"Қазақойл" ұлттық мұнай компаниясы" жабық акционерлiк қоғамы туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң өкiмi 1998 жылғы 19 науыздағы N 53
1. "Қазақойл" ұлттық мұнай компаниясы" жабық акционерлiк қоғамы:
Ақмола қаласында биiктiгi кемiнде 40 қабат Бизнес-Орталық ғимаратын жобалау мен салу жөнiндегi тапсырысшы болсын;
Бизнес-Орталық ғимаратының құрылысы аяқталғаннан кейiн олардың аудандарға деген мүдделерiнiң барынша қанағаттандырылатынын есепке ала отырып, отандық және шетел инвесторларын қаржыландыруға кеңiнен тарта отырып Бизнес-Орталықтың үйiн жобалау мен салуды қаржыландырудың көздерiн белгiлесiн;
Ақмола қаласында Бизнес-Орталықтың ғимаратын жобалау мен салу жөнiндегi мердiгердi қала құрылысы және сәулет саласындағы танымал отандық және шетел заңды тұлғаларын тарта отырып, конкурс негiзiнде бiр ай мерзiм iшiнде белгiлеп, кейiн тиiстi келiсiм-шарт жасассын. Конкурсты қорытындылаған кезде негiзгi өлшемдер болып мыналар белгiленсiн: жобаның, құрылыстың құны, салу мерзiмдерi және сәулеттiк-жоспарлау шешiмдерi;
Бизнес-Орталықтың ғимаратын жобалау мен салу бойынша жеңiмпазды анықтау жөнiндегi конкурстық комиссияның құрамына Ақмола қаласы әкiмiнiң өкiлiн енгiзсiн.
2. Ақмола қаласының әкiмi:
"Қазақойл" ұлттық мұнай-газ компаниясы" жабық акционерлiк қоғамына тұрақты жер пайдалану құқығына мемлекеттiк актiнi бере отырып, он күн мерзiм iшiнде Бизнес-Орталықтың ғимаратын салуға жер учаскесiн бөлсiн;
инженерлiк коммуникацияларды салу жөнiндегi жұмыстарды қаржыландыруға үлестiк қатысу жөнiнде шаралар қабылдасын;
Бизнес-Орталық ғимаратын инженерлiк коммуникациялармен (электр энергиясы, су, канализация, байланыс және басқалары) қамтамасыз ету жөнiндегi техникалық шарттарды берсiн;
3. "Қазақойл" ұлттық мұнай-газ компаниясы" жабық акционерлiк қоғамы Ақмола қаласындағы Бизнес-Орталық ғимаратын қоса қаржыландыру мен салуға қатысатын инвесторлармен келiсiм-шарттар жасассын.
4. Қазақстан Республикасының Инвестициялар жөнiндегi мемлекеттiк комитетi Ақмола қаласындағы Бизнес-Орталық ғимаратын қаржыландыру мен салуға қатысатын инвесторлармен заңдарда көзделген жеңiлдiктердi берудi көздейтiн инвестициялық келiсiм-шарттарды заңдарда белгiленген тәртiппен жасассын.
Премьер-Министр

О проектировании и строительстве здания Бизнес-центра в г. Акмоле
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 19 марта 1998 г. N 53-р
1. Закрытому акционерному обществу "Национальная нефтегазовая компания "Казахойл"":
выступить заказчиком по проектированию и строительству в городе Акмоле здания Бизнес - Центра высотой не ниже 40 этажей;
определить источники финансирования проектирования и строительства здания Бизнес - Центра с широким привлечением отечественных и иностранных инвесторов к участию в финансировании с учетом максимального удовлетворения их интересов в площадях после завершения строительства здания Бизнес - Центра. При необходимости внести предложения в Правительство Республики Казахстан;
подрядчика по проектированию и строительству в городе Акмоле здания Бизнес - Центра определить на основе конкурса в месячный срок с привлечением известных отечественных и иностранных юридических лиц в сфере градостроительства и архитектуры, с последующим заключением соответствующих контрактов. Основными критериями при подведении итогов конкурса определить: стоимость проекта, строительства, сроки сооружения и архитектурно - планировочные решения;
включить в состав конкурсной комиссии по определению победителя по проектированию и строительству здания Бизнес - Центра представителя акима города Акмолы.
2. Акиму города Акмолы:
в десятидневный срок произвести отвод земельного участка под строительство здания Бизнес - Центра с выдачей закрытому акционерному обществу "Национальная нефтегазовая компания "Казахойл"" государственного акта на право постоянного землепользования;
принять меры по долевому участию в финансировании работ по строительству инженерных коммуникаций;
выдать технические условия по обеспечению здания Бизнес - Центра инженерными коммуникациями (электроэнергия, вода, канализация, связь и другие).
3. Закрытому акционерному обществу "Национальная нефтегазовая компания "Казахойл"" заключить контракты с инвесторами, участвующими в софинансировании и строительстве здания Бизнес - Центра в городе Акмоле.
4. Государственному комитету Республики Казахстан по инвестициям заключить в установленном законом порядке инвестиционные контракты с инвесторами, участвующими в финансировании и строительстве здания Бизнес - Центра в городе Акмоле, предусматривающие предоставление предусмотренных законодательством льгот.
Премьер-Министр
Республики Казахстан