласно приложению 1 и предстоящие платежи в общей сумме 81 006,15 долларов США (восемьдесят одна тысяча шесть долларов США пятнадцать центов) согласно приложению 2, а также сумму начисленных штрафов в пределах средств, предусмотренных в республиканском бюджете на 1997 год по разделу "Кредитование минус погашение".
2. Государственному Экспортно-импортному банку Республики Казахстан принять все необходимые меры по обеспечению возврата отвлеченных средств в республиканский бюджет.
3. Контроль за исполнением настоящего распоряжения возложить на Министерство финансов Республики Казахстан.
Премьер-Министр
Приложение 1
к распоряжению Премьер-Министра Республики Казахстан от 15 апреля 1997 N 100-p
СУММА
просроченных платежей
по погашению иностранных кредитов
в долларах США
<*>
--------------------------------------------------------------------
Организация-   ! Сумма     !            В том числе
заемщик        ! платежа   !------------------------------------
!           ! основной долг  ! проценты   !прочие
---------------------------------------------------------------------
Германская
кредитная линия
АО"Павлодартрактор" 2 964 939,43   2 106 591,27    858 348,16     -
АО "Стройфарфор"      997 167,66   808 842,23      188 325,43     -
ВСЕГО         3 962 107,09   2 915 433,50    1 046 673,59   -
Сноска. По курсу Национального Банка Республики Казахстан на
24 марта 1997 года 1 доллар США = 1,68 немецких марок.
Приложение 2
к распоряжению Премьер-Министра Республики Казахстан от 15 апреля 1997 г. N 100-p
СУММА
предстоящих платежей
по погашению иностранных кредитов
в долларах США
<*>
--------------------------------------------------------------------
Организация-    !  Сумма    !             В том числе
заемщик         ! платежа   !------------------------------------
!           !основной долг! проценты  ! прочие
--------------------------------------------------------------------
Австрийская
кредитная линия
АО "Фосфор"          81 006,15        -       53 066,06   27 940,09
ВСЕГО                81 006,15        -       53 066,06   27 940,09
--------------------------------------------------------------------
Сноска. По курсу Национального Банка Республики Казахстан на 24 марта 1997 года 1 доллар США = 10,10 австрийских шиллингов.