Қаражаттардың республикалық бюджетке қайтарылуын қамтамасыз ету жөнiнде шаралар қабылдау туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң өкiмi 1997 жылғы 18 тамыздағы N 280
Қазақстан Республикасының шетел кредиторлары алдындағы мiндеттемелерiн орындау және дефолт фактiлерiне жол бермеу мақсатында:
1. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 18 қарашадағы N 22-1-6/38, N 11987, 1995 жылғы 1 желтоқсандағы N 0000001, 1995 жылғы 1 желтоқсандағы N 0000002, 1992 жылғы 6 қарашадағы N 13-6/И-947 және 1993 жылғы 10 мамырдағы N 26-15/116 берiлген мемлекеттiк кепiлдемелерiне сәйкес шетелдiк банкiлер шоттарының негiзiнде, 1997 жылға арналған республикалық бюджетте "Кредиттеу минус өтеу" тарауы бойынша көзделген қаражаттар шегiнде - 1-қосымшаға сәйкес дәрменсiз қарыз алушылардың мерзiмi өткен төлемдерiн және 2-қосымшаға сәйкес төленуi керек төлемдерiн, сондай-ақ есептелген айыппұл сомасын төлем жасалатын күнгi бағамдық айырмашылықтың өзгеруiн ескере отырып төлесiн.
2. Қазақстан Республикасының мемлекеттiк Экспорт-импорт банкi
және "ТұранӘлем Банкi" жабық акционерлiк қоғамы алынған қаражаттардың
республикалық бюджетке қайтарылуын қамтамасыз ету жөнiнде барлық
қажеттi шараларды қабылдасын.
3. Осы өкiмнiң орындалуын бақылау жасау Қазақстан
Республикасының Қаржы министрлiгiне жүктелсiн.
Премьер-Министр
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнiң
1997 жылғы 18 тамыздағы
N 280 өкiмiне
1-қосымша
Шетел несиелерiн өтеу жөнiндегi
мерзiмi өткен төлемдердiң
СОМАСЫ
____________________________________________________________________
Заемшы ұйым   | Төлем      |Төлем      |    Оның iшiнде             |
| валютасы   |сомасы     |____________________________|
|            |           |негiзгi  | процент  |басқа. |
|            |           |борыш    |          |лар    |
______________|____________|___________|_________|__________|_______|
|
Германия                                                            |
несие жүйесi                                                        |
|
"Екiбастұз-     немiс        114 053,68      -     114 053,68   -   |
көмiр" МАҚ      маркасы      148 774,08      -     148 774,08   -   |
____________________________________________________________________|
|
Барлығы         немiс        262 827,76      -     262 827,76   -   |
маркасы
____________________________________________________________________|
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнiң
1997 жылғы 18 тамыздағы
N 280 өкiмiне
2-қосымша
Шетел несиелерiн өтеу жөнiндегi
алда төленетiн төлемдер
СОМАСЫ
____________________________________________________________________
Заемшы ұйым | Төлем      |Төлем      |    Оның iшiнде               |
| валютасы   |сомасы     |______________________________|
|            |           |негiзгi    |  процент  |басқа.|
|            |           |борыш      |           |лар   |
____________|____________|___________|___________|___________|______|
|
Канада                                                              |
несие жүйесi                                                        |
|
"Арвамир"    АҚШ доллары 261 723,87   217 686,56   41 708,14 2329,17|
кеңшары                                                             |
|
"Аквест" БК     _"_      982 210,87   757 351,86  217 191,68 7667,33|
|
Германия                                                            |
несие жүйесi                                                        |
|
"Павлодар.   немiс                                                  |
трактор" АҚ  маркасы   4 847 105,01 3 539 073,34 1 308 031,67   -   |
|
"Стройфар-                                                          |
фор" АҚ       _"_      1 632 541,57 1 358 854,97   273 686,60   -   |
|
"Азат" кон.   _"_      2 817 104,24 2 567 000,00   250 104,24   -   |
цернi                                                               |
____________________________________________________________________|
|            |            |           |       |
Барлығы      АҚШ      |1 243 934,74|  975 038,42| 258 899,82|9996,50|
доллары  |            |            |           |       |
немiс    |9 296 750,82|7 464 928,31|1831 822,51|  -    |
маркасы  |            |            |           |       |
______________________|____________|____________|___________|_______|

О погашении задолженности по иностранным кредитам за несостоятельных заемщиков
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 18 августа 1997 г. N 280-р
В целях выполнения обязательств Республики Казахстан перед иностранными кредиторами и недопущения фактов дефолта:
1. Министерству финансов Республики Казахстан в соответствии с выданными государственными гарантиями Республики Казахстан от 18 ноября 1993 года N 22-1-6/38, N 11987, от 1 декабря 1995 года N 0000001, от 1 декабря 1995 года N 0000002, от 6 ноября 1992 года N 13-6/И-947 и от 10 мая 1993 года N 26-15/116 на основании счетов иностранных банков оплатить за несостоятельных заемщиков просроченные платежи согласно приложению 1 и предстоящие платежи согласно приложению 2, а также сумму начисленных штрафов с учетом изменений курсовой разницы на дату платежа в пределах средств, предусмотренных в республиканском бюджете на 1997 год по разделу "Кредитование минус погашение".
2. Государственному Экспортно-импортному банку Республики Казахстан и закрытому акционерному обществу "Банк ТуранАлем" принять все необходимые меры по обеспечению возврата отвлеченных средств в республиканский бюджет.
3. Контроль за исполнением настоящего распоряжения возложить на Министерство финансов Республики Казахстан.
Премьер-Министр
Приложение 1
к распоряжению Премьер-Министра Республики Казахстан от 18 августа 1997 г. N 280-р
СУММА
просроченных платежей по погашению иностранных кредитов
---------------------------------------------------------------------
Организация-   !Валюта   !Сумма     !         В том числе
заемщик        !платежа  !платежа   !-----------------------------
!         !          !основной !проценты !прочие
!         !          !долг     !         !
---------------------------------------------------------------------
Германская
кредитная линия
ГАО "Экибастуз-    немецкие  114053,68      -     114053,68    -
комир"             марки     148774,08      -     148774,08    -
---------------------------------------------------------------------
ВСЕГО:        немецкие  262827,76      -     262827,76    -
марки
---------------------------------------------------------------------
Приложение 2
к распоряжению Премьер-Министра Республики Казахстан от 18 августа 1997 г. N 280-р
СУММА
предстоящих платежей по погашению иностранных кредитов
---------------------------------------------------------------------
Организация-   !Валюта   !Сумма     !         В том числе
заемщик        !платежа  !платежа   !-----------------------------
!         !          !основной !проценты !прочие
!         !          !долг     !         !
---------------------------------------------------------------------
Канадская
кредитная линия
Совхоз             доллары   261723,87  217686,56  41708,14  2329,17
"Армавирский"      США
СП "Аквест"          -"-     982210,87  757351,86 217191,68  7667,33
Германская
кредитная линия
АО "Павлодар-      немецкие 4847105,01 3539073,34 1308031,67    -
трактор"           марки
АО "Стройфарфор"     -"-    1632541,57 1358854,97 273686,60     -
Концерн              -"-    2817104,24 2567000,00 250104,24     -
"Азат"
---------------------------------------------------------------------
ВСЕГО:             доллары  1243934,74  975038,42 258899,82  9996,50
США
немецкие 9296750,82 7464928,31 1831822,51    -
марки
---------------------------------------------------------------------