Қазақстан Республикасы мен Жапонияның арасындағы экономикалық ынтымақтастықты жандандыру жөнiндегi iс-қимыл жоспарыy бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң өкiмi 1997 жылғы 6 мамырдағы N 132
1. Қазақстан Республикасы мен Жапонияның арасындағы экономикалық ынтымақтастықты тереңдету туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 15 қарашадағы N 1392 P961392_ қаулысын орындау мақсатында Қазақстан Республикасы мен Жапонияның арасындағы экономикалық ынтымақтастықты жандандыру жөнiндегi iс-қимыл жоспары бекiтiлсiн (қоса берiлiп отыр).
2. Қазақстан Республикасының министрлiктерi, мемлекеттiк
комитеттерi, өзге де орталық атқарушы органдары, ұйымдары Қазақстан
Республикасы мен Жапонияның арасындағы экономикалық ынтымақтастықты
жандандыру жөнiндегi iс-қимыл жоспарында көзделген шараларды орындауды
қамтамасыз етсiн.
3. Осы өкiмнiң орындалуына бақылау жасау Қазақстан
Республикасының Экономика және сауда министрлiгiне жүктелсiн.
Премьер-Министр
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнiң
1997 жылғы 6 мамырдағы
N 132 өкiмiмен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасы мен Жапонияның арасындағы
экономикалық ынтымақтастықты жандандыру
жөнiндегi iс-қимыл жоспары
_____________________________________________________________________
N |                           | Орындалу |      Орындалуына
р/с|           Шаралар         |  мерзiмi |       жауаптылар
___|___________________________|__________|__________________________
1 |          2                |    3     |        4
---------------------------------------------------------------------
1  Жапония тарапымен Дамытуға     1997     Қаржыминi, Қаржыминiнiң
ресми көмек көрсету Бағдар.   жылдың    Сырттан қарыз алу жөнiн.
ламасы (ОДА) мәселелерi       iшiнде    дегi комитетi, Эконом.
жөнiнде консультациялар                 саудаминi, Сыртқыiсминi
өткiзу
2  Қазақстанға экспортты кеңей.    _"_     Қаржыминi, Экономсаудаминi
ту үшiн Жапонияның Өнеркәсiп
және сыртқы сауда министрлiгi
бекiткен сауда сақтандыру
желiсiн игеру
3  Шағын және орташа бизнестi      _"_     Экономсаудаминi, Инвест.
дамыту үшiн аймақтық басым.             мемком, облыстардың,
дықтарды айқындау, тiкелей              Алматы қаласының әкiмдерi,
инвестицияларды тарту                   Қазақстан Кәсiпкерлерi
жөнiндегi жобаларды iрiктеу             конгресi
4  Жапон жағымен ынтымақтастық     _"_     Экономсаудаминi,
үшiн экономиканың басым                 Инвестмемкомы, Қаржыминi.
секторларындағы инвестиция.             нiң Сырттан қарыз алу
лық жобалардың ақпараттық               жөнiндегi комитетi,
банкiмен мүмкiн болатын                 Қазақстан Кәсiпкерлерi
қазақстандық әрiптестердiң              конгресi
тiзiмiн қалыптастыру
5  Қазақстанда шағын және         1997     Қазақстан Эксимбанкi
орташа бизнестi қолдау және   жылдың
дамыту үшiн Жапония Эксим.    iшiнде
банкiнiң екi қадамдық заем
беруi туралы келiсiмдi
жүзеге асыру

Об утверждении плана действий по активизации экономического сотрудничества между Республикой Казахстан и Японией
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 6 мая 1997 г. N 132-р
1. В целях выполнения постановления Правительства Республики Казахстан от 15 ноября 1996 г. N 1392 P961392_ "Об углублении экономического сотрудничества между Республикой Казахстан и Японией" утвердить план действий по активизации экономического сотрудничества между Республикой Казахстан и Японией (прилагается).
2. Министерствам, государственным комитетам, иным центральным исполнительным органам, организациям Республики Казахстан обеспечить выполнение мероприятий, предусмотренных планом действий по активизации экономического сотрудничества между Республикой Казахстан и Японией.
3. Контроль за исполнением настоящего распоряжения возложить на Министерство экономики и торговли Республики Казахстан.
