Павлодар және Шымкент мұнай өңдеу заводтарын шикiзатпен тұрақты қамтамасыз ету туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң өкiмi 1997 жылғы 29 сәуiр N 118-ө
Павлодар және Шымкент мұнай өңдеу заводтарын батыс сiбiр мұнайымен қазақстандық ресурстардың орнын басу жолымен шикiзатпен тұрақты қамтамасыз ету мақсатында:
1. Қазақстан Республикасының Энергетика және табиғи ресурстар министрлiгi Павлодар және Шымкент мұнай өңдеу заводтарына батыс сiбiр мұнайымен орнын басу жолымен Қазақстанның батыс аймақтарынан мұнай жеткiзудi қамтамасыз етсiн.
2. Көрсетiлген заводтарға ынтымақтастық және отын-энергетика кешендерiн дамыту туралы Россия Федерациясы мен Қазақстан Республикасы Үкiметтерiнiң арасындағы 1993 жылғы 25 желтоқсандағы Келiсiмге сәйкес белгiленген көлемдердегi орнын басу бойынша жеткiзiлетiн мұнай қазақстандық ресурс болып табылады деп белгiленсiн.
3. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi "Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1995 жылғы 24 сәуiрдегi N 2235 Z952235_ Заң күшi бар Жарлығының 68-бабының 5-тармағының мұнайдың орнын басатын көлемдерi бойынша қосылған құнға салықты есепке алу бөлiгiнде қолданылу тәртiбi туралы тиiстi түсiнiктеме берсiн.
Премьер-Министр

О мерах по обеспечению сырьем Павлодарского и Шымкентского нефтеперерабатывающих заводов
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 29 апреля 1997 г. N 118-р
В целях стабильного обеспечения сырьем Павлодарского и Шымкентского нефтеперерабатывающих заводов путем замещения казахстанских ресурсов на западно-сибирскую нефть:
1. Министерству энергетики и природных ресурсов Республики Казахстан обеспечить поставку нефти на Павлодарский и Шымкентский нефтеперерабатывающие заводы с западных регионов Казахстана путем замещения на западно-сибирскую нефть.
2. Установить, что поставляемая по замещению нефть в объемах, установленных в соответствии с Соглашением между Правительством Российской Федерации и Республики Казахстан о сотрудничестве и развитии топливно-энергетических комплексов от 25 декабря 1993 г., на указанные заводы является казахстанским ресурсом.
3. Министерству финансов Республики Казахстан дать соответствующие разъяснения о порядке применения пункта 5 статьи 68 Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу Закона, от 24 апреля 1995 г. N 2235 Z952235_ "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" в части принятия в зачет налога на добавленную стоимость по замещаемым объемам нефти.
Премьер-Министр