Астана қаласына көшірілген мемлекеттік органдардың қызметкерлерін пәтермен қамтамасыз ету жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің ӨКІМІ 1998 жылғы 23 қыркүйек N 181
Қазақстан Республикасының жоғары және орталық мемлекеттік органдарын Астана қаласына көшірудің аяқталуына және Астана қаласына көшірілген мемлекеттік органдардың қызметкерлеріне берілетін пәтерлерді жекешелендіру жөніндегі нормативтік құқықтық актілердің қабылдануына байланысты:
1. Астана қаласына көшірілген Қазақстан Республикасы мемлекеттік органдарының басшылары:
мемлекеттік органдардың көшірілген қызметкерлерін Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес пәтермен қамтамасыз ету жөніндегі жұмысты жеделдетсін;
қысқа мерзім ішінде белгіленген тәртіппен мемлекеттік органдардың көшірілген қызметкерлеріне берілетін пәтерлерді жекешелендіру жөніндегі жұмысты ұйымдастырсын;
түгендеу шараларын жүргізуі үшін Астана қаласының Жылжымайтын мүлік пен заңды тұлғаларды тіркеу жөніндегі орталығына өткізілген (сатып алынған) үй-жайлар жөнінде қаржыландыру көздеріне қарамастан, мәлімет ұсынсын;
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Кеңсесіне осы өкімді орындау бойынша жүргізіліп отырған жұмыс туралы апта сайын хабарлама жасап отырсын.
2. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі мемлекеттік органдардың көшірілген қызметкерлеріне өздеріне берілген пәтерлерді жекешелендіруі үшін бірінші кезекте ақша (несие) бөлуді заңдарға сәйкес қамтамасыз етсін.
3. Екінші деңгейдегі банктердің басшыларына мемлекеттік органдардың көшірілген қызметкерлеріне өздеріне берілген пәтерлерді жекешелендіруі үшін ақша (несие) бөлуге жәрдем көрсету ұсынылсын.
4. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі және Астана қаласының әкімі мемлекеттік органдардың көшірілген қызметкерлерінің пәтерлерді жекешелендіру жөніндегі тиісті құжаттарды Астана қаласының Жылжымайтын мүлік пен заңды тұлғаларды тіркеу жөніндегі орталығында және Тұрғын үй департаментінде уақтылы ресімдеуі үшін қажетті жағдай жасасын.
Премьер-Министр

О мерах по обеспечению квартирами работников государственных органов, передислоцированных в г. Астану
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 23 сентября 1998 года № 181-р
В связи с завершением передислокации высших и центральных государственных органов Республики Казахстан в г. Астану и принятием нормативных правовых актов по приватизации квартир, предоставляемых передислоцированным работникам государственных органов в г. Астане:
1. Руководителям государственных органов Республики Казахстан, передислоцированных в г. Астану:
ускорить работу по обеспечению передислоцированных работников государственных органов квартирами в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
в кратчайшие сроки в установленном порядке организовать работу по приватизации квартир, предоставляемых передислоцированным работникам государственных органов;
представить в Центр по регистрации недвижимости и юридических лиц г. Астаны сведения по сданным (приобретенным) жилищам вне зависимости от источников финансирования для проведения инвентаризационных мероприятий;
еженедельно информировать о проводимой работе по выполнению настоящего распоряжения Канцелярию Премьер-Министра Республики Казахстан.
2. Министерству финансов Республики Казахстан в соответствии с законодательством обеспечить первоочередное выделение денег (кредитов) передислоцированным работникам государственных органов для приватизации предоставляемых им квартир.
3. Рекомендовать руководителям банков второго уровня оказать содействие
в выделении передислоцированным работникам государственных органов денег
(кредитов) для приватизации предоставляемых им квартир.
4. Министерству юстиции Республики Казахстан и акиму г.Астаны создать
необходимые условия для своевременного оформления передислоцированным
работникам государственных органов соответствующих документов по приватизации
квартир в Центре по регистрации недвижимости и юридических лиц и Департаменте
жилья  г. Астаны.
Премьер-Министр
Оператор:     А.Е. Турсынова
Специалист:   Э.А. Жакупова