Премьер-Министр
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра Республики Казахстан от 6 мая 1997 г. N 132-р
План
действий по активизации экономического
сотрудничества между Республикой Казахстан
и Японией
ДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДД
N і            Мероприятие         і   Срок   і   Ответственные за
п/пі                                іисполненияі      исполнение
ДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДД
1 і               2                і    3     і          4
ДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДД
1  Проведение консультаций с         в течение Минфин, Комитет по
японской стороной по вопросам     1997 года внешнему заимствованию
Программ официальной помощи                 Минфина, Минэкономторг,
развитию (ОДА)                              МИД
2  Освоение торговой страховой          -"-    Минфин, Минэкономторг
линии, учрежденной Министерством
промышленности и внешней
торговли Японии для расширения
экспорта в Казахстан
3  Определение региональных             -"-    Минэкономторг,
приоритетов для развития малого             Госкоминвест, акимы
и среднего бизнеса, отбор                   областей и г. Алматы,
проектов по привлечению прямых              Конгресс
инвестиций                                  предпринимателей
Казахстана
4  Формирование информационного         -"-    Минэкономторг,
банка инвестиционных проектов в             Госкоминвест, Комитет
приоритетных секторах экономики             по внешнему
и списка потенциальных                      заимствованию Минфина,
казахстанских партнеров для                 Конгресс
сотрудничества с японской                   предпринимателей
стороной                                    Казахстана
5  Реализация Соглашения о              -"-    Эксимбанк Казахстан
предоставлении двухшагового
займа Эксимбанком Японии
для поддержки и развития
малого и среднего бизнеса в
Казахстане

6  Экономика сауда министрлi.     1997     Экономсаудаминi,
гiнде Жапониямен экономика.   жылдың    Қаржыминi
лық өзара iс-қимыл жөнiндегi   мамыры
құрылымдық бөлiмше құру
7  Жапониядағы Қазақстан Рес.     _"_      Сыртқыiсминi, Қаржыминi
публикасының Елшiлiгiнде
экономикалық ынтымақтастық
жөнiнде арнаулы бюро ашу
8  Сырттан қарыз алу жөнiндегi    _"_      Қаржыминiнiң Сырттан
комитетте Жапония Үкiметiмен            қарыз алу жөнiндегi
және қаржы ұйымдарының тара.             комитетi, Қаржыминi
пынан дамуға ресми көмегiн
қолдау жөнiндегi сектор
ұйымдастыру
9  Жапон мамандарын белгiленген   1997     Қаржыминiнiң Сырттан
тәртiппен кеңесшi, консуль.   жылдың    қарыз алу жөнiндегi
тант және сарапшы ретiнде     iшiнде    комитетi, Сыртқыiсминi,
жұмысқа тарту                           Экономсаудаминi,
Инвестмемкомы
10 Алматыда Экономикалық ынты.     _"_     Экономсаудаминi, Сыртқыiс.
мақтастық жөнiндегi қазақ.              минi, Қаржыминi, Қаржы.
стан-жапон және жапон-                  минiнiң Сырттан қарыз алу
қазақстан комитеттерiнiң                жөнiндегi комитетi,
төртiншi бiрлескен мәжiлiсiн            Инвестмемкомы
өткiзу
11 Жапон тарапының жәрдемiмен,     _"_     Экономсаудаминi, Қаржы.
оның iшiнде Жапонияда                   минiнiң Сырттан қарыз алу
стажировкадан өткiзу арқылы             жөнiндегi комитетi,
мемлекеттiк қызметкерлердi,             Инвестмемкомы, Бiлiм және
аспиранттарды, студенттердi             Мәдениетминi, Үкiметтiң
және кәсiпкерлердi даярлау              жанындағы мемқызметкер.
лердi қайта даярлау және
бiлiктiлiгiн жетiлдiру
институты
12 Жапон тарабымен бiрлесiп        _"_     Экономсаудаминi, Инвест.
министрлiктердiң, мемлекеттiк           мемкомы, Қаржыминiнiң
комитеттердiң және Қазақстан.           Сырттан қарыз алу
ның өзге де орталық атқарушы            жөнiндегi комитетi
органдары мен iскер топтары
басшыларының қатысуымен
конференциялар мен семинарлар
ұйымдастыру
13 Экономикалық ынтымақтастық       _"_    Экономсаудаминi, Инвест.
жөнiндегi қазақстан-жапон               мемкомы,Қаржыминiнiң
және жапон-қазақстан коми.              Сырттан қарыз алу
теттерiнiң жұмысының                    жөнiндегi комитетi,
шеңберiнде ақпарат алмасуды             Сыртқыiсминi
ұйымдастыру
14 Жапонияның үкiметтiк және      жарты    Экономсаудаминi, Инвест.
үкiметтiк емес ұйымдарымен,    жылда    мемкомы, Қаржыминiнiң
фирмаларымен бiрлесiп жүзеге   бiр рет  Сырттан қарыз алу
асырылатын жобалар мен                  жөнiндегi комитетi,
шараларды iске асырудың                 Сыртқыiсминi
барысында талдауды және
Үкiмет шешiмiн қажет ететiн
мәселелер жөнiнде ұсыныстар
дайындау
15 Экономикалық ынтымақтастықтың   1997
шарттық-құқықтық негiзiн       жылдың
кеңейту, екi жақты келiсiмдер  iшiнде
мен шарттарды қол қоюға
дайындау
Қос салық салудан қашу және      _"_    Қаржыминi, Қаржыминiнiң
салық төлеуден жалтаруды                Салық комитетi, Сыртқы.
