Қазақстан-қытай және қазақстан-иран мұнай құбырын салу жөнiндегi Бас келiсiм қағидаларының тиiмдi және уақтылы орындалуын қамтамасыз ету туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң өкiмi 1997 жылғы 28 қарашадағы N 362
1997 жылғы 24 қыркүйекте қол қойылған Қазақстан Республикасының Энергетика және табиғи ресурстар министрлiгi мен Қытай Ұлттық мұнай-газ корпорациясы арасындағы қазақстан-қытай мұнай құбырын салу, Өзен кен орнын оңалту және қазақстан-иран мұнай құбырын салу жөнiндегi Бас келiсiм қағидаларының тиiмдi және уақтылы орындалуын қамтамасыз ету мақсатында:
1. "Қазақойл" ұлттық мұнай-газ компаниясы" ЖҰАҚ мүдделi орталық атқарушы органдармен бiрлесе отырып заңдарда белгiленген тәртiппен:
Қытай Ұлттық мұнай корпорациясымен жауапкершiлiгi шектеулi серiктестiк құру жөнiнде тиiстi құжаттарды әзiрлеу және қабылдау туралы Қазақстан жағынан "Өзенмұнайгаз" АҚ Қытай жағынан Мұнай барлау және өндiру жөнiндегi Қытай Ұлттық корпорациясы қатысатын келiссөздер жүргiзсiн;
Құзыреттi орган бекiткен жұмыс тобымен бiрлесе отырып:
құрылып отырған жауапкершiлiгi шектеулi серiктестiк пен Үкiметтiң Құзыреттi органының арасында Жер қойнауын пайдалану жөнiндегi келiсiм-шарттың жобасын әзiрлесiн, қажеттi сараптамалар (қажет болған жағдайда тәуелсiз сарапшылар мен консультанттардың) және мемлекеттiк басқару органдарының қорытындыларын алып, келiсiм-шартты Қазақстан Республикасының Инвестициялар жөнiндегi мемлекеттiк комитетiне ұсынсын;
"Қазтрансойл" мұнай тасымалдау жөнiндегi ұлттық компаниямен және Қытайдың уәкiлеттiк берiлген тарабымен қазақстан-қытай мұнай құбырын салу туралы келiсiмнiң жобасын пысықтасын.
2. Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгi, Энергетика, индустрия және сауда министрлiгi, Экология және табиғи ресурстар министрлiгi, Сыртқы iстер министрлiгi, Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгi, Стратегиялық жоспарлау және реформалар жөнiндегi агенттiгi және басқа да мүдделi мемлекеттiк органдар келiссөздердегi өздерiнiң уәкiлеттi өкiлдерiн белгiлесiн.
Премьер-Министр

Об эффективном и своевременном выполнении положений Генерального соглашения между Министерством энергетики и природных ресурсов Республики Казахстан и Китайской Национальной нефтегазовой корпорацией
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 28 ноября 1997 г. N 362-р
В целях обеспечения эффективного и своевременного выполнения положений Генерального соглашения между Министерством энергетики и природных ресурсов Республики Казахстан и Китайской Национальной нефтегазовой корпорацией по проектам строительства казахстанско-китайского нефтепровода, реабилитации Узеньского месторождения и строительства казахстанско-иранского нефтепровода, подписанного 24 сентября 1997 года:
1. АОЗТ "Национальная нефтегазовая компания Казахойл" совместно с заинтересованными центральными исполнительными органами в установленном законодательством порядке:
провести переговоры с Китайской Национальной нефтяной корпорацией по подготовке и принятию соответствующих документов по учреждению товарищества с ограниченной ответственностью с участием АО "Узеньмунайгаз" от казахстанской стороны и Китайской Национальной корпорации по разведке и разработке нефти и газа от китайской стороны;
совместно с рабочей группой, утвержденной Компетентным органом:
разработать проект Контракта по недропользованию между создаваемым товариществом с ограниченной ответственностью и Компетентным органом Правительства, получить необходимые экспертизы (в случае необходимости независимых экспертов и консультантов) и заключения государственных органов управления и представить Контракт в Государственный комитет Республики Казахстан по инвестициям;
Проработать совместно с Национальной компанией по транспортировке нефти "КазТрансОйл" и уполномоченной китайской стороной проект Соглашения о строительстве казахстанско-китайского нефтепровода.
2. Министерству юстиции, Министерству энергетики, индустрии и торговли, Министерству финансов, Министерству экологии и природных ресурсов, Министерству иностранных дел, Министерству труда и социальной защиты населения, Агентству по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан и другим заинтересованным государственным органам определить своих полномочных представителей в переговорах.
Премьер-Министр