1997 жылғы 10 сәуiрдегi N 3446 Жарлығын жүзеге асыру жөнiндегi шаралардың жоспары туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң өкiмi 1997 жылғы 18 сәуiр N 106-ө. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2006.07.07. N 646 Қаулысымен
1. Қоса берiлiп отырған "Зейнетақылар мен еңбекақыны уақтылы төлеудi қамтамасыз ету жөнiндегi бiрiншi кезектегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1997 жылғы 10 сәуiрдегi N 3446  Жарлығын  жүзеге асыру жөнiндегi шаралар жоспары бекiтiлсiн.
2. Қазақстан Республикасының министрлiктерi, мемлекеттiк комитеттерi, өзге де орталық және жергiлiктi атқарушы органдары өздерiне бекiтiлген шаралардың орындалуына толық жауапты болады.
3. Осы өкiмнiң орындалуына бақылау жасау Үкiмет шешiмдерiн әзiрлеудi үйлестiру бөлiмi мен Аймақтардың жұмысын үйлестiру бөлiмiне жүктелсiн.
Премьер-Министр
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1997 жылғы 18 сәуiрдегi
N 106 өкiмiмен
бекiтiлген
"Зейнетақылар мен еңбекақыны уақтылы төлеудi
қамтамасыз ету жөнiндегi бiрiншi кезектегi шаралар туралы"
Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1997 жылғы
10 сәуiрдегi N 3446 Жарлығын жүзеге асыру жөнiндегi
шаралардың
Жоспары
______________________________________________________________________
N і      Шаралар      іАяқтау і  Атқару және іАтқаруға  і Премьер-
і                   інысаны іПремьер-Минис-іжәне бақы-іМинистрдiң
і                   і       ітрдiң Кеңсесi-ілауға     іКеңсесiне
і                   і       іне табыс ету  іжауаптыларіатқарылу
і                   і       імерзiмi       і          імерзiмi
______________________________________________________________________
1 і        2          і   3   і      4       і     5    і     6
______________________________________________________________________
1. Мына Заң жобаларын                         Еңбекәлеу-
әзiрлеу және                               метминi
Қазақстан
Республикасының
Парламентi
Мәжiлiсiнiң
қарауына енгiзу
Қазақстан                   Қазақстан      Үкiмет
Республикасының             Республикасы   шешiмдерiн
зейнетақымен                Премьер-       әзiрлеудi
қамсыздандыру               Министрiнiң    үйлестiру
жүйесiн реформалау          1997 жылғы     бөлiмi
жөнiндегi                   31 наурыздағы
заңдардың жобалары          N 82 өкiмiне
сәйкес
республикалық               Бұл да сол     Қаржыминi
бюджеттiң қаражаты
есебiнен
Қазақстан                                  Үкiмет
Республикасының                            шешiмдерiн
азаматтарына                               әзiрлеудi
1998 жылғы 1 қаңтардан                     үйлестiру
кешiктiрмей                                бөлiмi
әлеуметтiк
зейнетақылар
бойынша берешектi
өтеудi көздейтiн
"1997 жылға арналған
республикалық бюджет
туралы" Қазақстан
Республикасының
Заңына өзгерiстер
енгiзу туралы"
Қазақстан
Республикасы
Заңының жобасы
мемлекеттiк         Заң     1997           Эконом-    1997
бюджеттiң және      жобасы  жылғы          саудаминi, жылғы
бюджеттен тыс               1 мамыр        Қаржыминi, 20 мамыр
қорлардың қаражаты                         Iшкiiсминi,
есебiнен конкурстық                        Әдiлетминi,
негiзде мемлекеттiк                        Қорғанысминi
сатып алуларды                             _____________
жүзеге асыруды                             Экономикалық
көздейтiн                                  реформалар
"Мемлекеттiк                               орталығы
сатып алулар
туралы" Қазақстан
Республикасы
Заңының жобасы
2. 1997 жылға арналған Үкiмет  "1997          Еңбекәлеу-  Премьер-
республикалық       қаулысы жылға          метминi     Министрдiң
бюджетке енгiзiлетiн        арналған       _________   Кеңсесiне
өзгерiстердi ескере         бюджет         Үкiмет      ұсынылған
отырып, Қазақстан           туралы"        шешiмдерiн  соң 10 күн
Республикасы                "Қазақстан     әзiрлеудi   iшiнде
Зейнетақы қорының           Республика-    үйлестiру
1997 жылға арналған         сының          бөлiмi
бюджетiн қайта              Заңына
қарау                       өзгерiстер
енгiзу туралы"
Қазақстан
Республикасының
Заңы
қабылданған
соң 10 күн
iшiнде
3. Өткен айға төлеу    Ақпарат 1997 жылғы     Еңбек-
тәртiбi және                1 маусым       әлеуметминi
зейнетақыларды
белгiленген
мерзiмiнде төлеудi
қамтамасыз ету
жөнiнде шаралар
қабылдау (өткендегiге
ағымдағы)
4. Акцияларының        Үкiмет  1997 жылғы     Қаржыминi  1997 жылғы

О мерах по реализации Указа Президента Республики Казахстан от 10 апреля 1997 г. N 3446 "О первоочередных мерах по обеспечению своевременности выплат пенсий и заработной платы"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 18 апреля 1997 г. N 106-р. Утратило силу постановлением Правительства РК от 7 июля 2006 года N 646
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 18 апреля 1997 г. N 106-р утратило силу постановлением Правительства РК от 7 июля 2006 года N  646 .
