Акцизделетін өнімнің заңсыз айналымына қарсы күрес жөніндегі қосымша шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің ӨКІМІ 1998 жылғы 18 қыркүйек N 178
Қазақстан Республикасының аумағындағы акциздеуге жататын тауарлардың барлық түрінің заңсыз айналымының жолын кесу және оның әкелінуі әкетілінуіне неғұрлым пәрменді бақылауды жүзеге асыру, акциздеуге жататын тауарларды сату кезінде салық төлеуден жалтаруды болдырмау мақсатында:
1. Осы тармақта аталған мемлекеттік органдар Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық полициясы комитетіне және оның аумақтық органдарына мынадай ақпараттың берілуін қамтамасыз етсін:
1) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Кеден комитеті - акциздеуге жататын тауарлардың барлық түрінің Қазақстан Республикасының кеден аумағы арқылы өтуі туралы - онкүндік сайын;
2) Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникациялар министрлігі, "Қазақстан темір жолы" республикалық мемлекеттік кәсіпорны темір жол басқармалары арқылы - акциздеуге жататын тауарлардың барлық орын ауыстырылулары мен тасымалданулары туралы - онкүндік сайын;
3) Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникациялар министрлігінің Әуе кеңістігін пайдалану және азаматтық авиация қызметі жөніндегі комитеті - акциздеуге жататын тауарлардың әуе жолымен тасымалдануы туралы - аталған тасымалдаулардың жүзеге асырылуына қарай;
4) Қазақстан Республикасы Энергетика, индустрия және сауда министрлігінің Алкогольді өнімдерді өндіруге және олардың айналымына мемлекеттік бақылау жасау жөніндегі комитеті - акциздеуге жататын тауарлардың өндірілуі мен айналымы туралы - онкүндік сайын.
2. Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі жол және көлік полициясы бөлімшелерінің күшімен Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті полициясының аумақтық органдарына ауыр салмақты және ірі көлемді көлік құралдарымен тасымалданатын акциздеуге жататын тауарлардың орын ауыстыруы мен тасымалдануын тексеру кезінде жәрдемдесетін болсын.
Премьер-Министр

О дополнительных мерах по борьбе с незаконным оборотом подакцизной продукции
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 18 сентября 1998 года № 178-р
В целях пресечения незаконного оборота и осуществления более действенного контроля за ввозом и вывозом всех видов подакцизных товаров на территории Республики Казахстан, исключения уклонения от уплаты налогов при реализации подакцизных товаров:
1. Государственным органам, перечисленным в настоящем пункте, обеспечить представление в Комитет налоговой полиции Министерства финансов Республики Казахстан и его территориальные органы следующей информации:
1) Таможенному комитету Министерства финансов Республики Казахстан - о перемещениях через таможенную границу Республики Казахстан всех видов подакцизных товаров - ежедекадно;
2) Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан, Республиканскому государственному предприятию "Казахстан темір жолы" через управления железных дорог - о всех перемещениях и перевозках подакцизных товаров - ежедекадно;
3) Комитету по использованию воздушного пространства и деятельности гражданской авиации Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан - о воздушных перевозках подакцизных товаров - по мере осуществления данных перевозок;
4) Комитету по государственному контролю над производством и оборотом алкогольной продукции Министерства энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан - о производстве и обороте подакцизных товаров - ежедекадно.
2. Министерству внутренних дел Республики Казахстан силами подразделений
дорожной и транспортной полиции оказывать содействие территориальным органам
Комитета налоговой полиции Министерства финансов Республики Казахстан при
осуществлении проверок и контроля за перемещением подакцизных товаров,
перевозимых тяжеловесными и крупногабаритными транспортными средствами.
Премьер-Министр
(Корректор: И.В. Склярова
оператор:   А.Е. Турсынова
10.12.98г.)