болдырмау туралы конвенция              iсминi, Әдiлетминi
Қоршаған орта саласындағы        _"_    Экобиоресурсминi,
ынтымақтастық туралы келiсiм            Сыртқыiсминi, Әдiлетминi
Еңбектiң өнiмдiлiгiн арттыру,    _"_    Еңбек және халықты әлеу.
мамандар даярлау және консал.           меттiк қорғауминi,
тингтiк қызмет салаларындағы            Экономсаудаминi, Сыртқы.
ынтымақтастық туралы келiсiм            iсминi, Әдiлетминi
16 Жапонияның үкiметтiк ұйымда.     1997   Экономсаудаминi, Инвест.
рымен сыртқы сауданы (ДЖЕТРО)   жылдың  мемкомы, Сыртқыiсминi,
дамыту жөнiндегi, Қазақстанда   iшiнде  Саудаөнеркәсiп палатасы
және Жапонияда сауда-өнеркәсiп
көрмелерiн өткiзу мәселелерi
бойынша келiссөздер өткiзу,
сондай-ақ жапон рыногына
тауар жеткiзу мен қызмет
көрсету мақсатында семинарлар
ұйымдастыру

6  Создание структурного            май 1997   Минэкономторг,
подразделения по                 года       Минфин
экономическому взаимодействию
с Японией в Минэкономторге
7  Открытие специального бюро           -"-    МИД, Минфин
по экономическому
сотрудничеству в Посольстве
Республики Казахстан в Японии
8  Организация сектора по               -"-    Комитет по внешнему
сопровождению официальной                   заимствованию Минфина,
помощи развитию со стороны                  Минфин
Правительства и финансовых
организаций Японии в Комитете
по внешнему заимствованию
9  Привлечение в установленном      в течение  Комитет по внешнему
порядке на работу в качестве     1997 года  заимствованию Минфина,
советников, консультантов и                 МИД, Минэкономторг,
экспертов японских специалистов             Госкоминвест
10 Проведение четвертого                -"-    Минэкономторг, МИД,
совместного заседания                       Минфин,
казахстанско-японского и                    Комитет по внешнему
японо-казахстанского                        заимствованию Минфина,
Комитетов по                                Госкоминвест
экономическому
сотрудничеству в Алматы
11 Подготовка государственных           -"-    Минэкономторг,
служащих, аспирантов,                       Комитет по внешнему
студентов и предпринимателей                заимствованию Минфина,
при содействии японской                     Госкоминвест,
стороны, в том числе со                     Минобразования и
стажировкой в Японии                        культуры, Институт
переподготовки и
повышения
квалификации
госслужащих при
Правительстве
12 Организация конференций и            -"-    Минэкономторг,
семинаров совместно с японской              Госкоминвест,
стороной с участием                         Комитет по внешнему
руководителей министерств,                  заимствованию Минфина
государственных комитетов и
иных центральных исполнительных
органов и деловых кругов
Казахстана
13 Организация обмена информацией       -"-    Минэкономторг,
в рамках работы                             Госкоминвест,
Казахстанско-японского и                    Комитет по внешнему
японо-казахстанского                        заимствованию Минфина,
Комитетов по экономическому                 МИД
сотрудничеству
14 Осуществление анализа хода       один раз в Минэкономторг,
реализации проектов и            полугодие  Госкоминвест,
мероприятий, осуществляемых                 Комитет по внешнему
совместно с                                 заимствованию Минфина,
правительственными и                        МИД
неправительственными
организациями, фирмами Японии и
подготовка предложений по
вопросам, требующим решения
Правительства
15 Расширение договорно-правовой    в течение
основы экономического            1997 года
сотрудничества, подготовка к
подписанию двусторонних
соглашений и договоров:
Конвенции об избежании               -"-    Минфин, Налоговый
двойного налогообложения и                  комитет Минфина,
предотвращения уклонения от                 МИД, Минюст
уплаты налогов
Соглашения о сотрудничестве в        -"-    Минэкобиоресурсов,
области окружающей среды                    МИД, Минюст
Соглашения о сотрудничестве          -"-    Минтруда и соцзащиты,
в области повышения                         Минэкономторг, МИД,
производительности труда,                   Минюст
подготовки специалистов и
консалтинговых услуг
16 Проведение переговоров с             -"-    Минэкономторг,
правительственной организацией              Госкоминвест, МИД,
Японии по развитию внешней                  Торгово-промышленная
торговли (ДЖЕТРО) по вопросам               палата
проведения торгово-промышленных
выставок в Казахстане и Японии,
а также организации семинаров
в целях продвижения товаров
и услуг на японский рынок