1. Утвердить прилагаемый план мероприятий по реализации Указа Президента Республики Казахстан от 10 апреля 1997 г. N 3446  U973446_  "О первоочередных мерах по обеспечению своевременности выплат пенсий и заработной платы".
2. Министерства, государственные комитеты, иные центральные исполнительные органы Республики Казахстан несут всю полноту ответственности за выполнение закрепленных за ними мероприятий.
3. Контроль за выполнением настоящего распоряжения возложить на Отдел координации подготовки правительственных решений и Отдел координации работы регионов.
Премьер-Министр
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 18 апреля 1997 г. N 106-р
План
мероприятий по реализации Указа Президента
Республики Казахстан от 10 апреля 1997 г. N 3446
"О первоочередных мерах по обеспечению своевременности
выплат пенсий и заработной платы"
ДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДД
N і   Мероприятие   іФорма за-іСрок испол-іОтветственныеіСрок испол-
п/пі                 івершения інения и    іза исполнениеінения в
і                 і         іпредставле-іи контроль   іКанцелярии
і                 і         іния в Кан- і             іПремьер-
і                 і         іцелярию    і             іМинистра
і                 і         іПремьер-   і             і
і                 і         іМинистра   і             і
ДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДД
1 і       2         і    3    і     4     і      5      і     6
ДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДД
1  Разработать и
внести на
рассмотрение                             Минтруд-
Мажилиса                                 соцзащиты
Парламента
Республики                               _____________
Казахстан:
Отдел коорди-
проекты законов   Согласно распоряжению  нации
по вопросам       Премьер-Министра       подготовки
реформирования    Республики Казахстан   правительственных
системы           от 31 марта 1997 г.    решений
пенсионного       N 82
обеспечения
Республики
Казахстан
проект Закона                            Минфин
Республики
Казахстан "О                             _____________
внесении изменений   То же               Отдел коорди-
в Закон Республики                       нации
Казахстан "О                             подготовки
республиканском                          правительственных
бюджете на 1997                          решений
год",
предусматривающего
погашение
задолженностей по
социальным пенсиям
не позднее 1
января 1998 года
гражданам
Республики
Казахстан за счет
средств
республиканского
бюджета
проект Закона     Проект    1 мая 1997  Минэкономторг, 20 мая
Республики        Закона    года        Минфин, МВД,   1997 года
Казахстан "О                            Минюст,
государственных                         Минобороны
закупках",                              ______________
предусматривающего                      Центр
осуществление                           экономических
государственных                         реформ
закупок за счет
средств
государственного
бюджета и
внебюджетных
фондов на
конкурсной
основе
2  Пересмотреть      Постанов-  В течение  Минтруд-       В течение
бюджет            ление      10 дней    соцзащиты      10 дней
Пенсионного фонда Правитель- после                     после
Республики        ства       принятия   ______________ внесения в
Казахстан на 1997            Закона      Отдел коорди- Канцелярию
год с учетом                 Республики  нации         Премьер-
вносимых изменений           Казахстан   подготовки    Министра
в республиканский            "О внесении правительст-
бюджет на 1997 год           изменений   венных решений
в Закон
Республики
Казахстан
"О респуб-
ликанском
бюджете на
1997 год"
3  Принять меры по   Информация 1 июля 1997 Минтруд-
обеспечению выплат           года        соцзащиты
в установленный
срок пенсий в
порядке их выплаты
за истекший месяц
(в текущем за
предыдущий)
4  Определить порядок
предоставления
отсрочек по
задолженности
акционерным
обществам, у
которых
существовала такая
задолженность,
при передаче в
управление или
продаже
государственных
пакетов их
акций:

мемлекеттiк пакетiн қаулысы 20 сәуiр       Облыстар-  25 сәуiр
