Бұрын берiлген несиелер бойынша борышкер кәсiпорындарға борышты өтеу жөнiндегi iс-шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң өкiмi 1997 жылғы 16 мамырдағы N 144. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999.06.21. N 813 қаулысымен. ~P990813
1. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi:
1997 жылдың 25 мамырына дейiн республикаiшiлiк өзара борыштары (бұдан былай - несиелер) есептеу нәтижесi бойынша борышкер кәсiпорындардың берiлген директивтiк несиелер мен несиелер бойынша бұрын берiлген негiзгi борышты өтеу шартымен есептелген проценттердi (кәсiпорынның қаржы-экономикалық жағдайына байланысты) бөлiп-бөлiп өтеуi туралы мәселе қарау үшiн комиссия құрсын;
борышкер кәсiпорындарға борышкер кәсiпорындардың бұрын алған
несиелерiн өтеу туралы комиссия шешiм шығарған сәттен бастап 10
банктiк күн iшiнде негiзгi борыш сомасын және ол бойынша ерiктi
тәртiппен есептелген проценттердi бөлiп-бөлiп өтеуiн тапсырсын;
борышкер кәсiпорындар жоғарыда аталған мерзiмде берешегiн
өтемеген жағдайда Қазақстан Республикасының қолданылып жүрген
заңдарына сәйкес борыштарын өндiрiп алу жөнiнде шаралар қабылдасын.
2. Ведомствоаралық несие комиссиясы мына құрамда бекiтiлсiн:
А.М.Шоқпытов              - Қазақстан Республикасы Қаржы
министрлігінің Мемлекеттік мүлік және
жекешелендіру департаменті директорының
бірінші орынбасары, төраға
<*>
Комиссиясының мүшелерi:
Асылбеков Азамат          - Қазақстан Республикасының Әдiлет
Ермекұлы                    министрлiгi Заңдар және
халықаралық құқық департаментiнің
жетекші маманы
<*>
Тұрысжанов Дархан         - Қазақстан Республикасы Энергетика,
Бекболатұлы                 индустрия және сауда министрлiгiнің
Экономикалық талдау және инвестициялық
саясат басқармасының бастығы
<*>
Д.Н.Айтжанов              - Қазақстан Республикасы Қаржы
министрлiгiнiң Бюджет департаментi
несиелеу басқармасының бастығы
<*>
ЕСКЕРТУ. 2-тармақпен толықтырылды, 2-тармақ 3-тармақ болып
саналды - ҚРҮ-нiң 1998.04.09. N 64 өкiмiмен.
R980064_
ЕСКЕРТУ. 2-тармақ өзгерді және толықтырылды - ҚРҮ-нiң 1998.12.01.
N 234 өкiмiмен.
R980234_
3. Осы өкiм бұқаралық ақпарат құралдарында жариялансын.
Премьер-Министр

О мерах по погашению задолженности предприятиям-должникам по ранее полученным кредитам
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 16 мая 1997 г. N 144-р. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 21 июня 1999 г. N 813 ~P990813
1. Министерству финансов Республики Казахстан:
представить на утверждение состав межведомственной кредитной комиссии для рассмотрения вопроса о частичном погашении начисленных процентов (в зависимости от финансово-экономического состояния предприятия) предприятиями должниками при условии погашения основного долга по ранее выданным директивным кредитам и кредитам, выданным по результатам внутриреспубликанского зачета взаимных долгов (далее - кредиты);
предложить предприятиям - должникам в добровольном порядке погасить сумму основного долга и частично начисленные проценты по нему в течение 10 банковских дней с момента вынесения комиссией решения о погашении предприятием - должником ранее полученных кредитов;
в случае непогашения задолженности предприятиями - должниками в
вышеназванные сроки принять меры по взысканию долгов согласно
действующему законодательству Республики Казахстан.
<*>
Сноска. В пункт 1 внесены изменения - распоряжением Правительства РК
от 9 апреля 1998 г. N 64-р
R980064_
.
2. Утвердить межведомственную кредитную комиссию в следующем
составе:
Шукпутов А.М.      - первый заместитель Директора Департамента
государственного имущества и приватизации
Министерства финансов Республики Казахстан,
председатель
Члены комиссии:
Асильбеков А.Е.    - ведущий специалист Департамента
законодательства и международного права
Министерства юстиции Республики Казахстан
Турысжан Д.Б.      - начальник управления инвестиционной
политики Департамента экономического
анализа и инвестиционной политики
Министерства энергетики, индустрии и
торговли Республики Казахстан
Айтжанов Д.Н.      - начальник управления кредитования
Бюджетного департамента Министерства
финансов Республики Казахстан
<*>
Сноска. Распоряжение дополнено пунктом 2, пункт 2 считать пунктом 3 -
распоряжением Правительства РК от 9 апреля 1998 г. N 64-р
R980064_
.
Состав комиссии изменен - распоряжением Премьер-Министра РК от 1 декабря
1998 г. N 234-р
R980234_
.
3. Настоящее распоряжение опубликовать в средствах массовой
информации.
Премьер-Министр