Дефолт фактiлерiн болдырмау туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң өкiмi 1997 жылғы 23 сәуiр N 113-ө
Шетел несиешiлерiнiң алдындағы Қазақстан Республикасының мiндеттемелерiн орындау және дефолт фактiлерiн болдырмау мақсатында:
1. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi шетел банктерiнiң ұсынған шоттары негiзiнде дәрменсiз займшылар үшiн қосымшаға сәйкес жалпы сомасы 1 207 475, 23 (бiр миллион екi жүз жетi мың төрт жүз жетпiс бес доллар жиырма үш цент) АҚШ долларын, сондай-ақ есептелген айыппұлдар сомасын 1997 жылға арналған республикалық бюджетте "Несиелендiру минус өтеу" бөлiмiндегi көзделген қаражат шегiнде төлесiн.
2. Қазақстан Республикасының мемлекеттiк Экспорт-импорт банкi
мен "ТұранӘлемБанк" жабық акционерлiк қоғамы алынған қаражатты
республикалық бюджетке қайтаруды қамтамасыз ету жөнiнде барлық
қажеттi шараларды қолдансын.
3. Осы өкiмнiң орындалуына бақылау жасау Қазақстан
Республикасының Қаржы министрлiгiне жүктелсiн.
Премьер-Министр
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнiң
1997 жылғы 23 сәуiрдегi
N 113-ө өкiмiне
қосымша
Шетел несиелерiн өтеу жөнiндегi алдағы төленетiн
төлемдердiң сомасы
АҚШ долларында*
---------------------------------------------------------------------
Займшы-ұйым    | Төлем сомасы |        Оның iшiнде
|              |--------------------------------
|              |  негiзгi       |проценттер
|              |  борыш         |
---------------------------------------------------------------------
"Алемсистем" ФИК     |  385 159,91  |  379 500,00    |    5 659,91
|              |                |
Герман несие желiсi  |              |                |
|              |                |
|              |                |

О мерах по выполнению обязательств Республики Казахстан перед иностранными кредиторами
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 23 апреля 1997 г. N 113-р
В целях выполнения обязательств Республики Казахстан перед иностранными кредиторами и недопущения фактов дефолта:
1. Министерству финансов Республики Казахстан на основании счетов иностранных банков оплатить за несостоятельных заемщиков просроченные платежи в общей сумме 1 207 475,23 долларов США (один миллион двести семь тысяч четыреста семьдесят пять долларов двадцать три цента) согласно приложению, а также сумму начисленных штрафов в пределах средств, предусмотренных в республиканском бюджете на 1997 год по разделу "Кредитование минус погашение".
2. Государственному Экспортно-импортному банку Республики Казахстан и закрытому акционерному обществу "Банк ТуранАлем" принять все необходимые меры по обеспечению возврата отвлеченных средств в республиканский бюджет.
3. Контроль за исполнением настоящего распоряжения возложить на Министерство финансов Республики Казахстан.
Премьер-Министр
Приложение
к распоряжению Премьер-Министра Республики Казахстан от 23 апреля 1997 г. N 113-р
СУММА
просроченных платежей
по погашению иностранных кредитов
в долларах США
<*>
--------------------------------------------------------------------
Организация-    !    Сумма    !          В том числе
заемщик         !    платежа  !---------------------------------
!             ! основной долг !    проценты
--------------------------------------------------------------------
ФИК "Алемсистем"     385 159,91      379 500,00      5 659,91
Германская
кредитная линия

"Сельхозмаш" АҚ      |  822 315,32  |  701 335,03    |  120 980,29
---------------------------------------------------------------------
Барлығы              |1 207 475, 23 | 1 080 835,03   |  126 640,20
---------------------------------------------------------------------
* Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң 1997 жылғы 1 сәуiрдегi бағамы бойынша 1 АҚШ доллары - 1, 60 немiс маркасы

АК "Сельхозмаш"      822 315,32      701 335,03    120 980,29
--------------------------------------------------------------------
ВСЕГО          1 207 475,23    1 080 835,03    126 640,20
--------------------------------------------------------------------
Сноска. По курсу Национального Банка Республики Казахстан на 1 апреля 1997 года 1 доллар США = 1,60 немецких марок.