басқаруға берген                           дың және
немесе сатқан                              Алматы
кезде осындай                              қаласының
берешектерi болған                         әкiмдерi,
акционерлiк
қоғамдарға мемлекеттiк
бюджет пен Қазақстан
Республикасының
Зейнетақы қоры
алдындағы           Бұл да  Бұл да         Үкiмет
берешектерi         сол     сол            шешiмдерiн
бойынша мерзiмiн                           әзiрлеудi
ұзарту                                     үйлестiру
тәртiбiн айқындау                          бөлiмi
Еңбекәлеуметминi,
Облыстардың және
Алматы қаласының
әкiмдерi
__________________
Үкiмет шешiмдерiн
үйлестiру бөлiмi
5. Қазақстан           Үкiмет  1997 жылғы     Еңбекәлеу- 1997 жылғы
Республикасы        қаулысы 25 сәуiр       метминi    1 мамыр
Зейнетақы                                  __________
қорына түсетiн                             Үкiмет
жарналарды                                 шешiмдерiн
жоспарлау мен                              әзiрлеудi
есепке алудың                              үйлестiру
әдiстемесiн                                бөлiмi
бекiту
6. Жарна төлеушiлердiң Бұл да  Бұл да         Облыстардың      -
Қазақстан                                  және
Республикасы                               Алматы
Зейнетақы қорының                          қаласының
алдындағы берешегiн                        әкiмдерi,
өтеу кестесiн                              Еңбекәлеумет-
нақтылау                                   минi
_____________
Аймақтардың
жұмысын
үйлестiру
бөлiмi
7. Барлық дәрежедегi   ай сайын, есептi       Қаржыминi,  есептi
басшылар Қаржыминi  айдан кейiнгi          Еңбекәлеу-  айдан
және Еңбекәлеумет-  айдың 5-не дейiн       метминi     кейiнгi
минiне бюджетке                            _________   айдың
түсетiн салық жинау,                       Үкiмет      10-на
Қазақстан                                  шешiмдерiн  дейiн
Республикасы                               үйлестiру
Зейнетақы қорына                           бөлiмi
қаражат жинау және
салық пен сақтандыру
жарнасы жөнiндегi
берешектердi өтеу
туралы баяндау
Министрлiктердiң алған
ақпаратты қорытындылап,
Үкiметке аймақтардағы
жағдай туралы баяндауы
8. Тиiстi жергiлiктi   Жергi-  тұрақты        Облыстар-  ай сайын
бюджеттiң қаражаты  лiктi                  дың және   5-не
есебiнен ұсталатын  және                   Алматы     дейiн
қызметкерлерге      атқарушы               қаласының
еңбекақы,           органдардың            әкiмдерi
әрi зейнетақыларды  шешiмдерi,             ___________
төлеудi қамтамасыз  Ақпарат                Аймақтардың
ету жөнiнде шаралар                        жұмысын
қолданып, жергiлiктi                       үйлестiру
жерлердегi iстiң жағдайы үшiн                 бөлiмi
аудандар мен қалалар
басшыларыынң дербес
жауапкершiлiгiн
арттыру жөнiнде
шаралар қабылдау
9. Қазақстан Республикасы      тұрақты        Облыстардың
Зейнетақы қорының                          және Алматы
орталықтандырылған                         қаласының
шотына қаражат аудару                      әкiмдерi
жөнiндегi нормативтердiң                   Еңбекәлеуметминi
орындалуын қамтамасыз                      ________________
ету жөнiндегi шараларды                    Аймақтардың
қабылдау                                   жұмысын
үйлестiру
бөлiмi
10 Барлық деңгейдегi   Ақпарат- ай сайын      Қаржыминiнiң
бюджеттер           тар      10-на дейiн   Қаржы бақылау
қаражатының                                комитетi
тиiмдi және нысаналы                       _________________
жұмсалуына бақылауды                       Үкiмет шешiмдерiн
күшейту жөнiнде                            әзiрлеудi
шаралар қабылдау                           үйлестiру бөлiмi
11 Мұнай өнiмдерiнiң,  Ақпарат ай сайын       Мемкеденкомы,
түстi және қара             10-на дейiн    Қаржыминiнiң
металдардың, астықтың,                     Салық комитетi
алкогольдi iшiмдiктер                      _________________
мен темекi өнiмдерi,                       Үкiмет шешiмдерiн
сондай-ақ басқа да                         әзiрлеудi
тауарлардың бюджеттiң                      үйлестiру бөлiмi
барлық деңгейiне
экспорт және импорттан
түсетiн салықтың
көлемiне және
экспорты мен импорттың
белгiленген тәртiбiнiң
сақталуына бақылауды
күшейту жөнiнде
шаралар қабылдау

перед             Постанов-  20 апреля   Минфин,      25 апреля
государственным   ление      1997 года   акимы        1997 года
бюджетом          Правитель-             областей и
ства                   г. Алматы
_____________
Отдел
координации
подготовки
Правительст-
венных
решений
перед Пенсионным  Постанов-  20 апреля   Минтруд-
фондом Республики ление      1997 года   соцзащиты,
Казахстан         Правитель-             акимы областей
ства                   и г. Алматы
______________
Отдел коорди-
нации
подготовки
правительст-
венных решений
5  Утвердить          То же     25 апреля   Минтруд-      1 мая 1997
методику                     1997 года   соцзащиты     года
планирования и
учета взносов,                           ______________
поступающих в                             Отдел коорди-
Пенсионный фонд                           нации
Республики                                подготовки
Казахстан                                 правительст-
венных решений
6  Уточнить график    То же     -//-        Акимы областей  -//-
погашения                                и г. Алматы,
задолженностей                           Минтруд-
перед Пенсионным                         соцзащиты
фондом Республики                        ______________
Казахстан                                Отдел коорди-
плательщиками                            нации
взносов                                  работы
регионов
7  Руководителям     Отчет     ежемесячно   Минфин,       до 10 числа
соответствующих             до 5 числа   Минтрудсоцза- месяца,
органов всех                месяца,      щиты          следующего
рангов докладывать          следующего   _____________ за отчетным
в Минфин и                  за отчетным  Отдел коорди-
Минтрудсоцзащиты о                       нации
сборе налогов в                          подготовки
бюджет, средств в                        правительст-
Пенсионный фонд                          венных решений
Республики
Казахстан и по
погашению недоимок
по налогам и
задолженностей по
страховым взносам.
Министерствам
обобщать полученную
информацию и
докладывать
Правительству о
состоянии в
регионах
8 Принятие мер по    Решение   постоянно   Акимы областей ежемесячно
обеспечению       местных               и г. Алматы    до 5 числа
выплаты           исполни-              ______________
заработной платы  тельных               Отдел
работникам,       органов.              координации
содержавшимся за  Информация            работы регионов
счет средств
соответствующего
местного бюджета,
и пенсий, повысив
персональную
ответственность
руководителей
районов и
городов за
положение дел на
местах
9  Принятие мер по             постоянно   Акимы областей
обеспечению                             и г. Алматы,
выполнения                              Минтрудсоц-
нормативов по                           защиты
перечислению                            ______________
средств на                              Отдел
централизованный                        координации
счет Пенсионного                        работы регионов
фонда Республики
Казахстан
10 Принятие мер по   Информация ежемесячно Комитет
усилению контроля            10 числа   финансового
за эффективным и                        контроля
целевым                                 Минфина
использованием                          ______________
средств бюджетов                        Отдел
всех уровней                            координации
подготовки
правительствен-
ных решений
11 Принятие мер по   То же      -//-       Гостаможком,
усилению контроля                       Налоговый
за соблюдением                          комитет Минфина
установленного                          ______________
порядка экспорта                        Отдел
и импорта                               координации
нефтепродуктов,                         подготовки
цветных и черных                        правительствен-
металлов, зерна,                        ных решений
алкогольной и
табачной
продукции, а
также других
товаров, экспорт
и импорт которых
влияет на объем
налоговых
поступлений в
бюджеты всех
уровней